Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd u Průhonic
Tel.: 272690692, | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

Články

BĚŽECKÉ ZÁVODY

BĚŽECKÉ ZÁVODY

16. ročník dětských běžeckých závodů byl zahájen v sobotu 13. dubna ve velmi chladném ránu. Přesto se na startu sešlo celkem 114 závodníků. Děti byly rozděleny do několika kategorií a nejmenší běžely s rodiči. Atmosféra byla opravdu v duchu velkých závodů a někteří závodníci v cíli nemohli popadnout dech. Občerstvení po celé dopoledne zajišťoval SDH Praha Újezd. Velice nás těší, že i přes nepřízeň počasí se sešlo tolik závodníků a závodnic a těšíme se na další ročník.


MASOPUST 2019

MASOPUST 2019

V sobotu 23. února kolem 10.00 hodiny již tradičně starosta krátkým úvodem zahájil masopustní průvod plný nádherných masek, který vycházel z ulice Studánková směrem do Újezdu. Na bezpečný průběh celé akce, která čítala více než 200 účastníků, dohlíželi strážníci městské policie z Prahy 11. Průvod, který vedl vodník Aleš s kozím spřežením, prošel ulicemi v Kateřinkách a Újezdu. Děti se povozily na povozu taženým koňmi a mohly využít valník zapřažený za historickým traktorem. Průvod doputoval na újezdské náměstí kolem 15.00 hodiny. V průběhu trasy si někteří obyvatelé připravili pro účastníky občerstvení, za což velmi děkujeme. Tradiční odměnou za pohoštění byl tanec paní domu s medvědem.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


LAMPIONOVÝ PRŮVOD

LAMPIONOVÝ PRŮVOD 2018

Lampionový průvod k výročí 17. listopadu
Městská část pořádala v sobotu 17. listopadu lampionový průvod z Kateřinek do Újezdu. Tuto akci jsme pořádali prvně, a napomohlo k tomu i otevření spojovacího chodníku mezi oběma sídelními částmi. Na Kateřinském náměstí jsme se sešli v 17.00 hodin a společně s rozsvícenými lampiony se vydali na cestu na újezdské náměstí. Bezpečný průběh průvodu zajišťovali strážníci městské policie. Na újezdském náměstí byl pro děti zajištěn teplý čaj a domácí perník, který sponzorovala hospůdka U Vendyse. Dospělí účastníci se mohli zahřát výborným svařeným vínem, a komu po cestě vyhládlo, tak klobása z udírny byla na zasycení to pravé.
Ještě jsem se nezmínila o tom, kolik nás v průvodu bylo. Abych pravdu řekla, jak se blížila 17. hodina, říkala jsem si, že tolik lidí jsem na akci pořádanou naší městskou částí ještě neviděla. Byla jsem příjemně překvapena a všem zúčastněným děkuji, že s námi přišli tento svátek oslavit.
Jana Draštíková, místostarostka


TURNAJ VE FOTBALGOLFU 2018

TURNAJ VE FOTBALGOLFU 2018

V sobotu 15. září se od 16.00 proběhl 2. ročník turnaje o pohár starosty ve fotbalgolfu. Celkem se turnaje zúčastnilo 9 dětí, 11 žen a 29 mužů. Umístění dětí: 1. místo J. Tamchyna – 82 kopů, 2. místo M. Šmíd – 104 kopů, 3. místo M. Sekera – 108 kopů. Umístění žen: 1. místo T. Bechyňová – 89 kopů, 2. místo H. Zahradníková – 101 kopů a 3. místo L. Drahorádová – 116 kopů. Umístění mužů: 1. místo J. Rákosník – 80 kopů, 2. místo J. Hotový – 83 kopů a 3. místo P. Medřický – 86 kopů.
Co je to vlastně fotbalgolf? Je to mladý, rychle se rozvíjející sport, vhodný pro všechny věkové kategorie, od dětí, přes dospělé, až po seniory. Hraje se na hřišti podobném golfu o rozloze 2,5 ha – 5 ha. Hřiště má 18 jamek se vzdáleností od 25 m do 200 m. Jamky zahrnují přírodní, ale i umělé překážky, podobné například minigolfu. Hraje se fotbalovým míčem č. 5 a hráči se snaží na co nejméně kopů (dotyků) dostat míč do jamky. Jamka má rozměr od 55 cm do 65 cm. Počty kopů za jednotlivé jamky si hráči zapisují do „scorekarty“ a po absolvování 18. jamky se určí vítěz (převzato z pravidel).


CHARITATIVNÍ BĚH 2017

CHARITATIVNÍ BĚH 2017

Městská část Praha – Újezd pořádala v sobotu 23. září 2017 charitativní běh pro Nadaci Naše dítě. Jednalo se o první ročník sportovní akce, jejíž trasa vedla přes tři milíčovské kopce, a která byla určena pro všechny, kteří chtějí pomoci druhým a zároveň pro sebe něco udělat.
Výtěžek z akce ve výši 28 000 Kč byl použit na úhradu neuro rehabilitačního programu postižené šestileté holčičky, které byl po narození diagnostikován syndrom Smith Magenis, centrální hypotonický syndrom s postižením pohybového aparátu.
Děkujeme sponzorům a účastníkům běhu, kteří zakoupením trička pomohli dětem, které pomoc potřebují.


Běh pro dobrou věc 2018

Běh pro dobrou věc 2018

Městská část pořádala v sobotu 15. září 2018 již II. ročník charitativního běhu pro dobrou věc. Finanční výtěžek z této akce byl stejně jako v loňském roce věnován Nadaci Naše dítě. Účastníci se za krásného počasí sešli v areálu fotbalgolfu, kde byl pro ně připraven doprovodný program. Závod byl odstartován v 14.00 hodin a všechny závodníky čekala trať dlouhá 4 200 m. I když nešlo o klasické závodění, někteří běžci si sáhli na dno sil. Na startovném se vybralo 25 000 Kč. Tato částka je sice nižší než v minulém ročníku, ale pocit z toho, že pomáháte někomu, kdo to potřebuje, je hřejivý. O účelu, na který Nadace Naše dítě vybranou částku použije, Vás budeme informovat.
Závěrem bychom chtěli poděkovat nejen všem účastníkům, ale i firmě Teekanne, která poskytla pro běžce nápoje a společnosti REMAX za krásný skákací hrad.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Výtěžek z akce ve výši 25 000 Kč byl použit na úhradu invalidního vozíku pro chlapečka s kombinovaným postižením. Cena vozíku činila 24 142 Kč a zbývající částka ve výši 358 Kč byla použita na provoz nadace.
Děkujeme sponzorům a účastníkům běhu, kteří zakoupením trička pomohli těm, kteří pomoc potřebují, a přispěli k tomu, že chlapeček a jeho rodiče budou mít o trochu snadnější život.


2012 - MÁJOVÁ VESELICE

2012 – MÁJOVÁ VESELICE

V sobotu 26. května se na újezdském náměstí již popáté uskutečnila Májová veselice. Pro návštěvníky byla od 10.00 hod připravena zajímavá podívaná – porcování prasete, vaření ovaru, výroba jitrnic a vaření prdelačky. Zájemci si samozřejmě mohli všechny výrobky zakoupit a ochutnat.
Ve 14.00 hod moderátor Jiří Votava zahájil celou akci a všechny přítomné seznámil s programem a doprovodnými akcemi, jako je např. malování na obličej nebo výroba keramiky na hrnčířském kruhu.
Jako první zatančila děvčata ze Základní umělecké školy Jižní Město pod vedením pí. učitelky Simony Janotové. Dále svým vystoupením zabavil děti i rodiče kouzelník Čaryfuk a kašpárek, Aleš Bílek, který zahrál loutkovou pohádku. Následovalo vystoupení hudební skupiny z Gymnázia Jižní Město – Náhodnej Výbjer. Před kácením májky zahrála přítomným skupina Loco Mosquito, kterou vede člen zastupitelstva městské části Jakub Lepš. Skupina připravila pro diváky překvapení spočívající ve vystoupení starosty Václava Drahoráda (zpěv) a zástupce starosty Daniela Hakla (kytara), kteří s velkým úspěchem společně zazpívali a zahráli skladbu Traktor od skupiny Visací Zámek
Následně byla Vladimírem Hříbkem pokácena a vydražena májka. Letos se licitátorem na malou chvíli stal starosta a zástupce starosty. Májku vydražili za 4.000,– Kč a majitelem se stal Vasil Turok. Částka bude věnována na přípravu nové mateřské školy, která by měla být umístěna v Újezdu.
Posledním účinkujícím byla skupina Horváth Band, jejíž vystoupení probíhalo do pozdních nočních hodin.
Průběh Májové veselice byl velice vydařený a celý den organizátorům a divákům vyšlo nádherné počasí.
Za rok na 6.ročníku Májové veselice nashledanou!
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


2011 - MÁJOVÁ VESELICE

2011 – MÁJOVÁ VESELICE

Májovou veselici tradičně zahájil starosta Václav Drahorád, a to v sobotu 28. května ve 14.00 hodin. Odpolední i večerní program moderoval Jiří Votava ml. Po celou dobou konání akce nám přálo počasí, a tak mohly jednotlivá vystoupení probíhat podle plánu až do pozdních nočních hodin.
Odpoledne bylo určené dětem. Mohly si prohlédnou a pohladit dravé ptáky a sokolník jim při statické ukázce podával odborný výklad. V divadélku pod otevřenou oblohou se hrála pohádka o Červené karkulce, která se líbila nejen dětem, ale i starší diváci se výborně bavili. Kromě malování na obličej, ruce a nohy si děti mohly vyzkoušet svou zručnost při montáži dřevěných hraček nebo při střelbě z kuše, samostřílu nebo luku na papírového divočáka.
Odpolední program zaplnily exotické tanečnice, které předváděly egyptské starověké tance. Dále vystoupila skupina Vysoké napětí, složená z mladých hudebníků a následně si přítomní mohli poslechnout hudební produkci skupiny My Own Story. Kolem 18,00 hodiny byla panem Vl. Hříbkem pokácena májka, která padla přesně do předurčeného místa. Následovala dražba a licitátorem se na pár okamžiků stal starosta a J. Votava ml. Po napínavé dražbě májku vydražil p. Ježek za 8.500,– Kč. Tyto prostředky budou použity na nákup hraček do nové mateřské školy ve Vodnické ulici. Po zbytek večerního a nočního programu hrála a zpívala k tanci a k poslechu hudební skupina Horváth Band pod vedením Emila Horvátha.
Akce se vydařila a již dnes se můžeme těšit na 5. ročník Májové veselice v roce 2012.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


2010 - MÁJOVÁ VESELICE

2010 – MÁJOVÁ VESELICE

V sobotu 22. května se uskutečnil již 3. ročník Májové veselice spojené s kácením a dražbou májky na náměstí v Újezdu.
Program byl zahájen starostou Václavem Drahorádem ve 14.30 hodin a ukončen kolem půlnoci. Pro děti vystoupil se svým programem kouzelník, zatančily si na dětské diskotéce, ale největší zájem byl o malování na obličeje.
Dále návštěvníci mohli vidět výrobu keramiky na hrnčířském kruhu, hraček na dobovém soustruhu, výrobu svíček z včelího vosku a ochutnat domácí medovinu. V průběhu odpoledne vystoupili teenager skupina Vysoké napětí a host z dalekého Peru Vlado Urlich, hráč na peruánské flétny.
Pokácenou májku vydražil Luboš Aron za 18 000,– Kč. Peníze budou použity na výstavbu mateřské školy. Pro dospělé ve večerních hodinách zahrála k tanci hudební skupina Horváth band pod vedením kapelníka Emila Horvátha. Celou akcí provázel moderátor Jiří Votava ml.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


2009 - MÁJOVÁ VESELICE

2009 – MÁJOVÁ VESELICE

V sobotu 30. května 2009 uspořádal Úřad městské části Praha – Újezd druhý ročník Májové veselice na náměstí v Újezdu. Při přípravě v dopoledních hodinách všichni doufali, že se počasí umoudří a přestane pršet. I přes chladno a občasný déšť se sešlo hodně lidí, kteří strávili příjemné odpoledne.
Od 14.00 hod byl připraven program. Pro děti bylo učeno vystoupení kouzelníka, diskotéka pro nejmenší a během celého odpoledne zábavně poučný program na téma pravidla silničního provozu. Po splnění úkolů se mohly projet pod odborným dozorem na čtyřkolce. Na závěr byli starostou vylosováni tři dětští účastníci soutěže a obdrželi ceny, které věnoval pan Ivan Křížek, majitel firmy Icar. Pod dohledem odborníka si děti a dospělí mohli zastřílet lukem nebo kuší.
Velmi pěkné bylo vystoupení folklórního souboru Hájíček ze Základní umělecké školy Jižní Město. Členové Veteran Car Clubu přijeli předvést svoje automobily a rádi je každému zájemci předvedli.
Po celý den si návštěvníci mohli koupit ozdobené perníky nebo se zahřát teplou medovinou. Pro zájemce měl medař připraveny různé druhy medoviny a svíčky z vosku.
Pan Jiří Bartoň, kronikář z Jižního Města, připomněl 690 let od první písemné zmínky o Újezdu a společně s panem Filipem Ranošem připravili mnoho zajímavých informací k 70 letům od zahájení výstavby dálnice D1.
V 17.00 hod byla úspěšně pokácena májka a licitátorem panem Jiřím Sukem vydražena za částku 6 000,– Kč. Boj o májku mezi dražiteli paní Martou Šourkovou a panem Pavlem Procházku byl urputný a vítěz pan Procházka měl radost, že vydražená částka bude použita pro výstavbu mateřské školy v naší městské části.
Hudební program zajistila na závěr celé slavnosti country skupina Byzoni. Tanečníky neodradil ani občasný déšť.
Děkujeme všem, kteří přišli i přes chladné a deštivé počasí a doufáme, že se pobavili. Dík patří pomocníkům z Království kateřinského za organizaci celé akce.
Fotografie si můžete prohlédnou zde.


2008 MÁJOVÁ VESELICE

2008 MÁJOVÁ VESELICE

Úřad městské části Praha – Újezd ve spolupráci s Královstvím kateřinským pořádal v sobotu 31. května 2008 první ročník Májové veselice na náměstí v Újezdu.
V tento den shodou okolností projížděli naší městkou částí účastníci akce Týden na kole a tradiční propagační cyklojízdy po Greenways Praha – Vídeň, která vedla ze saských Drážďan přes čtyři kraje České republiky do Dolního Rakouska a Vídně. Přesně ve 12.00 hod peloton dorazil na náměstí v Újezdu, kde byl přivítán starostou Václavem Drahorádem spolu se svými zástupci paní Julií Mikolášovou a ing. Jiřím Hrubým. Po malém občerstvení se cyklisté vydali na dlouhou cestu, která je čekala. Ve 14.00 hod zahájila moderátorka se starostou vlastní Májovou veselici.
Pokácená májka byla licitátorem panem Jiřím Sukem vydražena za historicky nejvyšší částku 10 000,– Kč. Společně ji vydražili starostové MČ Praha 11 Dalibor Mlejnský a MČ Praha – Újezd Václav Drahorád. Finanční částka bude použita pro výstavbu mateřské školy v naší městské části.
V průběhu horkého odpoledne se návštěvníci dověděli informace o plánované realizaci přestavby sportoviště SK Újezd Praha 4 a od nájemce rybníků zástupce občanského sdružení Požerák pana Suka možnosti jejich využití.
Celou akci v rámci dětského programu navštívil kníže z Království kateřinského, který měl připravený pro děti program a za správné odpovědi na jeho otázky nebo zazpívanou písničku jim rozdával odměny.
Kulturní program zajistila bývalá členka skupiny Holki zpěvačka Klára Kolomazníková, harmonikář svoje vystoupení oživil hrou na pilu.
Závěr celé slavnosti patřil country skupině Byzoni. Tanečníky neodradily ani první kapky přicházející bouřky. Bohužel v 21.30 hod všechny zahnal silný déšť a akce musela být předčasně ukončena.
I přes velmi horký den a závěrečnou bouřku se první ročník Májové veselice vydařil. Děkujeme všem, kteří přišli a doufáme, že se pobavili. Zvláštní dík patří pomocníkům z Království kateřinského za organizaci celé akce.
Fotografie si můžete prohlédnou zde.


ROK 2018- STAVĚNÍ MÁJKY A **NE**PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2018– STAVĚNÍ MÁJKY A NEPÁLENÍ ČARODĚJNIC

Stavění májky a pálení čarodějnic je v Újezdu již dlouholetou tradicí. I v letošním roce jsme si 30. dubna připomněli tento stále udržovaný lidový zvyk.
Příprava začala již ve čtvrtek 26. dubna, a to opracováním sedmnáctimetrového smrku, který městské části darovala Dendrologická zahrada. Strom byl zbaven kůry a větví a na jeho špičku byl umístěn věnec s barevnými pentlemi.
V pondělí 30. dubna se již od rána připravoval prostor „u skály“, kde se uklízelo, sekala se tráva, stavěla se malá hranice a zázemí mobilního občerstvení. V odpoledních hodinách na újezdském náměstí členové SDH společně s dobrovolníky pomocí lan a žebříku vztyčili májku a ukotvili ji v zemi. Společně se starostou si poté všichni zúčastnění za skvěle odvedenou práci připili. Ve večerních hodinách měla být v prostoru „u skály“ zapálena hranice s čarodějnicí. Bohužel vzhledem k počasí byla vydána pro území Prahy výstraha na nebezpečí požáru. Podle nařízení hl. m. Prahy to mimo jiné znamená zákaz rozdělávání nebo udržování otevřeného ohně. I když jsme s nařízením nesouhlasili, nezbylo nám nic jiného než ho respektovat. Zákaz se totiž vztahoval i na ohlášená pálení, u kterých jsou přítomni členové sboru dobrovolných hasičů. Hranici jsme rozebrali a čarodějnici upálili 26. května na Májové veselici.
Děkujeme všem, kteří se podíleli na přípravě stavění májky a nepálení čarodějnice, zejména členům Sboru dobrovolných hasičů Praha-Újezd, Haně Kovandové, Janě Draštíkové a Zuzaně Fialové.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


ROK 2017 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2017 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

V poslední dubnový den se po celé republice staví máje, jako připomenutí nadcházejícího měsíce lásky, a v podvečer vzplanou ohně a začne svatojakubská magická noc – pálení čarodějnic.
V Újezdu se této tradice zhostili dobrovolní hasiči, kteří již ve středu 26. dubna pokáceli a připravili krásný smrk. V neděli 30. dubna, úderem 16.00 hodiny, přinesli májku na náměstí, kde už čekaly děti a krásně ji ozdobily.
Za pomocí lan a žebříku hasiči májku vztyčili a zabezpečili proti spadnutí. Letos je při stavění pozlobil vítr, byli ale připraveni na vše.
Pak se všichni přesunuli k bývalému kamenolomu Ke Skále, kde byla připravena hranice s čarodějnicí. Zapálení se ujali starosta Václav Drahorád a velitel hasičů Ivan Křížek. A už mohla začít ta pravá zábava. Malé čarodějnice, kterých letos bylo opravdu hodně, dostaly malé dárky.
Občerstvení zajišťovali dobrovolní hasiči, ale úspěch měly hlavně párky v rohlíku, které prodávali naši malí hasiči.
Celou akci doprovázel hudbou a moderoval DJ GORO.
Děkujeme všem, kteří s námi přišli oslavit stavění májky a pálení čarodějnic. Fotografie si můžete prohlédnout zde.


ROK 2016 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2016 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Újezdské náměstí v sobotu 30. dubna na východní straně opět rozdělil položený smrkový kmen. Oloupaný svítil čerstvým dřevem. U tenkého zakončení se zbylou „korunou“ a se zavěšeným věncem z chvojí se rojily děti. Vázaly na všechna možná místa barevné pentle. U těžkého konce, po němž zbyl v obecním lese jen nízký pařez, stáli muži v tmavých pracovních uniformách s nápisy HASIČI a smlouvali budoucí postup. Kolem spousta přihlížejících.
V 16 hodin, jak bylo slíbeno v programu, dal jeden z hasičů, jinak starosta Václav Drahorád pokyn a sehraná parta mužů se pustila do díla. Oba konce horolezeckých lan směřujících od kmene do jejich rukou se napjala, prvně modré, vzápětí i červené. Přihlížející byli předem požádáni o přiměřený fyzický odstup, ale šlo to ráz naráz a zcela bezpečně. Jen chvilku vypomohl podstavený žebřík, samozřejmě kovový, jak se sluší na folklórní zvyky v 21. století. Dál už stoupala ozdobná koruna májky plynule vzhůru, málem bylo možné přehlédnout lana v pevných pažích.
Pak už zbývalo zatlouci u paty stromu klíny, poměřit svislost a provést s klínky drobné úpravy. Všechno klaplo. Hbitý dobrovolný hasič vystoupal k zauzleným úvazkům a spustil je dolů. Dokonáno. Strůjci se šli občerstvit, což většina ostatních mezitím již činila. Slunce svítilo a všichni byli spokojeni. Uplynula však asi hodina a přítomné čarodějnice pojal nepokoj z věcí budoucích. U těch nejmladších to ovšem byl rozruch radostný: těšily se na opékání špekáčku na hranici a ostatní zábavu v údolí potoka pod lesní strání. Staří i mladí se po chvíli zvedli a zamířili na cestu ke mlýnu a za soutok potoků. Den byl velmi hezký, jak se na 1. máje sluší. Když procházející míjeli bíle kvetoucí stromy, maminky se ani nesnažily odpoutat pozornost dětí od líbajících se dvojic z protilehlých pohlaví. Naopak se některá trochu závistivě po očku ohlédla… Hrdá ozdobená májka prožila svůj měsíc slávy. V sobotu 28. května padla k zemi a, prodána ve veřejné dražbě, napomohla ještě dobrým věcem. Nikdo nemusel plakat, děti se naopak zase těšily na „svůj“ nastávající měsíc červen, završený prázdninami.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.
Jiří Bartoň, kronikář


ROK 2015 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2015 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Letos se v Újezdě stavěla májka a pálily čarodějnice již po dvanácté.
Přípravy začaly již v pátek 24. dubna, kdy zaměstnanci údržby pokáceli smrk a připravili věnec, který později ozdobili rodiče s dětmi barevnými mašlemi.
Ve čtvrtek 30. dubna v 16.00 hodin vše vypuklo. Chlapi pomocí lan a žebříků zvedli a ukotvili májku, která bude újezdské náměstí zdobit až do 30. května.
V 18.00 hodin v bývalém kamenolomu „U Skály“ zapálil starosta Václav Drahorád společně se svým zástupcem Danielem Haklem a za vydatné pomoci dětí ze Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd oheň a „pálení čarodějnic“ mohlo začít.
Celou akci provázel reprodukovanou hudbou DJ GORO, místní dobrovolní hasiči zase zajišťovali „pitný režim“ (točení piva a limonády).
Počasí se i přes nevalnou předpověď vydařilo.
Všem moc děkujeme za pomoc při realizaci akce a již dnes se těšíme na příští ročník.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


ROK 2014 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2014 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Stavění májky a pálení čarodějnic se v Újezdu stává pěknou tradicí. V letošním roce se akce uskutečnila již po jedenácté.
V pátek 25. dubna místní dobrovolníci pokáceli smrk, zbavili ho kůry a na špičku stromu upevnili věnec.
30. dubna na náměstí v Újezdě přítomné děti s rodiči na věnec májky navázaly barevné mašle a fáborky. Kolem 16.00 hodiny májku přítomní silní chlapi pomocí lan a žebříků zvedli a usadili do připravené jámy. Do 24. května májka zůstala vztyčená na újezdském náměstí.
Poté se všichni přesunuli do prostoru bývalého kamenolomu „U Skály“, kde byl v 18.00 hodin starostou Václavem Drahorádem a zástupcem starosty Danielem Haklem zapálen oheň a „pálení čarodějnic“ bylo zahájeno. Počasí nám přálo a akce se zúčastnili nejen újezdští, ale i obyvatelé okolních městských částí.
Městská část nechala v prostoru „U Skály“ umístit dřevěný altán se stolem a lavicemi. Věříme, že tento prostor bude sloužit k odpočinku nejen místním občanům, ale i cyklistům a turistům procházejícím naší městskou částí.
Děkujeme za pomoc všem, kteří se zapojili do příprav této úspěšné akce.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


ROK 2013 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2013 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Letos se již po desáté na náměstí v Újezdu stavěla májka. V sobotu 20. dubna místní dobrovolníci pokáceli smrk, zbavili ho kůry a na špičku stromu upevnili věnec.
30. dubna se májka přenesla na náměstí v Újezdu a děti s rodiči navázaly na věnec barevné fábory z krepového papíru. Kolem 16.00 hod se májka pomocí přítomných dobrovolníků s lany a žebříky zvedla a zakotvila do připravené jámy. Celý měsíc, až do konce května, bude ozdobou újezdského náměstí.
Po úspěšném vztyčení májky jsme se přesunuli do prostoru bývalého kamenolomu „U Skály“, kde byl v 18.00 hod starostou Václavem Drahorádem a zástupcem starosty Danielem Haklem zapálen oheň a pálení čarodějnic bylo zahájeno. Díky tomu, že nám počasí přálo, zúčastnilo se akce nejen mnoho občanů z naší městské části, ale i z nejbližšího okolí.
MČ Praha – Újezd děkuje za pomoc všem, kteří vyčistili prostor „U Skály“, připravili dřevo na hranici, vyrobili čarodějnici, postavili stan a zajistili potřebné sezení kolem ohně. Bez pomoci místních občanů by se tak úspěšnou akci nepodařilo zajistit.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


ROK 2012 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2012 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Stavění májky se tradičně uskutečnilo 30.dubna od 16,00 hodin na újezdském náměstí. Nejprve dobrovolníci připravenou májku ručně dopravili na místo určení a ozdobili její špičku barevnými fábory. Následně ji za pomoci lan a žebříku postavili a ukotvili.
V 18.00 hodin byla nedaleko brodu přes Botič zapálena hranice s čarodějnicí. Krásné jarní počasí přilákalo mnoho dětí s rodiči, které si mohly na ohni opéct uzeninu nebo se občerstvit limonádou.
Starosta touto cestou děkuje dobrovolným hasičům z Jižního Města i všem místním občanům, kteří se na této akci podíleli.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


ROK 2011 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2011 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Městská část dne 30.4.2011 orga­nizovala stavění májky ve spolupráci s místními občany, kteří mají zájem o zachování obnovené tradice. V letošním roce byla májka vztyčena již poosmé, a to v 16,10 hod na újezdském náměstí. Stavění májky předcházely týdenní přípravy, které spočívaly v pokácení vhodného smrku, očištění kůry, uvití věnce a přesunutí stromu na místo určení. Po vztyčení a vhodném ukotvením májky starosta Václav Drahorád poděkoval všem, kteří se zúčastnili této akce a všichni si společně na úspěšný průběh poměrně těžké manipulace s májkou připili.
Poté se zúčastnění přesunuli k nedaleké skále u brodu Botiče, kde byla připravena hranice s čarodějnicí. Ta byla v 18,00 hodin starostou zapálena. Městská část na místě zajistila pro děti limonádu, pro dospělé bylo připravené točené pivo a přítomní si mohli opéct uzeniny. Bohužel kolem 22,30 hod akci přerušil poměrně intenzivní déšť a téměř všichni se rozešli do svých domovů. Akce tak byla kolem půlnoci ukončena.
Starosta tímto děkuje všem dobrovolníkům, kteří jsou ochotní pomáhat při přípravě této i dalších podobných akcí pořádaných městskou částí. Bez těchto obětavých lidí by nebylo možné zachovávat tradice v naší městské části.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


ROK 2010 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2010 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Dne 30. dubna byla již popáté postavena májka na újezdském náměstí. Stavění předcházelo pokácení vybraného stromu, z kterého byla májka připravena. Pan Vl. Hříbek uvil z větví věnec a připevnil ho na špičku. U Skály dobrovolníci připravili prostor pro umístění hranice s čarodějnicí, kterou letos vyrobil pan J.Javůrek. V 18.00 hodin byla hranice zapálena. Děti s rodiči si opékaly uzeniny. Oheň hořel do ranních hodin. Pro děti byla zajištěná limonáda a rodiče si pochutnali na dobrém pivu.
Touto cestou bychom rádi poděkovali všem dobrovolníkům za spolupráci.
Zde si můžete prohlédnout fotografie.


ROK 2009 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2009 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

30. dubna 2009 v 16.00 hodin byla na náměstí v Újezdu opět vztyčena „májka“, ozdobená věncem a fábory. Místní dobrovolníci přinesli očištěný smrk, který ozdobili a pomocí lan postavili a zajistili, aby po dobu celého měsíce zdobil újezdské náměstí.
Poté se všichni přítomní odebrali ke „skále“, kde byla připravena hranice s čarodějnicí na večerní pálení a malé občerstvení. Oheň byl zapálen v 18,00 hodin. Všichni přítomní se dobře bavili, děti si opékaly buřty a nálada byla výborná. I počasí se kromě malé přepršky vydařilo.
Zde si můžete prohlédnout fotografie.


ROK 2008 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2008 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

I letos se na újezdském náměstí stavěla májka. V neděli 27.4.2008 místní dobrovolníci pokáceli smrk, který zbavili kůry a přenesli na určené místo. Pan Vl.Hříbek připravil a upevnil na špičku stromu věnec, na který se navázaly barevné fábory z krepového papíru. 30. dubna, něco málo po 16.00 hod, se májka pomocí přítomných dobrovolníků zvedla a zakotvila do připravené jámy. Celý měsíc, až do konce května, bude ozdobou újezdského náměstí. Dne 31.5.2008 bude májka pokácena a vydražena na májové veselici.
Noc z 30. dubna na 1. května patřila pálení čarodějnic. Do prostoru bývalého kamenolomu „u Skály“ se za pomoci místních občanů nanosilo dřevo, připravila hranice a postavil stanový přístřešek, kde bylo pro přítomné připraveno občerstvení. Pro rodiče s dětmi jsme připravili menší oheň, na kterém si mohli opékat uzeniny. Oheň tradičně zapálil starosta Václav Drahorád, letos za pomoci zaměstnance úřadu městské části Pavla Staňka.
Zde si můžete prohlédnout fotografie.


Rok 2007 - Stavění májky a pálení čarodějnic

Rok 2007 – Stavění májky a pálení čarodějnic

Letošní rok byl druhým, kdy se v Újezdu stavěla májka a pálily čarodějnice. V pondělí 30. dubna byla v odpoledních hodinách, za vydatné podpory místních mužů, na náměstí v Újezdu vztyčena májka.
Následující „filipojakubská“ noc tradičně patřila čarodějnicím a pálení ohňů. Nedaleko brodu přes Botič byla postavena velká hranice a stan s občerstvením. Pan Vladimír Hříbek „obstaral“ čarodějnici.
Oheň zapálil v 18,00 hod starosta pan Václav Drahorád společně se svým zástupcem ing. Jiřím Hrubým za účasti mnoha místních obyvatel. Hrstka „nejodolnějších“ hlídala oheň až do ranních hodin.
Zde si můžete prohlédnout fotografie.

„Dobrovolný (nedobrovolný) spolek Májkařů“ – KÁCENÍ MÁJKY

Místní spolek dobrovolných nedobrovolných) „Májkařů“ uspořádal již podruhé „SLAVNOSTNÍ KÁCENÍ MÁJKY“, které se uskutečnilo v sobotu 9.6. 2007 od 14.00 hodin času na náměstí v Újezdu. Pan Vl. Hříbek svou motorovou pilou skolil májku bez újmy na zdraví přihlížejících. Za účasti místních nadšenců byla májka rozřezaná na metrové kusy. Všem, kteří se zúčastnili kácení, děkuji.
Zde si můžete prohlédnout fotografie.


Rok 2006 - Stavění májky a pálení čarodějnic

Rok 2006 – Stavění májky a pálení čarodějnic

Po dlouhých letech byla v Újezdu obnovena tradice stavění májky. Májka vysoká přibližně 18 metrů byla 30. dubna za účasti mnoha místních obyvatel vztyčena na újezdském náměstí.
Následující „filipojakubská“ noc patřila čarodějnicím a pálení ohňů. Samotnému večeru předcházeli důležité přípravy, jako postavení hranice, zhotovení malého přístřešku, zajištění občerstvení či „výroba“ čarodějnice. Hranici i s čarodějnicí zapálil okolo 18,00 hod starosta ing. Jiří Hrubý. Oheň navozoval atmosféru až do brzkých ranních hodin, celou noc byl hlídán a dopoledne následujícího dne proběhl úklid okolí.
Zde si můžete prohlédnout fotografie.


JARO 2018

JARO 2019

16. ročník dětských běžeckých závodů byl zahájen v sobotu 13. dubna ve velmi chladném ránu. Přesto se na startu sešlo celkem 114 závodníků. Děti byly rozděleny do několika kategorií a nejmenší běžely s rodiči. Atmosféra byla opravdu v duchu velkých závodů a někteří závodníci v cíli nemohli popadnout dech.
Občerstvení po celé dopoledne zajišťoval SDH Praha Újezd. Velice nás těší, že i přes nepřízeň počasí se sešlo tolik závodníků a závodnic a těšíme se na další ročník.


PODZIM 2016

PODZIM 2016

1. října 2016 se uskutečnily již dvanácté běžecké závody organizované městskou částí Praha – Újezd v Milíčovském lese. Tato akce probíhá již od roku 2010 a to vždy dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Tentokrát byla opět hojná účast přes 60 startujících ve všech věkových kategoriích. Výsledková listina č. 1
Výsledková listina č. 2
Fotografie na facebooku městské části.


BĚŽECKÉ ZÁVODY 2015

JARO 2015

Deváté běžecké závody organizované městskou částí Praha – Újezd se uskutečnily v sobotu 11. dubna 2015 v Milíčovském lese. Zúčastnilo se přes 80 startujících. Počet běžců neustále roste a to především v kategorii dospělých. Jak je vidět, běh se stává oblíbeným, dá se říci módním sportem.
Výsledková listina.
Fotografie najdete na facebooku městské části.


JARO 2014

JARO 2014

V sobotu dopoledne 17. května se uskutečnily možno říct již tradiční běžecké závody. Byly to sedmé v pořadí a zúčastnilo se 56 běžců převážně dětí. Počasí nám opět příliš nepřálo, ale přesto myslím, že se akce vydařila. Děkujeme všem účastníkům a pomocníkům a těšíme se na další závody, které by měly proběhnout v září.
Výsledková listina
Fotografie si můžete prohlédnout na facebooku

PODZIM 2014

V neděli 5. října městská část pořádala běžecké závody. A konalo se velké překvapení. Počet závodníků byl 101 a tím jsme dosáhli rekordu. I přes tuto nezvykle vysokou účast si organizátoři poradili a doufejme, že všichni byli spokojeni. Dokonce i kategorie dospělých dosáhla počtu závodníků okolo dvaceti. Je vidět, že běh obecně se stává oblíbeným a módním sportem. Snad to takto vydrží, a to hlavně dětem. Ty daly do závodů všechno a odměnou za to jim byly drobné věcné ceny od organizátora a sponzorů.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


JARO 2013

JARO 2013

V sobotu 18. května 2013 se uskutečnily již páté běžecké závody organizované naší městskou částí a konané v Milíčovském lese. Ten byl po vydatných deštích ze začátku května silně rozbahněn, takže tratě byly oproti zvyklostem mírně upraveny. Opět bylo zajištěno občerstvení a drobné dárky pro účastníky závodu.
Výsledková listina
Fotografie naleznete zde.

PODZIM 2013

Šesté dětské běžecké závody proběhly 26. října 2013. Zaběhnutý pořadatelský tým si bez problémů poradil se zatím největší účastí v historii závodů v počtu 64 startujících. Překvapivě vysokého počtu startujících dosáhla kategorie dospělých, ač se jednalo o dětské závody.
Fotografie si můžete prohlédnout na facebookovém profilu Městská část Praha – Újezd


JARO 2012

JARO 2012

Původní dubnový termín závodů byl z důvodu předpovědi nepříznivého počasí přeložen na sobotu 12. května 2012. Ani v náhradním termínu nám ale počasí nevyšlo. Přesto se zúčastnil hojný počet běžců všech věkových kategorií, celkový počet startujících dosáhl skoro padesáti. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit vynikající grilovanou klobásou a limonádou. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom, drobný dárek a na památku své startovní číslo.
Výsledky třetích běžeckých závodů Praha-Újezd (jaro 2012).
Fotografie naleznete na zde.

PODZIM 2012

Po půl roce, 22. září 2012, proběhly již čtvrté běžecké závody pořádané naší městskou částí. Jsou to závody především pro nejmenší, ale i někteří dospělí se dali přemluvit. Celkem startovalo na šedesát závodníků. Počasí nám opět přálo. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit grilovanou klobásou, sušenkami, limonádou i pivem. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom, drobný dárek a na památku své startovní číslo. Jako ukázkový sport předvedli tři účastníci závodu canicross. Jedná se o běh, kdy je člověk tažen psem. V příštích závodech se snad můžeme těšit na celou kategorii canicrossu za účasti většího počtu závodníků.
Výsledková listina
Fotografie naleznete zde.


JARO 2011

JARO 2011

Městská část Praha – Újezd pořádala 1. dětské běžecké závody, které se uskutečnily v sobotu 16. dubna. Závod byl rozdělen do několika kategorií a každá z nich měla jinou délku tratě. V kategorii od 15 let se přihlásili čtyři tatínkové a dokonce jeden tatínek závodil s kočárkem. Závody se vydařily, a to nejen díky pěknému počasí, ale i z důvodu velkého zájmu rodičů s dětmi.
Výsledky prvních běžeckých závodů Praha-Újezd (jaro 2011)
Pro děti i dospělé městská část zajistila malé občerstvení. Děkujeme všem, kteří se podíleli na spoluorganizaci dětských běžeckých závodů.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

PODZIM 2011

Krásné počasí v sobotu 24. září přilákalo velké množství závodníků a diváků na již druhé běžecké závody konané v naší městské části. Organizátoři na poslední chvíli museli vytvořit nové kategorie a nakonec 50 startovních čísel nestačilo. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a tak každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit vynikající grilovanou klobásou a limonádou. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom a drobný dárek. Úřad městské části se již připravuje další závody a nechává vyrobit startovní čísla 51 až 100. Takže zase na jaře 2012 a v hojnějším počtu!
Výsledky druhých běžeckých závodů Praha-Újezd (podzim 2011)
Fotografie naleznete na zde.


2006 - 1. ročník hokejového utkání

2006 – 1. ročník hokejového utkání

Úřad městské části Praha – Újezd společně s úřadem městské části Praha – Šeberov uspořádal v sobotu 25. března 2006 od 16,00 hod 1. ročník přátelského utkání amatérských hokejistů. Zápas se konal na zimním stadionu Eden (HC Slavia Praha), Vladivostocká 1460/10, Praha 10 – Vršovice. V hokejovém utkání proti sobě nastoupili zastupitelé, zaměstnanci a občané městské části Praha – Újezd proti městské části Praha – Šeberov.
Tým z Újezdu zvítězil nad Šeberovem 8:5.
Hráčům gratulujeme a divákům z Újezdu i Kateřinek za jejich povzbuzování děkujeme!

Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání.


2007 - 2. ročník hokejového zápasu

2007 – 2. ročník hokejového zápasu

Úřad městské části Praha – Újezd společně s úřadem městské části Praha – Šeberov uspořádal v sobotu 7. dubna 2007 od 14,00 hod již 2. ročník přátelského utkání amatérských hokejistů. Zápas se opět konal na zimním stadionu Eden (HC Slavia Praha) ve Vršovicích. V hokejovém utkání proti sobě nastoupili zastupitelé, zaměstnanci a občané městské části Praha – Újezd proti městské části Praha – Šeberov.
Tým z Újezdu zvítězil nad Šeberovem 10:3.
Hráčům gratulujeme a divákům z Újezdu i Kateřinek za jejich povzbuzování děkujeme!

Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání.


2008 - 3. ročník hokejového utkání

2008 – 3. ročník hokejového utkání

Městské části Praha – Újezd a Praha – Šeberov dne 21.3.2008 od 17.00 hodin odehrály již 3. přátelské hokejové utkání na zimním stadionu HC Slavia Praha v Edenu. Hokejové klání bylo vyrovnané a městská část Praha – Újezd v poměru 10 : 9 vyšla ze zápasu jako vítěz. Celé utkání se odehrávalo jako vždy v příjemné atmosféře, ke které přispěli fanoušci obou mužstev.


2009 - 4. ročník hokejového utkání

2009 – 4. ročník hokejového utkání

K tradičnímu přátelskému utkání letos již počtvrté nastoupily týmy amatérských hokejistů, které reprezentovaly MČ Praha – Šeberov a MČ Praha – Újezd. Od prvního okamžiku utkání bylo nasazení obou mužstev velké. Herním projevem překvapil nejen Jaroslav Nykl, který reprezentoval MČ Praha – Újezd, ale i ostatní hráči na obou stranách. Šeberov nastoupil s novými posilami, ale na dobře sehraný tým Újezdu nenašel vhodné kombinační akce, které by překvapily bránící hráče a dobře připraveného golmana. Ve třetí třetině se podařilo starostovi vstřelit 10. gól do branky Šeberova, a tím přispěl k velkému rozdílu v celkovém výsledku. Hostující celek Újezdu po čtvrté v řadě přehrál šeberovský tým jednoznačně v poměru 12 : 4.
Rádi bychom poděkovali všem zúčastněným hráčům a obyvatelům MČ Šeberova a Újezdu za podporu v hledišti. Již nyní se těšíme na další ročník v roce 2010.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání.


2010 - 5. ročník hokejového utkání

2010 – 5. ročník hokejového utkání

Amatérští hokejisté reprezentující MČ Praha – Újezd a MČ Praha – Šeberov se dne 20.3.2010 utkali v přátelském hokejovém utkání na zimním stadionu Velkých Popovic. Začátek utkání měl celek Újezdu pevně pod kontrolou a zanedlouho vedl 4 : 0 i přes to, že za Šeberov nastoupil J. Hertl (21 let), odchovanec HC Slavia Praha. V současné době působí v Havlíčkově Brodě, který hraje 1. hokejovou ligu. Trenér Šeberova J.Kastner neinformoval celek Újezdu o nástupu profesionálního hráče. Byl to nesportovní a nekorektní počin trenéra, ale újezdští hokejisté se s tím smířili. V průběhu téměř celého utkání Šeberov dotahoval výrazný brankový rozdíl. V závěru utkání se šeberovští hokejisté dostali do vedení, ale Újezd bojoval co mu síly stačily a zaslouženě uhrál remízu 10 : 10. Nejlepším střelcem byl J.Hertl, který vstřelil 6 branek. Ani v 5. ročníku hokejového utkání Újezd neokusil hořkost porážky.
Statistika: vítězství 4, remíza 1, prohra 0, celkové skóre 50:31

Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání.


2011 - 6. ročník hokejového utkání

2011 – 6. ročník hokejového utkání

Letošní rok se konal již 6. ročník přátelského hokejového utkání mezi zástupci městské části Praha – Újezd a městské části Praha – Šeberov. Zápas se odehrál v sobotu 9. 4. 2011 na stadionu HC Slávia Praha. Utkání se odehrálo ve velmi svižném tempu s nádhernými akcemi na obou stranách. Nic na plat, po odehraných zkrácených třech třetinách na 15 minut Újezd zaslouženě vyhrál 9 – 8. Jako každý rok naše městská část nezažila hořkost porážky.
Sestava Újezdu: R.Randuška, D.Svoboda, Z.Kroužek,V.Dra­horád, P. Novák, Vl.Hříbek , J.Barák, R. Hartman,V.Drahorád ml., J.Barák ml., J.Žemlička, K.Drahorád, gólman R.Sova.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání.


2012 - 7. ročník hokejového utkání

2012 – 7. ročník hokejového utkání

Sedmé přátelské hokejové utkání mezi MČ Praha – Újezd a MČ Praha Šeberov se odehrálo 31.března 2012 na zimním stadionu HC Slavia Praha. Amatérští hokejisté z Újezdu nastoupili proti silnému týmu, který nám na ledě nedal žádnou šanci a vyhrál v rozdílu jedné hokejové třídy 17 : 4. Poprvé újezdští hokejisté poznali hořkost porážky. S vysokou porážkou jsme se smířili. Šeberov ve svém týmu měl několik hokejistů z HC Velké Popovice (přebor). Po vzájemné dohodě nastoupil za Šeberov J. Hrtl (1. Liga HC Beroun) a za Újezd V. Drahorád (2. Liga HC Děčín). Příštího ročníku se budou moci zúčastnit jen neregistrovaní amatérští hráči.
Za Újezd nastoupili: Zamrazil Radek, Čížek Tomáš, Kroužek Zdeněk, Daňo František, Krechler Petr, Drahorád Václav, Drahorád Václav ml., Hartman Roman, Svoboda David, Vlach Jiří, Kučera Petr, Ambros David, Matějovský Lukáš.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z utkání.


2014 - 9. ročník hokejového utkání

2014 – 9. ročník hokejového utkání

Přátelské hokejové utkání mezi MČ Praha – Újezd a MČ Praha Šeberov se odehrálo v sobotu 5.dubna 2014 na zimním stadionu Velké Popovice. A opravdu se hrálo v přátelském duchu. Celé utkání se odehrávalo s vyrovnanými výkony na obou stranách. Útočící hráči zakládali krásné akce, ale koncovka jim moc nevycházela. Obranné řady si střežily své posty a splnily svoje úkoly – nepouštět útočníky k častému zakončení. Někdy se jim to nepovedlo. Obě mužstva odcházela z ledové plochy za nerozhodného stavu 3 : 3.
Za Újezd nastoupili: Lukáš Matějovský, Roman Hartman, Václav Drahorád, Zdeněk Banset, Zdeněk Kroužek, Jiří Vlach, Břetislav Moťka, František Daňo, Roman Kodl, Petr Kroupa, Petr Novák, Rosťa Pudil, David Svoboda, Jiří Vlach ml. a Vlach nejml.
Branky: Lukáš Matějovský 3×
Za Šeberov nastoupili: Václav Kruška, Václav Fanta, Radek Dvorák, Pavel Nykl, Pavel Veselý, Petr Hrubý, Jaroslav Nykl, Jan Sedlák, Miloš Bambas a Mirek Trmal. Branky: neuvedeno


2015 - 10. ročník hokejového utkání

2015 – 10. ročník hokejového utkání

Přátelské hokejové utkání mezi městskými částmi Praha – Újezd a Praha – Šeberov bylo zahájeno v 17. 00 hodin v sobotu 25. dubna 2015 na zimním stadionu HC Velké Popovice. Oba celky proti sobě nastoupily již po desáté. Někteří hráči byli účastníky všech minulých utkání a těch deset let od prvního ročníku bylo znát, chyběla fyzická příprava a trochu se vytratila i bruslařská rychlost. I přes to nechyběly krásné hokejové momenty a po celých 60 minut byla hra vyrovnaná. Újezd nakonec vyhrál 5:4.
Za Újezd nastoupili: gólman David Hruška, Lukáš Matějovský, Roman Hartman, Václav Drahorád, Zdeněk Banset, Zdeněk Kroužek, Jiří Vlach, Petr Novák, David Svoboda, Jiří Vlach ml, Daniel Daič a nehrající kapitán Daniel Hakl.
Branky: 2 L. Matějovský a po 1 D. Svoboda, R. Hartman a Z. Kroužek.
Dosavadní bilance újezdského týmu: 8 x vítězství, 1 x remíza a 1 x prohra.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


2016 - 11. ročník hokejového utkání

2016 – 11. ročník hokejového utkání

V letošním roce újezdský tým nenastoupil proti svému letitému soupeři, MČ Praha – Šeberov, který nedokázal dát dohromady potřebný počet hráčů.
V sobotu 23. dubna se od 14.00 hodin odehrálo na zimním stadionu ve Velkých Popovicích přátelské utkání zástupců městské části Praha – Újezd a HC Jižní Město, které hraje 3. ligu odborářské soutěže.
Hráči obou týmů odvedli skvělé výkony, ale lépe byli připraveni hráči z Jižního Města, kteří vyhráli nad Újezdem 7:9.
Za Újezd nastoupili (hráči na fotografii v tmavých dresech): horní řada – Lukáš Matějovský, Václav Drahorád, Roman Hartman, Vladimír Hříbek ml., Zdeněk Banseth, Daniel Daič, Josef Janeček, dolní řada – Libor Basik, Petr Novák, David Svoboda, Karel Drahorád, Petr Šťovíček (děti – Dominik Vlach a Adam Matějovský).
Jména hráčů z Jižního Města nebyla dodána.
Fotografie.


Vynášení Morany 2012

Vynášení Morany 2012

Letošní rok je prvním, kdy jsme se loučili se zimou a vítali jaro pomocí rituálu vynášení Morany. „Nesem Smrtku ze vsi. Kde jsi jaro, kde jsi? Byla zima mezi náma, ale už je za horama.“ S tímto říkadlem se vydal v sobotu 24. března, tedy před pátou postní nedělí zvanou smrtná, průvod z újezdského náměstí k Botiči. Vpředu nesly děti Smrtku-Moranu, kterou připravilo občanské sdružení Svět očima dětí. Pod stromy za potokem vystoupil s několika lidovými písněmi smíšený pěvecký sbor tvořený současnými a bývalými členy DPS Rolnička Praha. Nakonec byla Morana po právu utopena, aby jaru již nic nestálo v cestě.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Vynášení Morany 2013

Vynášení Morany 2013

Již podruhé se v sobotu 16. března, před pátou postní nedělí zvanou smrtná, vydali malí a velcí z újezdského náměstí k Botiči, aby se rozloučili se zimou. Za potokem již hořel oheň, na kterém si všichni při opékání buřtů mohli užít prvního jarního sluníčka. Moranu, kterou letos pomohly vytvořit děti ze školky EDUCAnet, jsme tentokrát jen vyprovodili k potoku a vystavili v sále Vodnická, při Velikonočním jarmarku následující sobotu. Možná i proto si jaro dalo opravdu načas a zbytky tajícího sněhu nás provázely ještě po polovině března.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Vynášení Morany 2014

Vynášení Morany 2014

6. dubna měli ve 14.00 hodin na újezdském náměstí sraz ti, kteří se rozhodli rozloučit se zimou a přivítat jaro.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Vynášení Morany 2015

Vynášení Morany 2015

V sobotu 22. března, před pátou postní nedělí zvanou smrtná, se vydali malí a velcí z újezdského náměstí k Botiči, aby se rozloučili se zimou. Cestou k Botiči z průvodu zaznívala recitace říkadel, jako např. „Hu, hu, hu, jaro je už tu“. Moranu, kterou v loňském roce vyrobily děti z mateřské školky Vodnická, jsme odnesli k potoku a následně zapálili a vhodili do Botiče. Za potokem již hořel oheň, na kterém si všichni zúčastnění opékali buřty.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


Vynášení Morany 2016

Vynášení Morany 2016

22. března se průvod s Moranou, doprovázený harmonikou, vydal k brodu.
Po zapálení a vhození Morany do Botiče se jí z naší městské části moc nechtělo, ale nakonec odplavala, a tak doufáme, že jsme skutečné jaro již přivolali. Za snahu si na újezdském náměstí děti opekly špekáčky a zahřály se čajem.
Letos jsme vynášení Morany obohatili soutěží o nejkrásnější jarní klobouk, majitelé třech nejhezčích byli odměněni dortem. Letošní akce se i přes nepříznivé počasí vydařila a budeme se těšit na krásné jarní měsíce.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


Vynášení Morany 2017

Vynášení Morany 2017

Vynášení Morany, tento symbolický akt rozloučení se s dlouhou zimou a zároveň přivítání toužebného jara, se v naší městské části uskutečnil v neděli 20. března 2017.
Moranu vyrobil pan Vladimír Hříbek a byla předána dvěma dívkám, které ji donesly z újezdského náměstí k brodu přes Botič. Cca 70 účastníků průvodu neodradilo od účasti ani deštivé počasí. U Botiče byla Morana zapálena starostou Václavem Drahorádem a zastupitelem Zdeňkem Hromádkou a vhozena do potoka.
Součástí akce byla i soutěž o nejhezčí dětský klobouk vyzdobený jarním motivem. První tři umístění obdrželi sladkou odměnu.
Dále byl pro zúčastněné připraven oheň na opékání buřtů a teplý čaj.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Vynášení Morany 2018

Vynášení Morany 2018

Při letošním vynášení Morany měla nadvládu ještě zima. Sešli jsme se v mrazivém odpoledni v neděli 18. března na újezdském náměstí a jaro připomínaly pouze nazdobené proutky vrby a ozdobené jarní klobouky některých účastníků. Přesto se děvčata chopila Morany a vydali jsme se k Botiči, kde jsme Moranu zapálili a vhodili do vody. Neodplavala sice daleko, ale doufáme, že jsme jaro přivolali.
Po návratu na újezdské náměstí si účastníci mohli opéct vuřty a dát si na zahřátí čaj nebo svařené víno. Porota vybrala tři nejkrásnější nazdobené klobouky, i když volba byla velice těžká.
Přesto, že bylo mrazivo, tak nálada byla báječná a všichni už se těšíme na jarní sluníčko.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


BŘEZEN 2018

SETKÁNÍ SE SENIORY 2018

BŘEZEN 2018

Ve středu 21. března 2018 se v zasedací místnosti úřadu městskéčásti tradičně sešli senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části, jako je např. plánovaná výstavba v dané lokalitě nebo chystané kulturní akce. Na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
21. 3. 2018 pozvání přijali: Ludmila Procházková, Marie Talichová, Alena Lodrová, Jaroslava Prášková, Eva Vrňáková, František Kára, Zdeňka Kučerová, Vladimír Lokaj, Vlasta Suchopárová, Jan David, Miloš Hervíř, Marie Šulcová a Josef Vrána.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2018

Ve středu 20. června 2018 proběhlo tradiční setkání seniorů, kteří oslavili svá životní jubilea ve II. čtvrtletí roku 2018. Se starostou a místostarostkou diskutovali o dění v městské části. Součástí setkání bylo samozřejmě také předání peněžitého daru oslavencům a květin pro přítomné ženy.
20. 6. 2018 pozvání přijali: Jaroslav Zunová, Blanka Hirschová, Pavla Dařinová, Hana Kandrová, Josef Zabranský, Marie Kárová, Marcela Hřavová, Stanislav Šerák, Jiřina Andrlíková, Ivan Košař, Miluška Štefániková, František Zvelebil, Zdeněk Staněček, Marie Myslivcová, Miroslav Janda, Václav Dědek, Jaroslav Keil, Karel Svoboda a Slavomíra Mašková.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ŘÍJEN 2018

Na kávu se zákuskem a setkání se zástupci městské části byli ve středu 10. října pozváni senioři, kteří ve III. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Starosta Václav Drahorád společně s místostarostkou paní Janou Draštíkovou předali seniorům peněžní dar a ženám květinu.
10. 10. 2018 pozvání přijali: Olga Grauová, Ladislav Procházka, Jaroslav Smejkal, Miroslava Helclová, Vlasta Šantorová, Anna Hrábková, Alena Medřická, Václav Dařina, Anna Dombaiová, Dagmar Jandová, Zdeňka Stork, Vladimír Oplt a Marie Saitlová.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

PROSINEC 2018

Ve středu 12. prosince 2018 se při kávě se zákuskem sešli v zasedací místnosti úřadu městské části senioři, kteří ve IV. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou panem Drahorádem a místostarostkou paní Draštíkovou diskutovali o dění v městské části, o připravovaných stavebních pracích a plánovaných kulturních akcích.
12. 12. 2018 pozvání přijali: Ivan Friš, Jitka Hervířová, Vladimír Hromádka, Zorjan Jojko, Stanislav Kouřil, Aleš Kotulek, Hana Martínková, Zbyšek Martínek, Jiří Pecka, Jiří Pecka, Irena Psotová, Jaroslava Řeháková, Miloslava Řimáková, Bohuslav Sajver, Marie Skřivanová, Irena Šourková, Miloš Štundl, Vítězslav Šulc, Vlasta Vránová a Václav Vraný.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Tenisový turnaj

Tenisový turnaj o pohár starosty 2018

Místní vyznavači tenisového sportu si v neděli 24. června 2018 zahráli na tenisovém turnaji „O pohár starosty Újezda“.
Účastnilo se 18 sportovců, 17 mužů a 1 žena, s těmito výsledky:
1. místo: Milan Morávek – Zdeněk Kněz
2. místo: Zdeněk Krampera – Vlastimil Křelina
3. místo: Jiří Kačena – Václav Kvašnička
4. místo: Milan Hasil – Václav Drahorád
5. místo: Jaroslav Mašek – Jan Vurm
6. místo: Hana Zahradníková – Marek Spálenka
7. místo: Tomáš Schlesinger – Jan Honc
8. místo: Petr Viliš – Vladimír Ježek
9. místo: Ondřej Maxa – Martin Karoh

Tenisový turnaj pořádá městská část od roku 2016, kdy zvítězil Marek Fiala se svým otcem Ing. Ivanem Fialou. Druhý ročník, pořádaný v červnu loňského roku, vyhrál Michal Fiala s Lubošem Štampachem. Letos se z tenisové rodiny Fialů nikdo tenisového turnaje nezúčastnil, čímž se jejich vítězná šňůra přerušila. Škoda! A tak se těšme na příští rok!

Foto


Vítání občánků duben 2018

DUBEN 2019

Ve čtvrtek 4. dubna 2019 proběhlo v domu služeb vítání našich nových občánků. Celkem se zúčastnilo dvanáct dětí jak z Kateřinek, tak z Újezdu. Po krátkém vystoupení dětí z Mateřské školy Vodnická a projevu pana starosty se rodiče zapsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup zboží v drogerii.
Tradičně byla přítomna fotografka, které malé občánky s rodiči vyfotila. Sada fotografií je dalším dárkem, který rodiče od městské části obdrží.
Všem touto cestou přejeme ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

4. 4. byli přivítáni: Adam Zadák, Kristýna Vlčková, Martina Pražáková, Josef Hašpl, Šimon Kotrla, Mia Pešková, Elen Stuchlíková, Julie Hynková, Lukas Homola, Matteo Cempírek, Tadeáš Koliandr a Marek Kadlček.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Masopust 2018

Masopust 2018

Městská část pořádala v sobotu 17. února 2018 tradiční masopustní průvod. V ulici Studánková se před 10. hodinou začaly scházet nejrůznější masky. Přijel i žebřiňák tažený koňmi a historický traktor, který měl připojen vozík se šatlavou. Průvod, v čele s medvědem, bábou s nůší, kobylou a smrtkou, se vydal směrem do Újezda. Na voze hrála kapela a u každého stavení, kde bylo přichystáno občerstvení a něco na zahřátí pro masky, se pro paní domu zahrála písnička a medvěd jí vyzval k tanci. V letošním roce se medvěd opravdu nezastavil, protože oproti minulému roku otevřených domů s občerstvením přibylo.
Celá akce byla tradičně zakončena na újezdském náměstí, kde se na závěr dražila a porcovala kobyla. Podařená, i když mrazivá, sobota byla plná legrace i díky těm, kteří otevřeli své dvorky s občerstvením.
Všem chceme ještě jednou poděkovat a již se těšíme na další ročník.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


Setkání se seniory 2017

Setkání se seniory 2017

BŘEZEN 2017

Ve středu 29. března 2017 se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
29. 3. 2017 pozvání přijali: Josef Šťastný, Josef Drahorád, Olga Komárková, Jaroslava Prášková, Eva Vrňáková, Ludvík Stork, František Kára, Zdeňka Kučerová, Jan Grznár, Karel Svoboda, Vlasta Suchopárová, Jan Škoda, Hana Marková, Irina Juřinová, Pavla Štěpánková, Jiří Vagenknecht, Věra Jiříková, Hana Pavlíková, Marie Šulcová, Marie Oppeltová.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2017

Ve středu 21. června 2017 se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří ve II. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
21. 6. 2017 pozvání přijali: Jaromír Přenosil, Marie Kárová, Jiří Větroň, Jiří Myslivec, Jiřina Opltová, Stanislav Šerák, Miluška Štefániková, Bohuslav Paták, František Zvelebil, Anna Palečková, Miroslav Janda a Václav Dědek.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZÁŘÍ 2017

Ve středu 27. září 2017 se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří ve III. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
27. 9. 2017 pozvání přijali: Olga Grauová, Zdeňka Kalinová, Miroslava Helclová, Karel Koldinský, Anna Hrábková, Alena Medřická, Jiří Salivar, Anna Dombaiová, Lubomír Fohl, Ludmila Patáková a Dagmar Jandová.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

PROSINEC 2017

Ve středu 6. prosince 2017 se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří ve IV. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
6. 12. 2017 pozvání přijali: Irena Šourková, Růžena Staněčková, Michal Čižmár, Jitka Drahorádová, Irena Psotová, Vladimír Hromádka, František Kubr, Zbyšek Martínek, Blanka Přenosilová, Marie Ziková, Vítězslav Šulc, Miloslava Řimáková, Zorjan Jojko, Stanislav Kouřil, Jitka Hervířová, Ivan Friš, Antonín Šimek a Hana Martínková.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.DUBEN 2017

Ve čtvrtek 20. dubna proběhlo první letošní vítání občánků, a to opět ve společenském sále domu služeb v ulici Vodnická. Úvodem vystoupily děti z Mateřské školy Vodnická.
Starosta pak krátkým proslovem přivítal do života patnáct nově narozených občánků. Rodiče se poté podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodech DM drogerie. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou.
Všem touto cestou přejeme ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

20. 4. 2017 byli přivítáni: Štěpán Sojka, Alžběta Havrdová, Jakub Holý, Adam Svoboda, Matyáš Hlavatý, Lucie Kněžková, Filip Smětala, Valérie Grešlová, Sára Šafářová, Eliška Bačáková, Benedikt Oliver Šindlář, Robert Štěpaník, Jessika Varga, Vojtěch Rous a Vendula Bednářová.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

LISTOPAD 2017

Ve čtvrtek 9. listopadu proběhlo další letošní vítání občánků, tentokrát v nově zrekonstruované restauraci New Village na náměstí v Újezdu. Krásné prostory podtrhly slavnostní atmosféru celého odpoledne.
Úvodem vystoupily děti z Mateřské školy Vodnická. Starosta pak krátkým proslovem přivítal do života třináct nově narozených občánků. Rodiče se poté podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodech DM drogerie. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

9. 11. 2017 byli přivítáni: Adéla Škodová, Anna Bilá, Stela Burešová, Jakub Foltán, Adam Dostál, Oliver Pokorný, Jaroslava Škodová, Deniel Stuchlík, Tobiáš Hříbek, Tereza Vojáková, Nina Michalíková, Jan Chludil a Eliška Gálová.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


POHYBEM PRO DOBROU VĚC - sobota 23. září

POHYBEM PRO DOBROU VĚC – sobota 23. září

Městská část Praha Újezd pořádá v sobotu 23. září 2017 charitativní běh pro Nadaci Naše dítě. Délka tratě je 4 200 m a vede přes tři milíčovské kopce. Akce je určena pro sportovní i nesportovní rodiny, pro maminky s kočárky, pro běžce s pejsky, pro všechny, kteří chtějí pomoci druhým a pro sebe něco udělat.
Startovné činí 200 Kč, pro děti od 3 let do 10 let 100 Kč. V ceně startovného je tričko.
Jak bude vše probíhat?
V 10,00 hodin se otevře areál fotbalgolfu v Kateřinkách na Formanské ulici, naproti ulici Na Formance. Zde bude probíhat doprovodný program, účastníci běhu si zde mohou za sníženou cenu vyzkoušet zahrát fotbalgolf. V 12,30 hodin začne u stánku městské části registrace závodníků a vyzvedávání triček. Pokud zájemce nebude přihlášen, může to učinit ještě zde.
V 14,00 hodin bude akce odstartována patronkou závodu paní Radkou Rosickou. Start bude v ulici Ke Smrčině od dřevěné kočky, která je při vstupu do Milíčovského lesa.
V 16,00 hodin bude předán šek s výtěžkem akce ředitelce nadace paní Zuzaně Baudyšové, ředitelce Nadace Naše dítě.
Parkování v areálu je omezeno, proto je lépe použít MHD ze stanice Opatov, autobusová linka č. 363, zastávka Na Formance.
Občerstvení zajištěno v areálu po celou dobu trvání akce.

Přihlášky můžete vyplnit ZDE


MASOPUST 2017

MASOPUST 2017

Masopust pořádá městská část již od roku 2013, a jelikož se tradice mají dodržovat, nebylo tomu letos jinak. V sobotu 25. února se sešel průvod účastníků v maskách i bez nich, který doprovázel kočár tažený koňmi, historický traktor s valníkem, na kterém hrála živá hudba, kozel s trakařem a harmonikář na chůdách.
Trasa průvodu vedla z Kateřinek do Újezdu na náměstí. Maškary prošly ulicemi Milíčovská, Štítová, Ke Smrčině, Na Formance, Pod Formankou, Formanská, Ve Vilkách, Ke Mlýnu, Nad Náhonem a K Motelu. Všude, kde jim bylo otevřeno, si paní domu zatančila s medvědem.
Tímto moc děkujeme všem místním, kteří na trase otevřeli své dvorky a nabídli účastníkům průvodu výborné občerstvení.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


MASOPUST 2013

MASOPUST 2013

Masopustní úterý letos připadlo doprostřed školních jarních prázdnin, proto jsme v Újezdu slavili již o týden dříve. V sobotu 2.února odpoledne na prostranství před mateřskou školou a domem služeb uvítali všechny svými písničkami členové divadelního soubor Řešeto. Maminky z Fóra rodičů při MŠ Vodnická nabízely jitrničky, jelítka, tlačenku a koblihy. Masopustní průvod pak za bubnování a vyzpěvování prošel několika ulicemi Kateřinek. Následovalo hudebně divadelní představení Masopustní strašidla, při kterém principál souboru dětem postupně představil trpaslíka, babu Jagu, vodníka, čarodějnici Saxanu, upíra, hejkala a Bílou paní. Po další sérii staropražských a trampských písniček si mohly děti i dospělí zatancovat v sále. Děkujeme všem pomocníkům i účastníkům za příjemný zážitek a těšíme se na Masopust 2014.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


MASOPUST 2014

MASOPUST 2014

Víkend před Popeleční středou patřil na mnoha místech Prahy masopustnímu veselí. Také v Újezdu se v sobotu 2.března odpoledne sešlo několik desítek maškar.
O zábavu se postarali členové divadelního soubor Řešeto, kteří nejprve uvítali přítomné písničkami a pak se ujali vedení průvodu ulicemi Kateřinek. Při hudebně divadelní představení Masopustní strašidla principál souboru dětem postupně představil trpaslíka zahradního, babu Jagu, vltavského vodníka, čarodějnici Saxanu, upíra z Okoře, hejkala a Bílou paní. Známé písničky inspirovaly nejen jednotlivé pohádkové postavy, ale i ostatní k tanečním kreacím. Volné chvilky vyplňoval svou produkcí flašinetář.
Občerstvení „Na rozkvetlé louce“ nabízeli Beruška, Ferda Mravenec a Brouk Pytlík z Mateřské školy Vodnická, která dále představila přítomným připravovaný projekt přestavby zahrady.
Fotografie si můžete prohlédnout zde


MASOPUST 2015

MASOPUST 2015

Letošní „masopustní veselí“ se konalo v sobotu 14. února, a to tradičně v prostorách Mateřské školy Vodnická, domu služeb a na nádvoří před oběma budovami. Děti byly převlečeny za kouzelníky, ježibaby a jiné pohádkové postavy.
Členové divadelního soubor Řešeto zahájili masopust písničkami a kolem 15.00 hodiny se všichni odebrali do průvodu vedoucím ulicemi Kateřinek. U několika rodinných domů bylo připraveno pohoštění ve formě hřejivé slivovičky a domácích koláčků. Principál souboru dětem postupně představil masopustní strašidla – trpaslíka zahradního, babu Jagu, vltavského vodníka, čarodějnici Saxanu, upíra z Okoře, hejkala a Bílou paní. Známé písničky inspirovaly nejen jednotlivé pohádkové postavy, ale i ostatní, k tanečním kreacím. Volné chvilky vyplňoval svou produkcí flašinetář.
Občerstvení zajišťovali zaměstnanci Mateřské školy Vodnická a dobrovolníci z Fóra rodičů při MŠ. Výtěžek z prodeje ve výši 3992,– Kč bude použit v MŠ Vodnická.
Během akce provedla ředitelka mateřské školy paní Petra Martinovská zájemce po části nové školní zahrady.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


MASOPUST 2016

MASOPUST 2016

V sobotu 6. února pořádala naše městská část společně se Sborem dobrovolných hasičů Praha – Újezd Masopust. Na letošním „újezdském“ jsme v průvodu mohli vidět nejrůznější maškary, např. medvěda, bábu s nůší, vojáka a mnoho dalších. Všichni, v čele se žebřiňákem taženým kozou, se vydali obcí od domu k domu, někde dostali pohoštění, jinde si zatančili nebo popovídali.
Průvod byl zakončen na újezdském náměstí, kde byly připraveny opravdové hody – koláče, koblihy a další sladkosti, samozřejmě jitrničky, „prdelačka“, svařák, grog a dobré pivko. Mezitím, co si masky užívaly zaslouženého odpočinku při dobrém jídle a pití, děti se mohly podívat na loutkovou pohádku.
Na závěr bychom chtěli poděkovat všem, kteří upekli a uvařili všechny dobroty bez toho, aby si za své úsilí nechali zaplatit.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


BŘEZEN 2016

SETKÁNÍ SE SENIORY 2016

PROSINEC 2016

Ve středu 7. prosince se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří ve IV. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
7. 12. 2016 pozvání přijali: Irena Šourková, Petr Degen, Antonín Zahálka, Vladimír Hromádka, Miroslav Suchý, Zbyšek Martínek, Josef Češelský, Ladislav Kodl, Maria Ziková, Vítězslav Šulc, Miloslava Řimáková, Jaroslav Lauber, Zorjan Jojko, Josef Stejskal, Stanislav Kouřil, Jitka Hervířová, Arnošt Martínek, Magda Šnaidová, Kristina Jojková, Ivan Friš, Hana Martínková a Anna Kouřilová.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZÁŘÍ 2016

Ve středu 14. září se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří v III. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Starosta a zástupkyně starosty paní Jana Draštíková s nimi diskutovali o dění v městské části a pozvali je společenské akce pořádané městskou částí.
14. 9. 2016 pozvání přijali: Olga Grauová, Helena Stehlíková, Anna Hrábková, Alena Medřická, Alena Sajverová, Valéria Koldinská, Dagmar Jandová, Miroslava Lokajová a Eva Holubíková.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

ČERVEN 2016

Ve středu 22. června se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří ve II. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Při malém pohoštění diskutovali se starostou o dění v městské části.
Na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
22. 6. 2016 pozvání přijali: Božena Chocholová, Josef Zabranský, Marie Kárová, Jiřina Opltová, Stanislav Šerák, Miluška Štefániková, František Zvelebil, Zdeněk Staněček, Václav Dědek, Jaroslav Keil, Bedřiška Zvelebilová, Rudolf Horký, Karel Svoboda a Jaroslav Tomadl.

BŘEZEN 2016

Ve středu 23. března 2016 se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Při malém pohoštění diskutovali se starostou Václavem Drahorádem a jeho zástupkyní paní Janou Draštíkovou o dění v městské části.
Na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
23. 3. pozvání přijali: Růžena Javůrková, Jan Oppelt, František Weber, Jaroslava Prášková, František Kára, Zdeňka Kučerová, Jan Grznár, Vlasta Suchopárová, Hana Marková, Vlasta Degenová, Irina Juřinová, Miloš Hervíř a Marie Šulcová. Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


DUBEN 2016

LISTOPAD 2016

Ve čtvrtek 10. listopadu proběhlo další letošní vítání občánků, a to opět ve společenském sále domu služeb v ulici Vodnická. Úvodem vystoupily děti z Mateřské školy Vodnická. Starosta pak krátkým proslovem přivítal do života 8 nově narozených občánků. Rodiče se poté podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.
10. 11. 2016 byli přivítáni:David Rygl, Amélie Plchová, Zuzana Pártlová, Aneta Wolfová, Karel Šimek, Jonáš Rusnák, Aneta Janovská a Julie Chocholatá.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DUBEN 2016

Ve čtvrtek 28. dubna přivítal starosta Václav Drahorád společně se svou zástupkyní paní Janou Draštíkovou ve společenském sálu domu služeb 8 našich nejmenších spoluobčánků. Po krátkém proslovu předali rodičům dárkovou poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou. Sada fotografií je dalším dárkem, který rodiče od městské části obdrželi.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.
28. 4. 2016 byli přivítáni: Terezie Vlčková, Anežka Matějková, Stella Stýblová, Vojtěch Limberský, Sofie Pechánková, Kristián Kouba, Antonín Šimek a Hana Češková.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání u vánočního stromu - 2015

Setkání u vánočního stromu – 2015

V sobotu 12. prosince 2015 se v Kateřinkách rozzářil vánoční stromeček, který ozdobily děti z naší městské části. Žáčci z mateřské školky Vodnická společně s paní učitelkou připravily krátký program koled a tanečků. Vánoční atmosféru doplnilo svařené víno a vánoční cukroví.


NÁVŠTĚVA MUZEA HRAČEK V PŘÍSECE U JIHLAVY - 26. 10. 2015

VÝLET ZA BECHEROVKOU DO KARLOVÝCH VARŮ – 19. září 2018

Naše městská část pořádala ve středu 19. září 2018 výlet do Karlových Varů. Měli jsme zde domluvenou exkurzi do továrny na výrobu Becherovky a prohlídku Muzea Jana Bechera. Po příjezdu do karlovarské likérky se nás ujal sám pan Bohumil Pich. Je jedním ze dvou lidí, kteří znají výrobní tajemství likéru a v likérce byliny míchají. Výklad byl velice zajímavý. Po prohlídce jsme se přesunuli do Muzea Jana Bechera, které se nachází přímo na místě bývalé továrny na Becherovku. Po vtipném výkladu paní průvodkyně pro nás byla připravena ochutnávka a krátký film mapující vznik likéru.
Pak už každý účastník zájezdu strávil odpoledne podle svých představ. V 17.00 hodin jsme se sešli u autobusu, všichni samozřejmě s karlovarskými oplatky jako dárkem z výletu.

VÝLET PARNÍKEM – 12. září 2018

Ve středu 12. září 2018 pořádala městská část pro seniory výlet lodí po Vltavě. Po nalodění u Čechova mostu byl připraven raut, na kterém se účastníci po celou dobu dvou hodinové plavby mohli občerstvovat. Loď na smíchovské straně 2× proplula plavební komorou. Ve slunečném dni byl opravdu krásný výhled nejen na Vyšehrad, ale i na ostatní památky Prahy, které jsou z Vltavy opravdu krásné.
Výlet byl z velké části hrazen z peněz, které byly získány vydražením májky. Tímto ještě jednou vydražitelům děkuji.

VÝLET NA ZÁMEK LEDNICE – 8.-9. května 2018

Ve dnech 8.–9. května 2018 pořádala naše městská část výlet na zámek Lednice. Součástí zájezdu bylo ubytování v penzionu, návštěva lednického zámku, společná večeře, ochutnávka vín a posezení u cimbálu ve sklípku. Dvoudenní výlet s takto náročným programem jsme organizovali poprvé.
Ráno 8. května jsme se sešli již v 6.30 hodin a po nájezdu na dálnici D1 se strachovali, zda prohlídku zámku plánovanou v 10.15 hodin stihneme. Hustota dopravy nakonec příjemně překvapila, a tak byl čas i na zastávku s kávou. Po společné prohlídce zámku jsme se rozešli a každý si udělal program podle svého. V areálu lednického zámku je opravdu na co se dívat. Po ubytování nastala ta skutečná moravská zábava. Ochutnávka vín se sommelierem byla velice zajímavá a cimbál rozproudil tu pravou atmosféru.
Druhý den jsme se u snídaně společně shodli, že ještě navštívíme Valtice. Někteří z nás se rozhodli pro prohlídku zámku nebo pro návštěvu výstavy kostýmů z dvoudílného seriálu Marie Terezie. Další obdivovali přilehlou bylinkovou zahradu. Byla to taková opravdu krásná tečka za celým zájezdem.
V odpoledních hodinách 9. května jsme se vypravili na cestu zpět opět v očekávání, jak pojedeme dlouho. Ale návrat, jako i celý výlet byl opravdu super.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

VÝLET SENIORŮ NA ZÁMEK SYCHROV – 20. září 2017

Zájezd pro seniory z naší městské části, konaný ve středu 20. září 2017, byl již pátý v pořadí. Tentokrát jsme zamířili na zámek Sychrov a do areálu Pěnčín. Den začal trochu uplakaně, ale jako na všech našich výletech se na nás před polednem usmálo sluníčko. Asi umíme vybrat termín.
Při prohlídce zámecké zahrady s oranžerií si mnoho z nás ještě stačilo porozhlédnout po houbách a nějaké i nasbírat. Interiér zámku je velice hezký a po rekonstrukci, která stále probíhá, jsou jednotlivé místnosti uváděny do původního stavu.
Po dobrém obědě v Malé Skále jsme vyrazili na farmu Pěnčín, kde jsme měli objednanou prohlídku dílny na výrobu korálků a kozí farmy. Byli jsme překvapeni, jak je proces výroby jednoho skleněného korálku složitý. Farma je vlastně jeden velký výběh domácích zvířat, všude se toulají ovce, kozy, slepice, dokonce i páv. Zavřená jsou pouze prasata a kůzlata. Skutečně jsme se pobavili. Všechny produkty a korálky si zde lze zakoupit, po nákupní horečce jsme si dali kávu u rychlého občerstvení, a pak autobusem rovnou směr Praha.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

VÝLET SENIORŮ NA HOSPITÁL KUKS – 17. 5. 2017

Ve středu 17. května městská část již po čtvrté pořádala výlet pro naše seniory. Tentokrát byl naším cílem hospitál KUKS a Babiččino údolí. Zaplněný autobus vyjížděl již v 6,30 hodin a předpověď počasí slibovala krásný slunečný den.
První zastávka na ranní kávičku byla jako vždy u benzínové pumpy a pak již KUKS.
Procházka z parkoviště přes vesničku byla příjemná, vše bylo krásně opravené. Pak velice obtížný úsek dolů schody a nahoru do kopce k hospitálu. Docela náročné, ale naši senioři si s tím bez problému poradili. Před prohlídkou jsme se ještě stihli podívat do zahrady a do bylinkového krámku na nádvoří. Prohlídka hospitálu trvala 70 minut a bylo se opravdu na co dívat. Dobrý oběd jsme si dopřáli v hospůdce Na Sýpce, přímo v areálu hospitálu.
Druhá zastávka byla v Babiččině údolí. Někdo zvolil procházku parkem, někdo prohlídku zámku, někteří stihli oboje.
Ještě káva a zmrzlina a pak směr Praha. Podle reakce zúčastněných měl výlet velký úspěch a anketa, která proběhla v autobuse „Kam příště“, má velice zajímavé výsledky. Předběžně se můžete těšit na zámek Lednice s trochou dobrého vínka. Budu se těšit na září, a za jeden den to určitě nestihneme. Co takhle výlet s přespáním?
Fotografie si můžete prohlédnout zde

VÝLET NA ZÁMEK MANĚTÍN A DO PIVOVARU CHYŠE – 21. 9. 2016

Již podruhé v tomto roce pořádala naše městská část zájezd pro seniory. Tentokrát jsme se vypravili směrem na západ naší republiky, a cílem byl zámek Manětín a méně známý zámek a pivovar v Chyši.
V barokním zámku Manětín jsme si prohlédli velice krásně zařízený interiér s velkým množstvím původního inventáře. Já i ostatní účastníci jsme byli opravdu nadšeni. Zahrada, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí, byla také velice krásná.
Obec Chyše, kde jsme měli v zámeckém pivovaru objednán oběd, je nehezká, ale zámek, pivovar a zámecká zahrada jsou velice krásně zrekonstruované. Někteří účastníci se procházeli v zahradě, někdo byl na prohlídce zámku. Všichni jsme byli na dobrém obědě v zámeckém pivovaru a ochutnali jsme i pivo, které zda vaří velice dobré.
Podle reakce všech zúčastněných se výlet vydařil a již se těším na jaro, kam se zase vydáme. Pokud máte nějaký námět, ráda si ho poslechnu. Jana Draštíková, zástupce starosty
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

VÝLET DO PÍSKU A NA ZÁMEK ORLÍK – 25. 5. 2016

Městská část uspořádala ve středu 25. května 2016 výlet pro seniory do Písku a na zámek Orlík.
V Písku jsme si prohlédli Prácheňské muzeum a samozřejmě jsme nemohli zapomenout na nejstarší kamenný most v Evropě, jehož historii nám přiblížil kronikář pan Bartoň. Po prohlídce města jsme odjeli na oběd do pěkné restaurace – Schwarzenberský panský dvůr.
Od 15.00 hodin jsme měli naplánovanou návštěvu zámku Orlík. Trochu nás zdržel místní páv, který se předváděl v celé své kráse, a evidentně ho těšila pozornost všech. Prohlídka byla velice hezká, ale docela náročná, protože velké filcové pantofle dokázaly chůzi pěkně zkomplikovat.
Vše dopadlo dobře a návrat autobusem byl bez problémů. Ohlas na náš výlet byl pozitivní, i když jedna kritika zazněla.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

VÝLET NA VÁNOČNÍ TRHY DO DRÁŽĎAN – 11. 12. 2015

Vánoční trhy v Drážďanech mají opravdu krásnou atmosféru adventu.
Všichni, kteří se v pátek 11.12.2015 s námi na trhy vypravili si to opravdu užili, což dokazují fotografie.

NÁVŠTĚVA MUZEA HRAČEK V PŘÍSECE U JIHLAVY – 26. 10. 2015

26. října 2015 uspořádala MČ Praha – Újezd návštěvu muzea autíček v nově zrekonstruovaném zámku Příseka u Jihlavy.
V zámku je umístěno muzeum historických hraček a modelů autíček od roku 1910 až po současnost. Celkem je vystaveno 10.000 exponátů s nevyčíslitelnou hodnotou. Většina z nás si při prohlídce zavzpomínala na své mládí a připomněla si hračky, se kterými jsme si jako malí hráli.
Na zpáteční cestě jsme navštívili nedaleké město Brtnice, které je známé historickými památkami, viděli jsme Brtnický zámek, renesanční radnici, Paulánský klášter a Židovský most.
Výlet pro všechny účastníky, včetně prohlídky expozic a občerstvení, sponzorovala společnost ABREX, s. r. o., která se zabývá výrobou modelů autíček, motocyklů a dalších hraček. Mnohokrát děkujeme!
Poděkování patří také našemu kronikáři, panu PhDr. Jiřímu Bartoňovi, který nás doprovázel a vyprávěl o historii a zajímavostech vztahujícím se k místům, která jsme projeli (Újezd, Jihlava, Příseka, Brtnice).
Odkaz na muzeum autíček: http://www.muzeumauticek.cz/…priseka.html
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Dendrologická zahrada

Dendrologická zahrada 2015

Průhonická dendrologická zahrada připravila pro seniory z městské části Praha – Újezd ve středu 17. června 2015 dopolední prohlídku.
Místní seniory provázel zahradou její vedoucí pan Zdeněk Kiesenbauer, který všechny přítomné zaujal odborným výkladem. Zahrada je překrásná a doporučujeme všem, kteří ji doposud nenavštívili, ať se jdou na sbírku rostlin, keřů a stromů podívat.
Fotografie z prohlídky si můžete prohlédnout zde.

„Dendrologická zahrada je výzkumným a pokusným pracovištěm Výzkumného ústavu Silva Taroucy pro krajinu a okrasné zahradnictví, veřejné výzkumné instituce. Byla založena za účelem soustřeďování a uchovávání sbírek rostlin, jejich dokumentace a studia, s důrazem na využití jednotlivých druhů v sadovnické a krajinářské tvorbě. Svou činností v oblasti taxonomie, ochrany rostlin, vzdělávání a osvěty naplňuje poslání klasické botanické zahrady, které navíc rozšiřuje ještě o výzkumné aktivity v širší sféře tvorby životního prostředí“ (čerpáno z webových stránek zahrady).


Květen 2015

Listopad 2015

Ve čtvrtek 19. listopadu přivítal starosta ve společenském sálu domu služeb 16 našich nejmenších spoluobčánků. Po krátkém proslovu předal rodičům dárkovou poukázku v hodnotě 500 Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou. Sada fotografií je dalším dárkem, který rodiče od městské části obdrželi.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.
19. 11. 2016 byli přivítáni: Emma Kolingerová, Ondřej Svoboda, Daniel Svoboda, Nikola Musilová, Josef Chludil, Daniel Stephen Morris, Nicolas Fošum, Teodor Sláma, Charlie Jozefina Stašek, Patrik Boubel, Bela Pešková, Teodor Matlovič, Sebastian Jandák, David Bálek, Alex Perry a Adam Drahorád.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Květen 2015

Ve čtvrtek 21. května proběhlo první letošní vítání občánků, a to opět ve společenském sále domu služeb v ulici Vodnická. Přítomna byla zástupkyně starosty paní Jana Draštíková a zástupce starosty Ing. Daniel Hakl, který krátkým proslovem přivítal do života 7 nově narozených občánků. Rodiče se poté podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.
21. 5. byli přivítáni: Tomáš Křítek, Žofie Tučková, Anna Dupalová, Adéla Beránková, Matyáš Kišš, Viktorie Medřická a Anděla Dvořáková.

Fotografie si můžete prohlédnout zde


BŘEZEN 2015

SETKÁNÍ SE SENIORY 2015

PROSINEC 2015

Zástupci starosty paní Jana Draštíková a Ing. Daniel Hakl ve středu 2. prosince v zasedací místnosti úřadu městské části přivítali seniory, kteří ve IV. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea.
Součástí tohoto setkání bylo také promítání historických fotografií a povídání o historii Újezda, kterého se ujal kronikář městské části PhDr. Jiří Bartoň.
Pro seniory byl kromě malého občerstvení a květiny připraven i peněžitý dar ve výši 500 Kč.
2. prosince pozvání přijali: Josef Velčovský, Vladimír Hromádka, Romana Velčovská, Marie Ziková, Vítězslav Šulc, Zorjan Jojko, Josef Stejskal, Stanislav Kouřil, Jitka Hevířová, Arnošt Martínek, Božena Kellerová, Ivan Friš, Hana Martínková, Anna Kouřilová a Antonín Wachtel.
Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZÁŘÍ 2015

Ve středu 23. září se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří v III. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Zástupkyně starosty paní Jana Draštíková s nimi diskutovala o dění v městské části, pozvala je na besedu o historii okolí Újezdu a další společenské akce pořádané městskou částí.
Na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
23. září pozvání přijali: Anna Hrábková, František Doubrava, Alena Medřická, Miloslava Vosyková a Eva Holubíková.
Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2015

Ve středu 17. června se v zasedací místnosti úřadu městské části tradičně sešli senioři, kteří ve II. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Při malém pohoštění diskutovali se starostou o dění v městské části.
Na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
17. června pozvání přijali: František Borkovec, Božena Chocholová, Jana Šťastná, Marie Kárová, Jiřina Opltová, Milan Vyskočil, Stanislav Šerák, Miroslav Difko, Zdeněk Staněček a Miroslav Janda.
Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

BŘEZEN 2015

Ve středu 18. března se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea.
Zástupkyně starosty paní Draštíková s nimi diskutovala o dění v městské části, pozvala je na výlet a další společenské akce pořádané městskou částí (např. masopust, vynášení Morany, výlet na zámek Hluboká nad Vltavou a další).
Na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.
18. března pozvání přijali: Růžena Javůrková, Eliška Smejkalová, Jaroslava Prášková, Eva Vrňáková, František Kára, Jan Grznár, Božena Kocourková, Vlasta Suchopárová, Věra Svobodová, Libuše Košařová, Irina Juřinová, Julie Mikolášová, Dagmar Cilcová, Miloš Hervíř, Marie Šulcová, Jana Serbousková a Jana Svobodová.
Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


2015

2015

Letošní „masopustní veselí“ se konalo v sobotu 14. února, a to tradičně v prostorách Mateřské školy Vodnická, domu služeb a na nádvoří před oběma budovami. Děti byly převlečeny za kouzelníky, ježibaby a jiné pohádkové postavy.
Členové divadelního soubor Řešeto zahájili masopust písničkami a kolem 15.00 hodiny se všichni odebrali do průvodu vedoucím ulicemi Kateřinek. U několika rodinných domů bylo připraveno pohoštění ve formě hřejivé slivovičky a domácích koláčků.
Principál souboru dětem postupně představil masopustní strašidla – trpaslíka zahradního, babu Jagu, vltavského vodníka, čarodějnici Saxanu, upíra z Okoře, hejkala a Bílou paní. Známé písničky inspirovaly nejen jednotlivé pohádkové postavy, ale i ostatní, k tanečním kreacím. Volné chvilky vyplňoval svou produkcí flašinetář.
Občerstvení zajišťovali zaměstnanci Mateřské školy Vodnická a dobrovolníci z Fóra rodičů při MŠ. Výtěžek z prodeje ve výši 3992,– Kč bude použit v MŠ Vodnická.
Během akce provedla ředitelka mateřské školy paní Petra Martinovská zájemce po části nové školní zahrady.
Fotografie si můžete prohlédnout „zde“:[].


Vítání občánků nově

Vítání občánků nově

Vážení rodiče nově narozených dětí, v souvislosti s přijetím zákona o základních registrech a s ohledem na zákon o ochraně osobních údajů nemá úřad městské části zákonnou možnost pořídit seznam nově narozených dětí. Tím je ohroženo další pořádání „uvítání do života“ našich nových spoluobčánků.
Vzhledem k tomu, že bychom chtěli v této dlouholeté tradici pokračovat, žádáme rodiče nově narozených dětí, aby se přihlásili se svým požadavkem o zařazení k vítání občánků na odbor kancelář starosty, Pavla Pitrmanová, a to osobně, telefonicky na tel: 272 690 692 nebo e-mailem info@praha-ujezd.cz.
Tato výzva se týká všech rodičů novorozenců s trvalým bydlištěm v MČ Praha – Újezd, kteří se narodili od 1. září 2014.
Vítání občánků se koná většinou 2× ročně, kdy rodiče dětí obdrží pozvánku s přesným datem a místem konání akce.
Děkujeme.


Pořadí oceněných - rybářské závody

Pořadí oceněných – rybářské závody

Pořadí oceněných:
1. místo – Sergej Vdovičenko – 183 cm
2. místo – František Adámek – 138 cm
3. místo – Dominik Adam – 137 cm
4. místo – Tereza Drahorádová – 109 cm
5. místo – Michal Galyk – 74 cm
6. místo – Saša Vdovičenko – 53 cm

Nejmladší závodníci:
Barbora Hošková – 3 roky
Robert Stehlík – 3 roky

Největší ulovená ryba:
Robert Stehlík – 3 roky – 42 cm


VOLEJBALOVÝ TURNAJ ŽEN

VOLEJBALOVÝ TURNAJ ŽEN

2015

V sobotu 13. června, v průběhu fotbalového turnaje v malé kopané, se na multifunkčním hřišti v areálu SK Újezd Praha 4 uskutečnil 2. ročník volejbalového turnaje žen.
Zúčastnila se 3 družstva s tímto umístěním: 1. Marná snaha, 2. Bludičky, 3. Pojď mi hop.
Ve večerních hodinách se předávaly ceny všem týmům.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

2014

7. června 2014 se na multifunkčním hřišti v areálu SK Újezd Praha 4 uskutečnil 1. ročník volejbalového turnaje žen. Bohužel velký zájem o turnaj nebyl. Přihlásily se pouze dva týmy, které mezi sebou odehrály několik utkání. První utkání vyhrál tým Marná snaha nad Bludičkami, a to bylo také pro konečné pořadí rozhodující.
Pevně věřím, že se 2. ročníku volejbalového turnaje žen zúčastní více týmů. Všem dámám děkujeme za jejich kvalitní herní projev.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


HOLSKÝ PRD – CUP 2014

HOLSKÝ PRD – CUP A VOLEJBALOVÝ TURNAJ ŽEN 2018

V sobotu 23. června se na fotbalovém hřišti SK Újezd Praha 4 odehrál již 17. ročník fotbalového turnaje s názvem PRD – CUP. Zúčastnilo se celkem dvanáct týmů, které byly losem rozděleny do třech skupin. Turnaj byl zahájen prvním utkáním v 8.20 hodin a ukončen finálovým utkáním v 16.20 hodin. Letošním vítězem se stal tým Dakacom. Druhé místo obsadilo družstvo z Křeslic a třetí místo získal celek Holští prdi. Dále se umístila tato družstva: 4. místo Raben, 5. místo U Vendyse, 6. místo Újezd, 7. místo Rafani, 8. místo Chodov, 9. místo Pitbulové, 10. místo Dřeváci, 11. místo Lhotka a 12. místo Buldoci.
Současně s fotbalovým turnajem se na multifunkčním hřišti odehrával volejbalový turnaj žen. Letos se zúčastnily tři týmy. První místo obsadilo družstvo Ještěrek, 2. místo získala Marná snaha a 3. místo tým Bludičky.
Poháry a ocenění předával starosta městské části Praha-Újezd Václav Drahorád.
Děkujeme všem sponzorům a příznivcům fotbalu za finanční a materiální pomoc. A již dnes se těšíme na další ročník v roce 2019.
Foto si můžete prohlédnout zde.

HOLSKÝ PRD – CUP 2017

Letošní 16. ročník turnaje v malé kopané se uskutečnil v sobotu 17. června tradičně na fotbalovém hřišti Sportovního klubu Újezd Praha 4. Turnaj, kterého se zúčastnilo 11 družstev, byl zahájen v 8.00 hodin a zakončen finálovým zápasem cca kolem 16.00 hodiny.
Počasí bylo celkem příznivé a celý turnaj proběhl bez větších komplikací. Organizaci letošního ročníku zajistila městská část Praha-Újezd ve spolupráci s Vladislavem Literou, zakladatelem fotbalového turnaje v roce 1999, a Oldřichem Bernátkem, výtvarným zpracovatelem kulis.
Výsledné pořadí 16. ročníku: 1. Chodov, 2. Křeslice, 3. Pitbulové, 4. U Vendyse, 5. Holští Prdi , 6. Buldoci , 7. Rafani, 8. Újezd, 9. Lhotka, 10. Dřeváci, 11. Šeberov. Přihlášený 12. tým „Matadoři“ se na turnaj nedostavil.
Ani jeden ročník turnaje Prd-cup nevynechaly týmy Holští Prdi, Chodov a Rafani.
Na závěr turnaje byly předány ceny všem týmům, nejlepším hráčům a také jedné osobnosti turnaje.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

HOLSKÝ PRD – CUP 2016

15. ročník turnaje v malé kopané se uskutečnil v sobotu 18. června tradičně na fotbalovém hřišti Sportovního klubu Újezd Praha 4. Letošní rok byl dle pravidel zahájen v 8.00 hodin a cca v 16.00 hodin úspěšně zakončen finálovým zápasem.
Celou akci organizovala městská část Praha – Újezd ve spolupráci s Vladislavem Literou (zakladatel fotbalového turnaje v roce 1999) a Oldřichem Bernátkem (výtvarný zpracovatel kulis od roku 1999).
Přihlášeno bylo 12 týmů, které se umístily v následujícím pořadí:
1. Křeslice, 2. Lhotka, 3. Chodov, 4. Matadoři, 5. Dřeváci, 6. Rafani, 7. Buldoci, 8. U Vendyse, 9. Holští Prdi, 10. FC Újezd, 11. Ukrajina, 12. Pitbulové.
Holští Prdi, Chodov a Rafani patří k týmům, které se zúčastnily všech 15 dosavadních ročníků.
Ve večerních hodinách se předávaly ceny osobnostem turnaje, všem týmům a nejlepším hráčům.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

HOLSKÝ PRD – CUP 2015

14. ročník turnaje v malé kopané se uskutečnil v sobotu 13. června na fotbalovém hřišti v Újezdu. Rozhodčí zahájil turnaj v 8.00 hodin a finálový zápas proběhl v 17.00 hodin.
Městská část Praha – Újezd společně s Vladislavem Literou (zakladatel fotbalového turnaje) a Oldřichem Bernátkem (výtvarný zpracovatel kulis) uspořádala turnaj pro 12 mužstev.
Výsledné pořadí: 1. Hospůdka u Vendyse, 2. Chodov, 3. Břečťan, 4. Holští Prdi, 5. Rafani, 6. Dřeváci, 7. Křeslice, 8. Matadoři, 9. Sokol Lhotka, 10. Jeseničtí Pitbulové, 11. Buldoci, 12. FC Újezd.
Ve večerních hodinách se předávaly ceny všem týmům a nejlepším hráčům.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

HOLSKÝ PRD – CUP 2014

Turnaj v malé kopané se po třech letech uskutečnil na fotbalovém hřišti v Újezdu, jednalo si již o 13. ročník. Pomalu zapomenutý turnaj zorganizovala městská část Praha – Újezd společně s Vladislavem Literou – zakladatelem fotbalového turnaje PRD – CUP. Zúčastnilo se 12 mužstev. Turnaj probíhal v sobu 7. června od osmé hodiny ranní, finálový zápas byl dohrán v 17.15 hodin. Ve večerních hodinách se předávaly ceny všem zúčastněným týmům a nejlepším hráčům.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Pivní slavnosti - 6. - 7. června 2014

Pivní slavnosti 2018

Ve dnech 22. a 23. června 2018 pořádala městská část Praha-Újezd ve spolupráci s pivovarem Lobkowicz a s místními dobrovolnými hasiči 4. ročník pivních slavností. Tradičním místem konání byl areál Sportovního klubu Újezd Praha 4. Pivovar nabídl osm druhů piva a jednu limonádu, ve které je jednou z přísad pivní slad. I když počasí nebylo moc příznivé, navštívilo akci mnoho lidí z Újezdu a z okolí. V pivním stanu probíhal kulturní program, kde si přišli na své milovníci dechovky, rockové i popové hudby. Nezapomněli jsme ani na děti, které měly celou sobotu k dispozici nafukovací skákací hrad.

Pivní slavnosti 2015

2. ročník Pivních slavností byl zahájen v pátek 12. června ve dvě hodiny odpoledne a ukončen v nedělních ranních hodinách. „Oslava piva“ se uskutečnila v areálu SK Újezd Praha 4 za podpory městské části Praha – Újezd. Návštěvníci mohli ochutnat deset druhů pivních speciálů (Lobkowicz premium 12, Lobkowicz černé 12, Klášter 11, Rychtář Fojt 10, Rychtář natur 12, Černá Hora – Kvasar 14, borůvka 12, refresh 8, Chlumecký Vít 11 a Démon 13) a dvě limonády (malina a coala) vyrobené z pivního sladu.
V pivním stanu, který zajistil pivovar Lobkowicz, probíhal po oba dva dny kulturní program. Mezi účinkujícími byli harmonikář pan Staněk, hudební skupina Stanley´s Old Boys a hudební skupiny Jen blbni (místní hudebníci) a Horváth Band. Na závěr obou večerů hrál na přání DJ GORO – alias Jiří Votava ml.
Děkujeme všem účinkujícím a SDH Praha – Újezd za pomoc při organizaci letošních slavností.

Pivní slavnosti 2014

Páteční odpoledne a celá sobota probíhala ve znamení točeného piva. Ano, městská část Praha – Újezd byla poprvé v historii partnerem Pivních slavností.
Slavnosti se uskutečnily v pátek 6. a v sobotu 7. června 2014 v areálu SK Újezd Praha 4. Pivovar Lobkowicz zajistil obrovský pivní stan se sezením a na sedmi výčepních zařízeních se točilo dvanáct druhů pivních speciálů a dvě limonády vyrobené z pivního sladu.
V průběhu celé akce byl připraven kulturní program. Účinkujícími byli harmonikář – heligonkář pan Stančík, country skupina Dědci a hudební skupiny Stanley´s Old Boys, Loco Mosquito a Horváth Band. Na závěr obou večerů hrál DJ GORO – alias Jiří Votava ml.
Děkujeme všem spoluorganizátorům za skvěle odvedenou práci.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


RUNGO - BĚŽECKÉ TRÉNINKY

Charitativní akce

BĚH PRO DOBROU VĚC 2018

BĚH PRO DOBROU VĚC 2017


ROK 2014 - STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2014 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Stavění májky a pálení čarodějnic se v Újezdu stává pěknou tradicí. V letošním roce se akce uskutečnila již po jedenácté.
V pátek 25. dubna místní dobrovolníci pokáceli smrk, zbavili ho kůry a na špičku stromu upevnili věnec.
30. dubna na náměstí v Újezdě přítomné děti s rodiči na věnec májky navázaly barevné mašle a fáborky. Kolem 16.00 hodiny májku přítomní silní chlapi pomocí lan a žebříků zvedli a usadili do připravené jámy. Do 24. května májka zůstala vztyčená na újezdském náměstí.
Poté se všichni přesunuli do prostoru bývalého kamenolomu „U Skály“, kde byl v 18.00 hodin starostou Václavem Drahorádem a zástupcem starosty Danielem Haklem zapálen oheň a „pálení čarodějnic“ bylo zahájeno. Počasí nám přálo a akce se zúčastnili nejen újezdští, ale i obyvatelé okolních městských částí.
Městská část nechala v prostoru „U Skály“ umístit dřevěný altán se stolem a lavicemi. Věříme, že tento prostor bude sloužit k odpočinku nejen místním občanům, ale i cyklistům a turistům procházejícím naší městskou částí.
Děkujeme za pomoc všem, kteří se zapojili do příprav této úspěšné akce.
Fotografie si můžete prohlédnout „zde“:[]


Květen 2014

Vítání občánků 2014

Listopad 2014

Ve středu 26. listopadu přivítal starosta ve společenském sálu domu služeb 12 našich nejmenších spoluobčánků. Po krátkém proslovu předal rodičům dárkovou poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou. Sada fotografií je dalším dárkem, který rodiče od městské části obdrží.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

26. 11. byli přivítáni: Amálie Hnízdilová, Markéta Vojáková, Jindřich Šimánek, Anna Schneidler, Valerie Chmelařová, Ella Šmidmayerová, Kristýna Květoňová, Karolína Květoňová, Jan Charvát, Matěj Charvát, Jakub Kareta a Alfred Maxmilian Jakl.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Květen 2014

V úterý 20. května proběhlo první letošní vítání občánků, a to opět ve společenském sále domu služeb v ulici Vodnická. Starosta krátkým proslovem přivítal do života 8 nově narozených občánků Rodiče se poté podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou.
Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

20. 5. byli přivítáni: Richard Aubus, Martin Svoboda, Amelie Lilith Werner, Julie Mindžaková, Kateřina Kněžková, Natálie Kolářová, Sebastian Tomáš Dragoun a Adam Donát.

Fotografie si můžete prohlédnout zde


Výsledková listina - květen 2014

Výsledková listina – květen 2014

Kategorie kočárek (200m):
1. Adélka Váňová

Kategorie do 3 let s doprovodem (200m):
1. Ríša Košťák
2. Barunka Kvíčalová
3. Adélka Prostředníková
4. Markéta Mašitová
5. Kačenka Sokolova
6. Kája Čejkovská
7. Matylda Hronková
8. Anežka Lebedová
9. Kristýna Soukupová

Kategorie 4 – 5 let holky (200m):
1. Alice Duchoňová
2. Dorinka Šimůnková
3. Kája Kováčová
4. Magdaléna Sojková
5. Mia Bačiková

Kategorie 4 – 5 let kluci (200m):
1. Matěj Ševít
2. Aleš Zakouřil
3. Jakub Ambros
4. Alfréd Drozd
5. Tomáš Votava

Kategorie 6 – 7 let holky (400m):
1. Natálka Donátová
2. Nastěnka Fedotová
3. Šárka Zakouřilová
4. Bára Soukupová

Kategorie 6 – 7 let kluci (400m):
1. Matěj Sojka
2. Toník Kvíčala
3. Ondra Donát
4. Honza Tamchina
5. Matouš Ambros
6. Arnošt Drozd

Kategorie 8 – 10 let holky (900m):
1. Kamila Rizzová
2. Ema Haklová
3. Terezka Drahorádová
4. Markéta Jirsová
5. Sára Soukupová

Kategorie 8 – 10 let kluci (900m):
1. Martin Ševít
2. Julian Boschat
3. Lukáš Semrád
4. Tomáš Lamač
5. Pepa Prostředník
6. Matěj Rusek

Kategorie 11 – 15 let holky (1700m):
1. Kristýna Piačková
2. Lea Boschat
3. Lucie Piačková
4. Adéla Měřičková

Kategorie 11 – 15 let kluci (1700m):
1. David Šimůnek
2. Adam Abrham
3. Lukáš Rizzo

Kategorie dospělí ženy (3400m):
1. Katka Krejčíková
2. Eva Zakouřilová

Kategorie dospělí muži (3400m):
1. Dušan Lebeda
2.-3. David Duchoň
2.-3. Daniel Hakl
4. David Ambros
5. Lukáš Abrham
6. Pavel Prostředník
7. Honza Ďábel Soukup


BŘEZEN 2014

Setkání se seniory 2014

LISTOPAD 2014

Ve středu 19. listopadu se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří ve IV. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

19. listopadu pozvání přijali: Zdeněk Babka, Josef Petr, Vladimír Hromádka, Maria Ziková, Vítězslav Šulc, Jaroslav Samek, Josef Stejskal, Stanislav Kouřil, Hedvika Kofránková, Jiří Vojtěch, Božena Kellerová, Hana Martínková, Arnošt Martínek a Jitka Hervířová.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

ZÁŘÍ 2014

Ve středu 10. září se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří v III. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

10. září pozvání přijali: Zdenka Nováková, Renata Vraná, Alena Medřická, Jaroslava Votavová, Zdeněk Hříbek, Eva Ženatá, Václav Lhoták, Vlastimila Čápová, Marie Kolská, Eva Volerábová a Eva Holubíková.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.
Fotografie si můžete prohlédnou zde.

ČERVEN 2014

Ve středu 25. června se v zasedací místnosti úřadu městské tradičně části sešli senioři, kteří v II. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

25. června pozvání přijali: Jana Peterková, Jaroslava Gajdošová, Zdeňka Macasová, Josef Zabranský, Marie Kárová, Jiřina Opltová, Stanislav Šerák, Věra Davidová, Iva Kuklová, Zdeňka Bruková, František Havelka, František Zvelebil, Hana Javůrková, Zdeněk Staněček, Miroslav Janda, Jarmila Tánczosová, Hana Svobodová a Ivanka Richterová.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

BŘEZEN 2014

Ve středu 26. března se v zasedací místnosti úřadu městské části sešli senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské části a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

26. března pozvání přijali: Jan Pěkný, Růžena Javůrková, Jan Vlk, Arnošt Drozd, Jaroslava Prášková, František Kára, Jan Grznár, Vlasta Suchopárová, Hana Marková, Juliana Nacházelová, Irina Juřinová, Věra Jiříková a Miloš Hervíř.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Čisté kopce 2014

Čisté kopce 2014

Letošní úklidová akce se uskutečnila v neděli 13. dubna od 14.00 – 17.00 hodin.
Městská část tradičně zajistila ochranné pomůcky, pytle a svoz nasbíraných odpadků do dvou připravených velkoobjemových kontejnerů. Letos byly oba zcela naplněny, což představuje cca 16 m3 odpadků.
Pro nejmenší účastníky připravili rodiče s dětmi drobný upomínkový předmět a pro všechny zúčastněné bylo připraveno malé občerstvení.
Rádi bychom poděkovali paní Jandourkové a místním obyvatelům sídelní části Kateřinky, kteří ve spolupráci s městskou částí uspořádali tuto v pořadí již sedmou úklidovou akci Milíčovských kopců. Za připomenutí stojí, že první úklid se uskutečnil v roce 2007.
V ulici Proutěná u propojovacího chodníku na Jižní Město jsou umístěny betonové květináče. V průběhu akce byly zbaveny plevele a následující den do nich paní Aronova zasadila jednoleté květiny. Městská část děkuje.
Fotografie si můžete prohlédnout „zde“:[]


Čisté kopce

Čisté kopce

Od roku 2007 se pravidelně koná úklidová akce s názvem „Čisté kopce“. Jedná se o úklid milíčovských kopců a okolí.

Jarní úklid Milíčovských kopců 2018

Městská část Praha-Újezd společně se Sborem dobrovolných hasičů Praha-Újezd uspořádaly v neděli 15. dubna jarní úklidovou akci Milíčovských kopců. S potěšením musíme konstatovat, že vzhledem ke skutečnosti, že kopce a jejich přilehlé okolí pravidelně uklízíme, nasbíráme každým rokem menší množství odpadků. Letos to bylo 1 200 kg, což je nejméně ze všech uplynulých ročníků. Městská část při každém úklidu obstarává ochranné pomůcky, pytle a velkoobjemový kontejner na odvoz nasbíraných odpadků. Samozřejmostí je zajištění dostatečného pitného režimu, pro nejmenší účastníky byla připravena malá sladkost a všichni přítomní si po skončení akce mohli na připraveném ohništi opéct buřta. Velmi nás těší účast rodičů s dětmi a dobrovolníků z organizace Trash Hero Praha, za kterou jim moc děkujeme. Stejně tak děkujeme organizátorům a těšíme se na další spolupráci v příštím roce.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Čisté kopce 2017

V neděli 2. dubna 2017 se uskutečnil již jedenáctý ročník této jarní akce. Úklidu se zúčastnilo přibližně 90 dobrovolníků nejen z naší městské části, ale i z Jižního Města. Milíčovské kopce nejvíce znečisťují bezdomovci, kteří se v této lokalitě zdržují. Z důvodu zvýšení viditelnosti a snížení množství černých skládek provádí městská část prořezávky stromů a vytváří průseky pro nové cesty. Pro přítomné byly zajištěny ochranné rukavice, pytle a kontejner na odvoz nasbíraných odpadků. Zároveň pro ně bylo připraveno malé občerstvení a upomínkový předmět. Děkujeme všem zúčastněným dobrovolníkům, kterým není lhostejné životní prostředí, ve kterém žijeme.

Čisté kopce 2015

V neděli 12. dubna ve14.00 hod zahájili dobrovolníci (nejen z naší městské části, ale i ze sousední Prahy 11) jarní úklidovou akci Milíčovských kopců a okolí.

Městská část zajistila pro účastníky kromě malého občerstvení i ochranné pomůcky, pytle a následný svoz nasbíraných odpadků. Těch bylo podstatně méně než v minulých letech, zřejmě i z důvodu zahájení revitalizace Milíčovských kopců spočívající v prořezání stromů a vytvoření průseků pro nové cesty. Tím se zvýšila viditelnost a snížil počet bezdomovců, kteří se zde zdržovali, a kteří (po zkušenostech z minulých let) kopce nejvíce znečišťovali. Velkoobjemový kontejner byl naplněn z 50%.
Děkujeme za účast a spolupráci všem přítomným, zejména paní Jandourkové, která se svými dětmi připravila pro nejmenší účastníky upomínkové předměty a také strážníkovi městské policie panu M. Hofmanovi. V příštím roce nashledanou.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Čisté kopce 2014

Letošní úklidová akce se uskutečnila v neděli 13. dubna od 14.00 – 17.00 hodin.

Městská část tradičně zajistila ochranné pomůcky, pytle a svoz nasbíraných odpadků do dvou připravených velkoobjemových kontejnerů. Letos byly oba zcela naplněny, což představuje cca 16 m3 odpadků.
Pro nejmenší účastníky připravili rodiče s dětmi drobný upomínkový předmět a pro všechny zúčastněné bylo připraveno malé občerstvení.
Rádi bychom poděkovali paní Jandourkové a místním obyvatelům sídelní části Kateřinky, kteří ve spolupráci s městskou částí uspořádali tuto v pořadí již sedmou úklidovou akci Milíčovských kopců. Za připomenutí stojí, že první úklid se uskutečnil v roce 2007.
V ulici Proutěná u propojovacího chodníku na Jižní Město jsou umístěny betonové květináče. V průběhu akce byly zbaveny plevele a následující den do nich paní Aronova zasadila jednoleté květiny. Městská část děkuje.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Čisté kopce 2013

Městská část Praha – Újezd ve spolupráci s paní Jandourkovou a s místními obyvateli ze sídelní části Kateřinky uspořádala 21. dubna již pošesté úklid Milíčovských kopců. Z důvodu nepříznivého počasí jsme byli nuceni původně březnový termín jarního úklidu přeložit téměř o měsíc. Městská část pro úklid zajistila ochranné pomůcky, pytle a velkoobjemový kontejner na odvoz nasbíraných odpadků. Pro nejmenší účastníky byly připraveny drobné upomínkové předměty, které vyrobily místní děti s rodiči a pro všechny zúčastněné bylo zajištěno malé občerstvení. Letos byl kontejner zcela naplněn, což představuje 8 m3 odpadků.

Velmi mne těší velká účast rodičů s dětmi (cca 60 osob), za kterou jim moc děkuji, stejně tak děkuji organizátorům a strážníkům Městské policie Praha 11. Již dnes se těším na další úklidovou akci v příštím roce 2014.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Čisté kopce 2012

V neděli 25.března se opět sešli dobrovolníci z městské části k jarní úklidové akci milíčovských kopců a okolí. Organizátorem byla tradičně paní Jandourkové ze sídelní části Kateřinky a městská část Praha – Újezd. Děkujeme všem zúčastněným a organizátorům a těšíme se na další spolupráci v roce 2013.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Čisté kopce 2011

V neděli 17.4. se tato jarní úklidová akce konala již po čtvrté, tradiční organizátorkou byla paní Jandourková s dobrovolníky za spolupráce městské části.
Musíme s potěšením konstatovat, že díky naší společné snaze uklízet kopce a přilehlé okolí se každým rokem nasbírá menší množství odpadků.
Městská část při každém úklidu zajišťuje ochranné pomůcky, pytle a velkoobjemový kontejner na odvoz nasbíraných odpadků. Pro nejmenší účastníky byl v letošním roce připraven malý upomínkový předmět a pro všechny zúčastněné malé občerstvení.

Velmi nás těší velká účast rodičů s dětmi, za kterou jim moc děkujeme, stejně tak děkujeme organizátorům a těšíme se na další spolupráci v příštím roce.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2013

Setkání se seniory 2013

PROSINEC 2013

Ve středu 18.prosince proběhlo setkání seniorů se starostou městské části. Pozváni byli ti, kteří ve IV. čtvrtletí oslavili životní jubilea. Kromě ochutnání vánočního cukroví si přítomní odnesli peněžitý dar a ženy květinu.

Pozvání přijali: Pavel Rück, Petr Holubík, Vladimír Hromádka, Maria Ziková, Vítězslav Šulc, Vlasta Vránová, Jaroslava Řeháková, Bohuslav Sajver, Josef Stejskal, Věra Stejskalová, Stanislav Kouřil, Arnošt Martínek a Božena Kellerová.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZÁŘÍ 2013

Zástupce starosty Ing. Filip Ranoš přivítal ve středu 11.září v zasedací místnosti úřadu městské části seniory, kteří oslavili svá životní jubilea ve III. čtvrtletí letošního roku. Kromě malého občerstvení obdrželi peněžitý dar a květinu.

Pozvání přijali: Jaroslav Smejkal, Václav Dařina, Radmila Holečková, Vlastimila Čápová a Eva Holubíková.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2013

Ve středu 12.června se v zasedací místnosti úřadu městské části sešli senioři, kteří v II. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea. Společně se starostou diskutovali o dění v městské část a na závěr setkání převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

Pozvání přijali: Blanka Hirschová, Marie Kárová, Jana Machová, Jiřina Opltová, Stanislav Šerák, Miroslav Janda, Jarmila Tanczosová, Slavomíra Mašková a Julie Nováková.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

BŘEZEN 2013

Senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea, se ve středu 27. března sešli v zasedací místnosti úřadu městské části. Z rukou starosty převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

Pozvání přijali: Ludmila Procházková, Růžena Javůrková, Jaroslava Prášková, Eva Vrňáková, František Kára, Vladimír Lokaj, Jan Grznár, Vlasta Suchopárová, Stanislav Mach, Jan David, Zdenka Cajzová, Irina Juřinová, Věra Jiříková, Miloš Hervíř a Josef Vrána. Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2012

Setkání se seniory 2012

PROSINEC 2012

V pondělí 3. prosince 2012 se uskutečnilo tradiční setkání se seniory z městské části Praha – Újezd, kteří v posledním čtvrtletí letošního roku slavili významná životní výročí. Starosta Václav Drahorád přivítal všechny přítomné a popřál jim do dalších let hodně zdraví. Při malém pohoštění společně diskutovali o dění ve svém okolí a dalším rozvoji městské části. Na závěr setkání předal starosta všem peněžitý dar.

Pozvání přijali: Růžena Staněčková, Michal Čižmár, Irena Psotová, Petr Holubík, Vladimír Hromádka, František Kubr, Blanka Přenosilová, Maria Ziková, Vítězslav Šulc, Věra Stejskalová, Eva Malíková, Jan Budka a Božena Kellerová.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZÁŘÍ 2012

Senioři, kteří v III. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea, se ve středu 12. září sešli v zasedací místnosti úřadu městské části. Z rukou starosty převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

Pozvání přijali: Oldřich Vinopal, Alena Medřická, Jaroslav Malík, Dagmar Vinopalová, Vlastimila Čápová a Eva Holubíková.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2012

Senioři, kteří v II. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea, se ve středu 22. června sešli v zasedací místnosti úřadu městské části. Z rukou starosty převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

Pozvání přijali: František Borkovec, Stanislava Vojtěchová, Jaromír Přenosil, Josef Zabranský, Marie Kárová, Jiřina Opltová, Stanislav Šerák, Jiřina Andrlíková, Miroslav Janda, Ladislav Mikoláš, Jaroslav Keil, Jarmila Tánczosová, Antonie Vaňková a Julie Nováková.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

BŘEZEN 2012

Senioři, kteří v I. čtvrtletí letošního roku oslavili svá životní jubilea, se ve středu 28. března sešli v zasedací místnosti úřadu městské části. Z rukou starosty převzali peněžitý dar a přítomné ženy i květinu.

Pozvání přijali: Jaroslava Prášková, František Kára, Miroslava Kučerová, Jiří Bruk, Jan Grznár, Zdenka Cajzová, Irina Juřinová, Jiří Vagenknecht, Miloš Hervíř a Marie Oppeltová.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2011

Setkání se seniory 2011

LISTOPAD 2011

Ve středu 30. listopadu 2011 se uskutečnilo setkání se seniory z městské části Praha – Újezd, kteří ve čtvrtém čtvrtletí letošního roku slavili významná životní výročí. Starosta Václav Drahorád přivítal všechny přítomné a popřál jim do dalších let hodně zdraví. Při malém pohoštění společně diskutovali o dění ve svém okolí a dalším rozvoji městské části. Na závěr setkání předal starosta všem peněžitý dar.

Pozvání přijali: Irena Šourková, Petr Degen, Petr Holubík, Miroslav Suchý, Zbyšek Martínek, Ladislav Kodl, Ludmila Žibřidová, Jiří Petržílek, Maria Ziková, Josef Stejskal, Věra Stejskalová, Jan Budka, Božena Kellerová a Karel Kareta.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Děkujeme touto cestou p. Karetovi, který peněžitý dar věnoval Mateřské škole Vodnická.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ZÁŘÍ 2011

Městská část uspořádala setkání se seniory, které se uskutečnilo dne 21. září v zasedací místnosti úřadu. V úvodu starosta Václav Drahorád všem zúčastněným popřál hodně zdraví a štěstí do dalších let. Ženám starosta předal květinu a uvítání zahájili společným přípitkem. Senioři kladli starostovi otázky a společně probírali běžné problémy související s budoucím rozvojem naší městské části. Nejdiskutovanějším tématem byla dopravní obslužnost městské části.

Setkání se zúčastnily: Grauová Olga, Doležalová Vlasta, Stehlíková Helena, Režná Jiřina, Jandová Dagmar, Čápová Vlastimila, Lokajová Miroslava a Holubíková Eva.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2011

Středa 22. června 2011 byla dnem, kdy jsme v zasedací místnosti opět přivítali naše seniory. Tentokrát byli pozváni ti, kteří oslavili významná životní jubilea ve II. čtvrtletí tohoto roku. Setkání proběhlo v tradičním duchu, bylo připraveno malé pohoštění, pro dámy květiny a pro všechny peněžitý dar. Starosta Václav Drahorád odpovídal na četné dotazy přítomných týkajících se městské části.

Pozvání přijali: František Borkovec, Marie Kárová, Jiřina Opltová, Stanislav Šerák, Miroslav Janda, Jaroslav Keil, Bedřiška Zvelebilová, Karel Svoboda, Julie Nováková a František Doubrava.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Zvláštní blahopřání posíláme paní Františce Aronové, která v červnu oslavila 96. narozeniny a je nejstarší obyvatelkou naší městské části.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

BŘEZEN 2011

Ve středu 23. března 2011 se uskutečnilo tradiční setkání se seniory z městské části Praha – Újezd, kteří v prvním čtvrtletí letošního roku slavili významná životní výročí. Starosta Václav Drahorád přivítal všechny přítomné a popřál jim do dalších let hodně zdraví. Při malém pohoštění společně diskutovali o dění ve svém okolí a dalším rozvoji městské části. Na závěr setkání předal starosta všem peněžitý dar.

Pozvání přijali: Růžena Javůrková, Jan Oppelt, Jaroslav Langr, František Kára, Zdeňka Kučerová, Jan Grznár, Václav Šourek, Helena Mračnová, Zdenka Cajzová, Anežka Jíchová, Irina Juřinová, Miloš Hervíř.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2010

Setkání se seniory 2010

PROSINEC 2010

V úterý 28. prosince přivítal starosta městské části pan Václav Drahorád seniory, kteří oslavili ve III. čtvrtletí letošního roku významná životní jubilea.

Tradičně každý ze seniorů obdržel finanční hotovost a přítomné ženy květinu. Samozřejmostí bylo i malé pohoštění.

Pozvání přijali: Jaroslav Helcl, Anna Hrábková, Jiřina Režná, Jaroslav Malík, Miloslava Vosyková a Marie Havlová,

Touto cestou přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Ve středu 8. prosince přivítal starosta městské části pan Václav Drahorád společně se svým zástupcem Ing. Filipem Ranošem seniory, kteří oslavili ve IV. čtvrtletí letošního roku významná životní jubilea. Setkání bylo tradičně zahájeno slavnostním přípitkem, dále každý ze seniorů obdržel finanční hotovost a přítomné ženy květinu. Společně pak při malém pohoštění diskutovali o problémech týkajících se městské části.

Pozvání přijali: Petr Holubík, Irena Nedvědová, Jiří Petržílek, Maria Ziková, Miloslava Řimáková, Zdeněk Krýda, Josef Stejskal, Věra Stejskalová, Vladimír Škarka, Jan Budka, Božena Kellerová, Ivan Friš, Věra Bíbrdlíková, Anna Kouřilová, Miroslav Kožíšek a Antonín Wachtel.

Touto cestou přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

ČERVEN 2010

17. června 2010 Václav Drahorád, starosta městské části Praha – Újezd, společně s místostarostkou paní Julií Mikolášovou přivítali slavnostním přípitkem přítomné seniory a popřáli jim mnoho zdraví do dalších let. Dále všem poděkovali, že přijali pozvání na tradiční setkání, která se pořádají pravidelně jednou za čtvrt roku. Společně diskutovali o problémech, týkajících se městské části.

Pozvání přijali: František Borkovec, Marta Kožíšková, Marta Kárová, Jiřina Opltová, Jaroslav Hřava, Milan Vyskočil, Stanislav Šerák, Marie Pechová,Miroslav Janda, Jarmila Tánczosová a Julie Nováková.

Přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Speciální přání posíláme paní Františce Aronové, která v červnu oslavila 95 narozeniny. Starosta společně s místostarostkou předali oslavenkyni květinu a dárkový koš a popřáli nejstarší obyvatelce městské části do dalších let mnoho zdraví.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

BŘEZEN 2010

17. března přivítal starosta městské části Václav Drahorád společně se svou zástupkyní Julií Mikolášovou seniory, kteří oslavili v I. čtvrtletí 2010 významná životní jubilea.

Pozvání přijali: Růžena Javůrková, Eliška Smejkalová, František Kára, Božena Kocourková, Helena Mračnová, Anežka Jíchová, Libuše Košařová, Irina Juřinová, Dagmar Cilcová, Věra Jiříková, Miloš Hervíř, Marie Šulcová a Jana Svobodová. Přejeme všem touto cestou do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Zvláštní přání směřuje k paní Anežce Motalové, která v lednu 2010 oslavila 90 narozeniny. Starosta Václav Drahorád oslavenkyni osobně předal květinu a finanční dar.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2009

Setkání se seniory 2009

PROSINEC 2009

9. prosince se starosta Václav Drahorád setkal se seniory, kteří ve IV. čtvrtletí 2009 oslavili významná životní jubilea.

Pozvání přijali: Maria Ziková, Josef Stejskal, Věra Stejskalová, Jiří Vojtěch, Jitka Hervířová, Miroslav Hönig, Jan Budka, Božena Kellerová, Hana Martínková, Miroslav Kožíšek a Jiří Petržílek.

Přejeme všem touto cestou do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Září 2009

30.9.2009 starosta Václav Drahorád a Julie Mikolášová na tradičním setkání přivítali jménem Úřadu městské části Praha – Újezd nejstarší občany, kteří oslavili své narozeniny ve III. čtvrtletí 2009.

Pozvání přijali: Miloslava Kudrnová, Eva Petržílková, Marie Kolská, Eva Holubíková, Petr Holubík, Jiří Trčka a Zdeňek Hříbek.

Přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Březen 2009

Dne 18.3.2009 se uskutečnilo tradiční setkání starosty Václava Drahoráda s nejstaršími občany městské části Praha – Újezd. Všichni přítomní si připili na zdraví do dalších let. Starosta odpovídal seniorům na četné dotazy.

Pozvání v I. čtvrtletí přijali: Růžena Javůrková Anežka Motalová, Marie Horková, Blažena Kocourková, Helena Mračnová, Hana Marková, Hana Keilová, František Suchopár, František Kára a Miloš Hervíř.

Přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2008

Setkání se seniory 2008

Prosinec 2008

Dne 9.12. 2008 se uskutečnilo v zasedací místnosti ÚMČ Praha – Újezd setkání se seniory. Starosta Václav Drahorád všechny zúčastněné přivítal a popřál jim hodně zdraví do dalších let. Významnou událostí této malé oslavy byly 90. narozeniny pana Höniga.

Pozvání přijali: Miroslav Hönig, Václav Štěpaník, Božena Kellerová, Miroslav Kožíšek, Věra Bíbrdlíková, Naděžda Hořejší, Stanislav Kouřil, Arnošt Martínek, Jaroslava Řeháková a Bohuslav Sajver.

Přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Září 2008

Václav Drahorád, starosta městské části Praha – Újezd, slavnostním přípitkem přivítal přítomné seniory a popřál jim hodně zdraví do dalších let. Dále všem poděkoval, že přijali pozvání na tradiční setkání, které se pořádá pravidelně jednou za čtvrt roku. Společně diskutovali o problémech, týkajících se městské části.

Pozvání přijali: Vlasta Doležalová, Božena Kuncová, Jiřina Režná, Marie Balínová, Maria Ziková a pánové Jiří Petržílek, Petr Holubík, Jaroslav Žibřid, Josef Stejskal.

Přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Červen 2008

18. června od 15.00 hodin pobíhalo na úřadu městské části v zasedací místnosti pravidelné setkání se seniory. Zástupkyně starosty paní Julie Mikolášová přivítala všechny slavnostním přípitkem a popřála hostům hodně zdraví do dalších let.

Pozvání přijali: Františka Aronová, Anna Šourková, Blažena Staňková, Jiřina Opltová, Jarmila Tanczosová, Jarmila Pohořská, Julie Nováková, Marie Kárová, Marta Kožíšková, Jan Stehlík, Stanislav Šerák, Josef Votýpka, Ivan Košař a Mirko Řehák.

Přejeme všem do dalších let mnoho zdraví a spokojenosti.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Březen 2008

26. března 2008 byli na úřad pozváni senioři, kteří v prvním čtvrtletí letošního roku oslavili významná životní jubilea. Starosta pan Václav Drahorád s nimi pohovořil o problémech, které je trápí, nabídl malé občerstvení a každému předal malou finanční hotovost. Přítomným ženám věnoval květinu.

V I. čtvrtletí 2008 přijali pozvání: Anežka Motalová, František Kára, Marie Horková, Zdenka Cajzová, Blažena Kocourková, František Suchopár, Miloš Hervíř, Vlasta Suchopárová, Anežka Jíchová, Eva Vrňáková, Alžběta Grznárová, Vladimír Lokaj, Stanislav Mach a Eduard Křivatec.

Dovolte nám ještě jednou všem popřát pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Setkání se seniory 2007

Setkání se seniory 2007

Prosinec 2007

V prosinci loňského roku se konalo tradiční setkání seniorů narozených v posledním čtvrtletí roku. Starosta pan Václav Drahorád všem popřál k významným životním jubileím, nabídl malé občerstvení a každému předal malou finanční hotovost.

Ve IV. čtvrtletí 2007 byli pozvání: Miroslav Hönig, Josef Stejskal, Marie Zachová, Blahoslava Jirkovcová, Marie Balínová, Václav Štěpaník, Jan Budka, Jaroslav Žibřid, Irena Nedvědová, Božena Kellerová, Vladimír Hromádka, Vítězslav Šulc, Emil Pech, Růžena Staněčková, Irena Psotová a Eva Malíková.

Přejeme všem touto cestou mnoho zdraví a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Září 2007

Dne 19. září 2007 přivítal starosta městské části pan Drahorád společně se svou zástupkyní paní Mikolášovou v zasedací místnosti úřadu seniory, kteří oslavili ve III. čtvrtletí letošního roku významná životní výročí. Při společném posezení u malého občerstvení diskutovali o naší městské části, o dalším rozvoji a o problémech, které naše seniory trápí. Na závěr starosta všem pozvaným předal peněžitý dar a přítomným ženám květinu.

Ve III. čtvrtletí byli pozváni: paní M. Chadimová, paní V. Doležalová, paní B. Kuncová, paní A. Medřická, paní M. Helclová, pan J. Salivar a pan P. Železný.

Dovolte nám ještě jednou všem popřát pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Květen 2007

Dne 30. května 2007 se uskutečnilo tradiční setkání u kávy s důchodci z MČ Praha – Újezd, kteří v těchto dnech slavili významná životní výročí. Starosta MČ V.Drahorád přivítal všechny přítomné a popřál jim do dalších let hodně zdraví. Poté začala diskuze o naší MČ. Všichni se velmi zajímali o dění ve svém okolí a dalším rozvoji městské části. Po ukončení zajímavého povídání předal starosta všem peněžitý dar.

Ve II. čtvrtletí byli pozváni: paní F.Aronová, A.Šourková, B.Staňková, J.Opltová, J.Tanczosová, J.Nováková, M.Kožíšková, E.Kusová, M.Králová, M.Nováková, J. Pohořská a M.Vidmanová, pan F.Borkovec, J.Čáp, M.Havel, J.Stehlík, P.Grau, J.Zábranský a G.Radev.

Všem přejeme pevné zdraví, hodně štěstí a spokojenosti do dalších let.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Narozeniny paní Františky Aronové

Dne 20. června 2007 byl starosta V. Drahorád popřát nejstarší obyvatelce naší městské části paní Františce Aronové k 92. narozeninám. Spolu s přáním jí předal květiny, bonboniéru a bílé víno na přípitek. S oslavenkyní si připil na její zdraví, ochutnal narozeninový dort a společně si zavzpomínali. Přejeme hodně zdraví! JUDr. Martina Maříková

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Vítání občánků 2005

Vítání občánků 2005

Září 2005

Letos již potřetí přivítal starosta Ing. Jiří Hrubý v zasedací místnosti úřadu městské části nové občánky. Rodiče třinácti malých občánků obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr zboží v obchodě s dětským zbožím Špuntík a zároveň se podepsali do pamětní knihy. V pondělí 19. září byli přivítáni: Eliška Bergmanová, Rozálie Kruppová, Anna Kutzendörferová, Tereza Davidová, Karolína Šimková, Ema Haklová, Jan Tuček, Matěj Anger, Nikola Kolek, Petr Sklář, Martin Matějka, Adam a Filip Motalovi.

Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Květen 2005

18. května 2005 byli v zasedací místnosti Úřadu městské části Praha – Újezd přivítáni tito malí občánci: Martin Ševít, Eliáš Bernard, Ondřej Kašpar, Tomáš Loukotka, Kamila Cidlinská, Anna Hromádková, Eliška Černáková, Markéta Čekalová, Nikola Jirásková, Eva Nenková, Alena Vokurková, Aneta Zymová a Kryštof Mareš.

Přejeme jim ještě jednou touto cestou co nejkrásnější cestu životem!

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Leden 2005

Ve středu 26. ledna 2005 v zasedací místnosti úřadu městské části starosta Ing. Jiří Hrubý přivítal 20 malých občánků a rodičům předal dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na nákup dětského zboží. Rodiče vítání toho „svého“ občánka potvrdili podpisem do pamětní knihy.

Zájem byl obrovský, zasedací místnost doslova praskala ve švech, ale malí občánci městské části Praha – Újezd byli velmi ukáznění.

26. ledna 2005 byli přivítáni: Tomáš Slunéčko, Pavel Sedláček, Marek Bursík, Vojtěch Polonyi, Vojtěch Železný, David Staněk, Vilém Sobotka, Filip Bezpalec, Albert Matějka, Kryštof Bittman, Kristýna Kuchtová, Aneta Šimůnková, Emma Plešingrová, Johanna Jandourková, Anna Štěpánová, Iveta Víznerová, Mariana Sirowatková, Lucie Rachačová, Kateřina Klímková a Sára Pastorková.

Přejeme jim ještě jednou touto cestou co nejkrásnější cestu životem.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.


Vítání občánků 2006

Vítání občánků 2006

Listopad 2006

Neuběhly ani tři měsíce a na úřadu městské části jsme mohli opět přivítat naše malé spoluobčánky. Pro pana starostu Václav Drahoráda to byla premiéra. V zasedací místnosti dne 15. listopadu přivítal 10 nových občánků a rodičům předal dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na nákup dětského zboží. Rodiče vítání toho „svého“ občánka potvrdili podpisem do pamětní knihy.

Věříme, že jsme rodiče potěšili fotografiemi, které budou vzpomínkou na tuto slavnostní chvíli, a že maminkám udělala radost květina, kterou převzaly z rukou starosty.

15. 11. 2006 byli přivítáni: Lucie Solimanová, Matěj Bezpalec, Dominik Vlach, Kateřina Zatloukalová, Lucie a Lukáš Krupičkovi, Filip Kašpar, Josef Prostředník, Lucie a Simona Rudolfovi.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Září 2006

Po dlouhých 8 měsících jsem v září mohli v zasedací místnosti úřadu městské části opět přivítat naše nejmenší spoluobčánky. 20. září starosta městské části ing. Jiří Hrubý přivítal 15 nových občánků a rodičům předal dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na nákup dětského zboží. Rodiče vítání toho „svého“ občánka potvrdili podpisem do pamětní knihy.

20. září 2006 byli přivítáni: Adam Bittman, Tereza Drahorádová, Jakub Nováček, Karla Fialová, Oliver Štos, Richard Bednář, Josef Jindřich, Aleš Holinka, Julie Bínová, Nicole Vejmolová, Veronika Veselá, Tomáš Ptáčník, Adam Meca, Lenka Drbohlavová

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Leden 2006

V lednu starosta městské části ing. Jiří Hrubý přivítal 10 nových občánků a rodičům předal dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na nákup dětského zboží. Rodiče vítání toho „svého“ občánka potvrdili podpisem do pamětní knihy.

11. ledna 2006 byli přivítáni: Julie Dosoudilová, Adéla Musilová, Barbora Fialová, Natálie Sirowatková, Anežka Petáková, Alžběta Kopkášová, Martin Borovička, Jáchym Valenta, Matěj Holý a Julián Bouchat.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.


Vítání občánků 2007

Vítání občánků 2007

Listopad 2007

Letošní rok 2007 naposledy proběhlo na úřadu městské části „vítání občánků“. Starosta Václav Drahorád společně s místostarostkou paní Julií Mikolášovou přivítal v zasedací místnosti 9 malých občánků.

Jak se již stalo tradicí, rodiče obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr dětského zboží, sérii fotografií od pana Ronalda Hilmara a maminky květinu.

Ve středu 14. listopadu byli přivítáni: Ivan Křížek, Šimon Kvěch, , Štěpán Cvešpr, Jan Kašák, David Plešingr, Anna-Marie Dosoudilová, Sofie Gerstlová, Leila Chrzanowská a Alžběta Spěváková

Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Září 2007

Potřetí v letošním roce přivítal starosta Václav Drahorád společně se svou zástupkyní paní Julií Mikolášovou naše malé spoluobčánky. Rodiče dvou chlapečků a sedmi holčiček obdrželi tradiční dárky, a to dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr zboží v obchodě s dětským zbožím „Špuntík“, květinu a sérii fotografií od fotografa pana Ronalda Hilmara.

Ve středu 12. září byli přivítáni: Ondřej Mikoláš, Jakub Horálek, Anna Kroužková, Anna Ryglová, Magdalena Veltruská, Karola Sušanková, Annemarie Tachecí, Eliška Valová a Barbora Vlková.

Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Duben 2007

Letos již podruhé přivítal starosta Václav Drahorád společně se svou zástupkyní paní Julií Mikolášovou v zasedací místnosti úřadu městské části naše nové spoluobčánky. Rodiče šesti malých občánků obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr zboží v obchodě s dětským zbožím „Špuntík“ a zároveň se podepsali do pamětní knihy. Poté co z rukou starosty maminky převzaly růži, fotograf pan Ronald Hilmar každou rodinu vyfotografoval. Věříme, že sada fotografií, kterou každý nový občánek obdržel bude další milou vzpomínkou na tento slavnostní okamžik.

Ve středu 25. dubna byli přivítáni: Lucie Teuberová, Iva Nejezchlebová, Kristina Fliedrová, Magdaléna Bízková, Antonín Kvíčala a Adam Liška. Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.

Únor 2007

V letošním roce poprvé proběhlo v zasedací místnosti úřadu městské části vítání našich nových spoluobčánků. Starosta pan Václav Drahorád společně se svou zástupkyní paní Julií Mikolášovou dne 21. února přivítal 14 občánků. Zároveň rodičům předal dárkové poukázky v hodnotě 1 000,– Kč na nákup dětského zboží v obchodě „Špuntík“, maminkám věnoval růži. Rodiče vítání toho „svého“ občánka potvrdili podpisem do pamětní knihy.

Další, věřím že milou tradicí se stává fotografování každé rodiny. Doufáme, že fotografie od pana Ronalda Hilmara udělají každému radost a stanou se milou vzpomínkou na tento slavnostní okamžik.

21. 2. 2007 byli přivítáni: Matěj Sojka, Jan Tamchyna, Silvie Homoláčová, Kateřina a Karolína Varajovi, Kateřina Štěpová, Sára Polonyiová, Nela Matějková, Tereza Sršňová, Eliška Kvěchová, Aneta Vacková, Tereza Hájková, Markéta Jirsová a Sára Švábová.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.


Vítání občánků 2008

Vítání občánků 2008

Říjen 2008

1.října proběhlo setkání starosty Václava Drahoráda s 10 novými občánky. Rodiče svým podpisem do pamětní knihy, která bude uchována na úřadě pro příští generace, stvrdili skutečnost o narození dítěte v naší městské části. Starosta společně se svou zástupkyní předali rodičům nákupní poukázku v hodnotě 1.000,– Kč a maminkám květinu. Kancelář starosty se proměnila ve studio, kde se rodiče s dětmi fotografovali. Mezitím starosta zodpovídal otázky rodičů a hovořil s nimi o všem, co je zajímalo.

Slavnostního vítání občánků se zúčastnili Emma Květoňová, Magdalena Jirsová, Sára Holubová, Eliška Kutzendörferová, Justýna Vochalová, Julie Nováčková, Jáchym Jandourek, Kryštof Kopkáš, David Maxmilián Prachatický a David Daniel Marek.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Květen 2008

Květen byl třetím měsícem v tomto roce, kdy starosta Václav Drahorád společně se svou zástupkyní paní Julií Mikolášovou v zasedací místnosti úřadu městské části přivítal naše nové spoluobčánky. Rodiče sedmi malých občánků obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr zboží v obchodě s dětským zbožím „Špuntík“ a zároveň se podepsali do pamětní knihy. Poté co z rukou starosty maminky převzaly růži, fotograf pan Ronald Hilmar každou rodinu vyfotografoval. Věříme, že sada fotografií, kterou každý nový občánek obdržel bude další milou vzpomínkou na tento slavnostní okamžik.

Dne 28. 5. 2008 byli přivítáni: Linda Štroffeková, Šárka Řeháčková, Valerie Vyleťalová, Daniel Vašků, David Laušman, Tomáš Sláma a Eliška Petáková. Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z vítání občánků.

Duben 2008

16. duben byl dnem, kdy jsme v zasedací místnosti úřadu městské části (letos již podruhé) přivítali 10 našich nejmenších spoluobčánků. Po uvítacím slovu starosty Václava Drahoráda byly rodičům předány dárkové poukázky. Místostarostka paní Julie Mikolášová předala maminkám květinu. Dalším dárečkem pro rodiče přivítaných miminek je série fotografií od pana Ronalda Hilmara.

Dne 16. 4. 2008 byli přivítáni: Jan Polášek, Matěj Michálek, Arnošt Drozd, Markéta Petrová, Anna Řeřichová, Kristýna Davidová, Nela Otmarová, Miriam Plchová, Valérie Drozdová a Klára Audrlická.

Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Zde si můžete prohlédnout fotografie z vítání občánků.

Únor 2008

Poprvé v letošním roce starosta městské části Václav Drahorád společně s místostarostkou Julií Mikolášovou přivítal 8 našich nových spoluobčánků a rodičům předal dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na nákup dětského zboží. Rodiče vítání toho „svého“ občánka potvrdili podpisem do pamětní knihy. Věříme, že rodičům kromě květiny udělala radost i série fotografií od fotografa Ronalda Hilmara.

Ve středu 6. února 2008 byli přivítáni: David Král, Michal Tejkl, Josef Mlynářík, Lukáš Vacek, Kristýna Urbišová, Tereza Hrubčová, Veronika Železná a Kristýna Opočenská.

Všem ještě jednou touto cestou přejeme mnoho štěstí, zdraví a lásky.

Prohlédněte si fotografie z vítání nových občánků.


Vítání občánků 2009

Vítání občánků 2009

Září 2009

Před čtyřmi lety, v lednu roku 2005, byla po 14 letech obnovena tradice vítání nově narozených občánků v městské části. Do současné doby starostové či jejich zástupci přivítali již 196 dětí. Poslední setkání proběhlo 23. září 2009, kdy z rukou starosty převzali rodiče 16 malých občánků dárkovou poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr zboží v obchodě s dětskými potřebami, květinu a tričko ze znakem městské části. Součástí vítání občánků je také fotografování rodičů s miminky. Fotky jsou pak dalším dárkem, který městská část dětem věnuje.

23.9. 2009 byli přivítáni: Čeněk Dvořák, Oliver Bergman, Martin Sršeň, Tereza Tučková, Linda Brůnová, Lukáš Vlastník, Florentina Tachecí, Ondřej Stehlík, Dorina Šimůnková, Magdaléna Sojková, Matěj Ševít, Lukáš Vlk, Nicol Kudrnová, Nela Juráková, Barbora Štěpová a Barbora Bezpalcová.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Červen 2009

Ve středu 10. června 2009 starosta Václav Drahorád přivítal v 15,00 hodin na úřadu městské části 9 nově narozených občánků. Společně se svou zástupkyní paní Julií Mikolášovou rodičům předal nákupní poukázku v hodnotě 1 000,– Kč na odběr zboží v obchodě s potřebami pro děti „Špuntík“, květinu a na památku pro miminko tričko se znakem městské části. Součástí „vítání občánků“ bylo také společné fotografování rodičů s miminkem.

10.6.2009 byli přivítáni: Šimon Svoboda, Lucie Domasová, Beáta Píšová, Filip Valo, Tereza Baláťová, Alice Duchoňová, Lukáš Michálek a Kryštof a Filip Červinkovi.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Duben 2009

Letošní druhé „vítání“ našich nejmenších spoluobčánků se konalo ve středu 15. dubna 2009. V 15,00 hodin zástupkyně starosty paní Julie Mikolášová přivítala v zasedací místnosti úřadu městské části 7 malých občánků. Rodiče se tradičně podepsali do pamětní knihy, obdrželi nákupní poukázku na odběr zboží v obchodě s potřebami pro děti „Špuntík“ a na památku pro miminko tričko se znakem městské části. Poté co z rukou zástupkyně starosty maminky převzaly květinu, fotograf pan Ronald Hilmar každou rodinu vyfotografoval. Věříme, že sada fotografií, kterou každý nový občánek obdržel bude další milou vzpomínkou na tento slavnostní okamžik. 15.4.2009 byli přivítáni: Zuzana Kašparová, Dominika Lapáčková, Laura Marková, Tereza Vlková, Tereza Solimanová, Monika Dupalová a Ondřej Musil.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Únor 2009

Středa 4. února byla dnem, kdy se v letošním roce poprvé konalo vítání nově narozených občánků. Zástupkyně starosty paní Julie Mikolášová přivítala v zasedací místnosti úřadu městské části 7 malých spoluobčánků. Rodičům předala nákupní poukázku v hodnotě 1.000,– Kč na odběr dětského zboží a květinu. Kromě těchto tradiční dárků dostalo každé miminko tričko se znakem městské části. Vzpomínku na tento slavnostní okamžik bude jistě připomínat i sada fotografií od pana Ronalda Hilmara, kterou také každý nový občánek obdržel.

4. února byli přivítáni: Veronika Potužníková, Veronika Vokurková, Tobiáš Bína, Gabriela Valentová, Pavlína Bočková, Johana Ryglová a Anna Marie Pfeiferová.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.


Vítání občánků 2010

Vítání občánků 2010

Prosinec 2010

Středa 15. prosince byla dnem, kdy se v letošním roce potřetí konalo vítání nově narozených občánků. Starosta městské části Václav Drahorád společně se svým zástupcem Filipem Ranošem přivítali v zasedací místnosti úřadu městské části 14 malých spoluobčánků. Poté, co se rodiče podepsali do pamětní knihy, obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží v obchodě s dětskými potřebami Špuntík. Dalším dárkem, který městská část dětem věnuje, je sada fotografií každé rodiny.

15. prosince byli přivítáni: Arnošt Trpišovský, Kateřina Bízková, Martin Klůs, Johana Jirsová, Andrej Turok, Šimon a Matěj Cízlovi, Viktoria Urbanová, Sofie Ella Ševčíková, Jiří Šafář, Matěj Vinopal, Eva Kroužková, Jiří a Lenka Petrovi.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Květen 2010

Ve středu 12. května 2010 starosta Václav Drahorád přivítal v 15,00 hodin na úřadu městské části 15 našich nejmenších spoluobčánků. Společně se svou zástupkyní paní Julií Mikolášovou rodičům předal nákupní poukázku v hodnotě 500,– Kč na odběr zboží v obchodě s potřebami pro děti „Špuntík“ a květinu. Součástí „vítání občánků“ bylo také tradiční společné fotografování rodičů s miminkem.

12.5.2010 byli přivítáni: Kryštof Šmíd, Tomáš Hájek, Evelin Hájková, Jaroslav Šimánek, Elizabeth Isis Husárová, Matyáš Gerstl, Veronika Vlčková, Alfréd Drozd, Tereza Marešová, Patrik Vihan, Stanislav Škoda, Viktor Sova, Veronika Vašků, Lucie Květinová a Martin Pospíchal.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Leden 2010

Středa 27. ledna byla dnem, kdy se v letošním roce poprvé konalo vítání nově narozených občánků. Starosta městské části Václav Drahorád společně se svou zástupkyní Julií Mikolášovou přivítali v zasedací místnosti úřadu městské části 11 malých spoluobčánků. Rodiče obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup dětského zboží , tričko se znakem městské části, květinu a sadu fotografií.

27. ledna byli přivítáni: Lukáš Purkrábek, Andrea Skácelová, Tomáš Votava, Viktorie Urbanová, Patrik David, Ondřej Jelínek, Lukáš Réba, Jakub Jirásek, Lukáš Hrubča, Alžběta Tauberová a Jakub Vopěnka.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Vítání občánků 2011

Vítání občánků 2011

Říjen 2011

Letošní druhé „vítání“ našich nejmenších spoluobčánků se konalo ve středu 5.října 2011. V odpoledních hodinách starosta Václav Drahorád přivítal v zasedací místnosti úřadu městské části 16 malých občánků. Rodiče se podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem.

5.10.2011 byli přivítáni: Eleanor Drozdová, Jan Šimek, Josef Petřina, Victoria Vilišová, Matyáš Lapáček, Eliška Claudia Meier, Adéla Prostředníková, Karolína Petruželová, Vanessa Krůtová, Alexandr Brenn, Klára Pavlíková, Vojtěch Řeřicha, Nicolas Leonardo Tachecí, Jakub Lacina, František Švojgr a Matyáš Čáslava.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Březen 2011

Středa 30. března byla dnem, kdy se v letošním roce poprvé konalo vítání nově narozených občánků. Od roku 2005, kdy byla tato tradice obnovena, je to již po dvaadvacáté, co jsme mohli v zasedací místnosti úřadu městské části přivítat nově narozené občánky. Tentokrát starosta předal 13 poukázek v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží v obchodě s dětskými potřebami Špuntík. Poté, co se rodiče podepsali do „Knihy zápisů o uvítání do života“, fotografka paní Petra Hilmarová každou rodinu vyfotografovala.

30.3.2011 byli přivítáni: Karolína Kotvasová, Dominik Suchánek, Markéta Mašitová, Jáchym Perůtka, Jakub Schreib, Barbora Holá, Robert Stehlík, Stela Píšová, Magdalena Spěváková, Julie Ryglová, Klára Štěpánová, Aneta Anna Marková a Barbora Kvíčalová.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.


Vítání občánků 2012

Vítání občánků 2012

Září 2012

Pondělí 24. září bylo dnem, kdy se v letošním roce podruhé konalo vítání nově narozených občánků. Starosta městské části Václav Drahorád přivítal ve společenském sálu domu služeb 13 našich nejmenších spoluobčánků. Poté, co se rodiče podepsali do pamětní knihy, obdrželi dárkovou poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží v drogerii Algy. Dalším dárkem, který městská část dětem věnuje, je sada fotografií každé rodiny.

24.9 2012 byli přivítáni: Viktor Voják, Klára Slámová, Přemysl Lepš, Filip Šmidmayer, Vojtěch Šlais, Lukáš Drechsler, Filip Ševčík, Eliška Vašáková, Zuzana Votavová, Magdaléna Pelikánová, Alžběta Pelikánová, Dan Sýkora a Alžběta Zoulová.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Duben 2012

Na letošním prvním vítání občánků jsme se sešli v pondělí 23. dubna ve společenském sále domu služeb v ulici Vodnická. Starosta krátkým proslovem přivítal do života 27 nově narozených občánků a rodičům předal dárkovou poukázku v hodnotě 500,– Kč a květinu. Součástí tohoto slavnostního okamžiku bylo i fotografování každé rodiny s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou. Sada fotografií je tak dalším dárkem, který od městské části rodiče s dětmi dostanou.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

23.4. 2012 byli přivítáni: Jakub Římský, Miroslav Dupal, Eliška Šindelářová, Jiří Jelínek, Nella Vihanová, Anna Mlynáříková, Alžběta Kubeková, Marie Fialová, Barbora Sasková, Veronika Češková, Adriana Chmelařová, Eva Laušmanová, Jan Malina, Filip Rejšek, Alexandr Urban, Patrik Hoch, Šimon Valo, Antonín David, Vojtěch Polášek, Tomáš Majer, Jakub Lehovec, Tomáš Hrubča, Nela Černá, Jakub Jelínek, Václav Drbohlav a Jan Kořínek.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.


Vítání občánků 2013

Vítání občánků 2013

Listopad 2013

V pondělí 11. listopadu přivítal starosta ve společenském sálu domu služeb 12 našich nejmenších spoluobčánků. Po krátkém proslovu předal rodičům dárkovou poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou. Sada fotografií je dalším dárkem, který rodiče od městské části obdrží.

11.11.2013 byli přivítáni: Maxmilián Fošum, Eliška Šimková, Daniel Urbiš, Nikola Šafářová, Adina Drechslerová, Tereza Perry, Matěj Svoboda, Natálie Vlachová, Ondřej Havrda, Elen Šturmová, Kryštof Kánocz, Vojtěch Lacina.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Duben 2013

22. dubna proběhlo první letošní vítání občánků, a to opět ve společenském sále domu služeb v ulici Vodnická. Starosta krátkým proslovem přivítal do života 16 nově narozených občánků Rodiče se poté podepsali do pamětní knihy a obdrželi poukázku v hodnotě 500,– Kč na nákup zboží dle vlastního výběru v obchodě drogerie Algy. Součástí setkání bylo také společné fotografování rodičů s miminkem fotografkou Petrou Hilmarovou.

Všem přejeme touto cestou ještě jednou hodně štěstí, zdraví a lásky.

22.4. byli přivítáni: Viktor Hampl, Viktorie Marešová, Dominik Trutnovský, Anežka Vlčková, Tadeáš Perůtka, Tereza Žambůrková, Radim Nenka, Johana Limberská, Nela Kobíková, Kamil Boschat, Josef Šindelář, Vojtěch Vopěnka, Lukáš Zach, Sebastian Brůna, Lucie Čáslavová a David Loukotka.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Mobilní zvonohra

Mobilní zvonohra

Úřad městské části již několik let pravidelně pořádá vánoční setkání občanů u zvonkohry.

Vznik zvonkohry

„Pražská mobilní zvonohra“ vznikla podle představy Magistrátu hl. m. Prahy jako symbol soudržnosti jednotlivých městských částí v letech 2000 – 2001. Na výrobě spolupracovalo několik firem: Zvonařství Manoušek (Praha), Royal Eijsbouts (Asten – Nizozemí) a Clock-O-Matic N. V., Holsbeek (Belgie).

Jednotlivé městské části byly vyzvány k finanční spoluúčasti symbolickou částkou 2,–Kč za obyvatele. Takto bylo uhrazeno 48 zvonů, devět městských částí spoluůčast na projektu zvonkohry odmítlo. Všechny Městské části, které se na projektu finančně podílely, mají 2× ročnì právo využít zvonohru ke svým akcím za úhradu pouze režijních nákladů.

Je jedinou mobilní zvonohrou ve východní Evropě a jednou z největších na světě. Nástroj je skutečnou „Koncertní zvonohrou“, která odpovídá mezinárodním normám. Mechanická klaviatura je postavena bočně; uprostřed zvonohry, takže zvony jsou rozmístěny pravidelně v celém prostoru, proto posluchači mohou při poslechu koncertu přímo sledovat hru carillonéra. Druhý paralelní hrací systém je automatický, elektromagnetická bicí kladiva řídí carillon computer CAMPA/APOLLO, v jehož paměti je více než 100 hudebních skladeb. Celkový počet zvonů činí 57, z toho největší zvon má hmotnost 860 kg a nejmenší 5 kg. Celková hmotnost nástroje činí 12 000 kg.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2018

I letošní předvánoční čas zpříjemnil občanům městské části koncert Pražské mobilní zvonohry. Tradiční a oblíbené setkání u 57 zvonů, zvonků a zvonečků proběhlo v úterý 18. prosince v 18.00 hodin na Kateřinském náměstí. Kromě poslechu skladeb nejen v duchu vánočním v podání carillonera Radka Rejška si přítomní mohli pochutnat na občerstvení, které připravil místní sbor dobrovolných hasičů.
Poděkování také patří zvonaři Petru Rudolfu Manouškovi, který přítomným přiblížil historii vzniku tohoto originálního hudebního nástroje.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2017

Rok 2017 byl třináctým v pořadí, kdy do naší městské části zavítala Pražská mobilní zvonohra. Vánoční setkání občanů u zvonohry proběhlo v úterý 19. prosince a bylo provoněno svařeným vínem a vánočním cukrovím.
Zvonař Petr Rudolf Manoušek krátce přiblížil historii vzniku mobilní zvonohry, která se skládá z 57 zvonů symbolizujících soudržnost jednotlivých městských částí. Ty byly vyzvány k finanční spoluúčasti symbolickou částkou 2 Kč za obyvatele. Zvon naší městské části s tónem H4 má číslo 42. Největší zvon je městské části Praha 4 a váží 860 kg a na nejmenší 5 kg přispěla městská část Praha-Nedvězí. Pak už na zvony, zvonky a zvonečky zahrál skladby nejen ve vánočním duchu carilloner Radek Rejšek.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2016

Dvanácté setkání u vánočních melodií, které na 57 zvonů zahrál pan Radek Rejšek, bylo provoněno vůní svařeného vína a vánočního cukroví. Občerstvení zajistili členové Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd.
V letošním roce k nám zvonohra přijela v úterý 20. prosince.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2015

Ve čtvrtek 17. prosince 2015 jsme se již po jedenácté sešli u Pražské mobilní zvonkohry. Na 57 zvonů zahrál skladby ve vánočním duchu carilloner Radek Rejšek.
Připravili jsme malé občerstvení (vánoční cukroví, svařené víno, čaj), které nabízeli členové Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd. Na závěr akce starosta odpálil ohňostroj.
Děkujeme strážníkům městské policie, hasičům a zaměstnancům úřadu městské části, kteří se na této tradiční společenské akci podíleli.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2014

Ve středu 17. prosince se na Kateřinském náměstí uskutečnil koncert Pražské mobilní zvonohry. Ani deštivé počasí neodradilo místní obyvatele od poslechu 57 zvonů a zvonečků, na které nám carilloner Radek Rejšek zahrál skladby nejen v duchu vánočním.
Pro přítomné bylo tradičně připraveno malé občerstvení, jehož výtěžek byl určen na výlet pro seniory pořádaný Klubem seniorů Praha – Újezd.
Na závěr předvánočního setkání byl pod dohledem Sboru dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov odpálen ohňostroj.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2013

Městská část v úterý 17. prosince již po 13. uspořádala setkání u Pražské mobilní zvonohry. Na zvonohru nám vánoční koledy zahrál carilloner Radek Rejšek.
Pro posluchače jsme připravili malé občerstvení v podobě svařeného vína a teplého čaje a přítomní mohli ochutnat i vánoční cukroví.
Na závěr předvánočního setkání byl starostou odpálen tradiční slavnostní ohňostroj. Městská část děkuje Sboru dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov, který dohlížel na průběh jeho odpálení.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2012

MČ Praha – Újezd dne 17. prosince již po 12. uspořádala setkání u Pražské mobilní zvonkohry, která vznikla podle představy Magistrátu hl. m. Prahy jako symbol soudržnosti jednotlivých městských částí v letech 2000 – 2001.

Na zvonkohru nám zahrál carilloner Radek Rejšek.

Na závěr předvánočního setkání byl tradičně odpálen slavnostní ohňostroj. Na bezproblémový průběh dohlížel Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov.

MČ připravila malé občerstvení – svařené víno a teplý čaj na zahřátí a vánoční cukroví.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2011

Městská část Praha – Újezd uspořádala již 11. setkání u Pražské mobilní zvonohry, kterou vyrobil zvonař Petr Rudolf Manoušek. Starosta Václav Drahorád v úvodu všechny přítomné přivítal a požádal je, aby společně uctili minutou ticha památku nedávno zesnulého prvního českého prezidenta Václava Havla.

Předvánoční setkání zahájil smíšený pěvecký sbor tvořený současnými a bývalými členy dětského pěveckého sboru Rolnička Praha. Dále na zvonkohru zahrál několik skladeb carilloner Radek Rejšek. Pro přítomné připravila městská část tradiční malé občerstvení – svařené víno, čaj a vánoční cukroví.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

OHŇOSTROJ

Obyvatelé MČ Praha – Újezd dne 1. ledna 2012 přivítali nový rok ohňostrojem v Kateřinkách. Odpálil ho v 18.00 hodin starosta V. Drahorád a na jeho bezpečný průběh dohlížel Sbor dobrovolných hasičů Praha 11 – Chodov.

KONCERT MOBILNÍ ZVONOHRY 2010

V pondělí 20. prosince 2010 jsme si mohli již podesáté poslechnout koncert 57 zvonů Pražské mobilní zvonkohry. Tradičně nám na ni zahrál skladby nejen v duchu vánočním carilloner Radek Rejšek. Věříme, že jsme všem zpříjemnili předvánoční čas i malým občerstvením, které bylo pro přítomné připraveno. Samozřejmě nechyběl ani závěrečný ohňostroj.

Poděkování patří všem, kteří se na této tradiční společenské akci podíleli. Kromě zvonaře Petra Rudolfa Manouška a carillonera Radka Rejška pak zejména dobrovolným hasičům z Jižního Města, strážníkům Městské policie HMP a zaměstnancům úřadu městské části.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Koncert mobilní zvonkohry rok 2009

Letošní rok byl již devátým v pořadí, kdy do naší městské části přijel zvonař Petr Rudolf Manoušek představit První pražskou mobilní zvonkohru.
Tradiční setkání proběhlo ve čtvrtek 17. prosince, kdy v 18,00 hodin přivítali přítomné zástupci starosty paní Julie Mikolášová a ing. Jiří Hrubý.
Carilloner Radek Rejšek poté zahrál skladby v duchu vánočním i moderním a věříme, že tak zpříjemnil všem zúčastněným předvánoční čas.
Nechybělo ani malé občerstvení, a tak mohli všichni ochutnat svařené víno nebo čaj a vánoční cukroví.
Dětem, ale i dospělým se určitě líbil závěrečný ohňostroj.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Koncert mobilní zvonkohry rok 2008

16. prosince již po osmé přijela do Kateřinek Pražská mobilní zvonohra. Představil nám jí zvonař Petr Rudolf Manoušek a skladby tentokrát zahrál carilloner Toru Takao z Japonska, který zastoupil Radka Rejška. Atmosféra byla jako vždy příjemná, zaměstnanci úřadu připravili malé občerstvení – svařené víno, pro děti čaj a vánoční cukroví.
Starosta Václav Drahorád přivítal dobrovolné hasiče z Jižního Města, kteří dbali na hladký průběh a bezpečnost během odpálení slavnostního ohňostroje na závěr předvánočního setkání.

Zvonohra se skládá z 57 zvonů, každá městská část v Praze přispěla na jeden zvon. Zvon naší městské části s tónem H4 má číslo 42.
Největší zvon je městské části Praha 4 a váží 860 kg a nejmenší 5 kg, na který přispěla městská část Praha – Nedvězí. Celková hmotnost mobilního zvonohry je 12.000 kg.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Koncert mobilní zvonkohry rok 2007

V úterý 18. prosince k nám již posedmé přivezl zvonař Petr Rudolf Manoušek Pražskou mobilní zvonkohru, aby nám na ni carilloner Radek Rejšek zahrál a zpříjemnil tak všem předvánoční čas. Koncert byl zakončen malým ohňostrojem. Poděkování patří všem, kteří se na této tradiční společenské akci podíleli. Kromě pana Manouška a Rejška pak zejména dobrovolným hasičům z Jižního Města, strážníkům Městské policie a zaměstnancům úřadu městské části.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Pražská mobilní zvonkohra rok 2006

V roce 2006 nám zvonař Petr Rudolf Manoušek představil První pražskou mobilní zvonkohru již pošesté. 19. prosince jsme si společně mohli zpříjemnit předvánoční čas poslechem padesáti sedmi zvonů, zvonků a zvonečků.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Zvonkohra v Újezdě 2005

Dne 15. prosince 2005 proběhlo tradiční setkání občanů u mobilní zvonkohry, jehož součástí bylo i vystoupení pěveckého sboru ze Základní umělecké školy Jižní Město. Carilloner Radek Rejšek nám zahrál skladby v duchu vánočním, moderním i lidovém.

Koncert byl ukončen slavnostním ohňostrojem.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Zvonkohra v Újezdě 2004

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

21. prosince 2004 se v naší městské části, na sídlišti Kateřinky, konal koncert mobilní zvonkohry.

Zvonkohra v Újezdě 2003

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

18. prosince 2003 se v naší městské části, na sídlišti Kateřinky, konal koncert mobilní zvonkohry. Kromě umění carillonera Radka Rejška jsme mohli obdivovat i umění kuchařek a kuchařů, kteří se zúčastnili prvního ročníku soutěže „Mistryně vánoční kuchyně“. Koncert byl zakončen ohňostrojem.

Zvonkohra v Újezdě

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Náš zvon

I naše městská část Praha-Újezd se k tomuto projektu připojila. Zvon naší městské části je označen č. 42 H4.


Vánoční strom

Vánoční strom

Setkání u vánočních stromů – 2018

První adventní víkend, 1. a 2. prosince 2018, pořádala městská část v Újezdu a v Kateřinkách již tradiční rozsvěcení vánočních stromků. Součástí akce byla i oblíbená soutěž o nejhezčí vánoční dekoraci. Výtěžek z prodeje výrobků ve výši 9 615 Kč bude použit na nákup hudebního nástroje pro Mateřskou školu Formanská. Letošní novinkou a zpestřením této předvánoční akce byla soutěž o nejchutnější vánočku.
Na újezdském náměstí dokresloval atmosféru vánoc poprašek sněhu. Začátek patřil našim nejmenším, děti ze základní a mateřské školy Formanská zazpívaly několik koled. Program i dále pokračoval zpěvem vánočních písní a koled od Maky a pěveckého sboru Radhost. Stromeček se rozzářil při skladbě z vánoční mše od J. J. Ryby.
Druhý den nás trochu pozlobilo počasí. Stromeček jsme na Kateřinském náměstí rozsvěcovali za hustého deště, ale i přesto zde také zavládla vánoční atmosféra. I tady se soutěžilo, sešlo se sedm vánoček a určit tu nejchutnější bylo velmi těžkým úkolem. Se zpěvem koled vystoupily děti z mateřské školy Vodnická, sbor Radhost a mimo ohlášený program spontánně zazpívaly i přítomné děti.
Letošní rozsvěcení stromků se opravdu vydařilo. Výhercům soutěží jsme rozdali ceny a lidé se při dobrém svařáku, cukroví a ochutnávky vánoček dobře bavili. Děkujeme všem, kteří si zakoupili vánoční dekorace i těm, kteří upekli chutné a krásné vánočky.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Setkání u vánočního stromu – 2017

O prvním adventním víkendu jsme rozsvítili vánoční stromy jak v Újezdu, tak v Kateřinkách. Rozsvícení obou vánočních stromů mělo krásnou a voňavou atmosféru vánoc.
V sobotu 2. prosince 2017 jsme se sešli v Újezdu na náměstí. Ještě před samotným rozsvícením stromku zazpívaly děti z Mateřské školky Formanská, kterým vydatně pomáhali jejich rodiče a soubor Radhost. Stejně jako v loňském roce se soutěžilo o nejhezčí vánoční dekoraci. Prodejem těchto výrobků bylo získáno 6 890 Kč na nákup knihovny do MŠ Formanská. Všem, kteří se zúčastnili, děkujeme. Po rozsvícení stromu se lidé dobře bavili u dobrého svařeného vína a vánočního cukroví.
V neděli 3. prosince jsme rozsvítili vánoční strom v Kateřinkách. Tentokrát jsme vybrali krásně vzrostlý smrk v ulici Proutěná. Zazpívaly zde děti z Mateřské školy Vodnická a pěvecký sbor Základní školy Ke Kateřinkám. Zpěv koled vytvořil krásnou atmosféru vánoc. Občerstvení zajistili naši dobrovolní hasiči, a tak mohli přítomní ochutnat voňavé svařené víno a vánoční cukroví. Malí hasiči připravili párky v rohlíku.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Setkání u vánočního stromu – 2016

V letošním roce se o prvním adventním víkendu poprvé rozsvítily v naší městské části dva stromky


Mikulášský dětský karneval

Mikulášská besídka

Mikulášská besídka 2018

Všechny dětí vědí, že 5. prosince chodí čerti s anděly a Mikuláši. Nejinak tomu bylo v Újezdě, kde se na náměstí konal čertovský rej s Mikulášskou nadílkou, který přilákal spoustu dětí s rodiči. Před příchodem pekelníků se děti bavily při loutkové pohádce, po které následovala „módní přehlídka“ masek.
Poté proběhl velmi očekávaný příchod čertů v čele s Luciferem. Po celém náměstí hořely ohně, aby se zde pekelníci cítili jako doma. Čerti měli zapsané všechny hříchy dětí ve své knize. Některé se ze spárů pekla museli vykoupit básničkou nebo písničkou, a ještě slíbit, že budou hodné. Nakonec ale všechny děti dostaly balíček se sladkostmi.
Velký dík patří členům sboru dobrovolných hasičů, kteří se o hladký průběh nadílky velmi zasloužili.
Tak zase za rok na shledanou s Mikulášem a jeho neposednou partou.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Mikulášská besídka 2017

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 přišel do nově zrekonstruované restaurace New Village v Újezdu Mikuláš.
Městská část, stejně jako každý rok, pořádala pro děti mikulášskou besídku. Nejdříve děti zhlédly pohádku o princezně a čertovi, a pak už netrpělivě čekaly na příchod Mikuláše. Objevil se ale pekelník, který trochu děti pozlobil. Ale vše se v dobré obrátilo s příchodem Mikuláše a anděla. Děti společně zazpívaly a každé dostalo bohatou nadílku. I přes několik slz se besídka vydařila.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Mikulášská besídka 2016

Mikulášskou besídku uspořádala městská část ve společenském sále domu služeb, v ulici Vodnická, ve čtvrtek 8. prosince.
O besídku je každoročně veliký zájem, proto byla uspořádána ve dvou časech, a to od 15.00 hodin a od 17.30 hodin. „Kašpárek“ Aleš Bílek odehrál loutkovou pohádku O králi a čertovi, která se dětem moc líbila.
Před příchodem Mikuláše, čerta a anděla si děti ještě děti mohly zasoutěžit.
Za básničku pak Mikuláš dětem předal sáček plný dobrot.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Mikulášská besídka 2015

Přišel k nám Mikuláš
Dne 3.12.2015 navštívil naši městskou část Mikuláš s krásným andělem a pekelníkem.
Děti se před nadílkou bavily u pohádek, písniček a soutěží.
Čert, který přišel v pekelném kouři, některé vystrašil, ale vše se v dobré obrátilo příchodem Mikuláše a anděla. Každý dostal za básničku nadílku a na závěr už i čert byl kamarád.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Mikulášská besídka 2014

Již osmým rokem pořádá městská část mikulášskou besídku. Ta letošní se uskutečnila 4. prosince ve společenském sálu domu služeb. Vzhledem k malému prostoru sálu se program besídky opakoval dvakrát. Kašpárek Aleš si pro děti připravil loutkovou pohádku a zbyl čas i na hry a soutěže. Nakonec přišel i Mikuláš s andělem a čertem. Každý pak dostal od Mikuláše za básničku nebo písničku sladkou odměnu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Mikulášská besídka 2013

Ve středu 4. prosince 2013 uspořádala městská část ve společenském sálu domu služeb pro děti Mikulášskou besídku. Z důvodu omezené kapacity sálu se program opakoval. První besídka byla zahájena v 15.00 hod a druhá v 17.30 hod. Celkem ji navštívilo 70 dětí s doprovodem. Kašpárek Aleš dětem zahrál za pomocí rekvizit veselou pohádku o Červené Karkulce, která pobavila nejen děti, ale i dospělé. Na zlobivé děti se přišel podívat čert. Ten zanedlouho zjistil, že všechny děti jsou vlastně hodné a rozhodl, že si všechny zaslouží od Mikuláše a Anděla nadílku. Ale čertova podmínka byla, aby děti zazpívaly vánoční koledu nebo písničku.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2012

Městská část Praha – Újezd ve spolupráci se Spolkem Fištrón uspořádala mikulášskou besídku, která se uskutečnila 5. prosince 2012 ve společenském sále Vodnická v domě služeb. Z kapacitních důvodů se program besídky opakoval dvakrát za sebou.
Kašpárek Aleš svou pohádkou o Zvířátkách a loupežnících pobavil nejen děti, ale i přítomné rodiče a prarodiče. Pro děti byla připravena soutěž a také si mohly zatancovat. Čerti přišli mezi děti a zpovídaly je, jestli byly v uplynulém roce hodné. Mikuláš s Andělem pak všem dětem za zazpívanou písničku rozdávali nadílku.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2011

Městská část Praha – Újezd ve spolupráci se Spolkem Fištrón uspořádala mikulášskou besídku, která se uskutečnila 8.prosince 2011 ve společenském sále Vodnická v domě služeb. Z kapacitních důvodů se program besídky opakoval dvakrát za sebou.

Kouzelník předvedl své umění, které pobavilo nejen děti, ale i přítomné rodiče a prarodiče. Pro děti byly připraveny soutěže a také si mohly zatancovat. Čert si přišel zkontrolovat, jestli byly děti v uplynulém roce hodné a Mikuláš s Andělem pak všem dětem rozdal nadílku.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2010

Letošní rok pořádala městská část již počtvrté v pořadí dětský mikulášský karneval. Ve středu 1. prosince v sále restaurace U Srbů mohly příchozí děti soutěžit nebo tancovat, šašek pro ně zahrál loutkové divadélko a nakonec přišel i Mikuláš s andělem a čertem. Každý, kdo čertovi slíbil, že bude hodný a přednesl básničku nebo zazpíval písničku, dostal od Mikuláše malý dáreček.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2009

Městská část uspořádala i v letošním roce mikulášský karneval s představením kouzelníka. Dále byly připraveny soutěže a nechyběl Mikuláš, anděl a čert. Děti v nadílce dostaly malé sladké dárečky. Na závěr si téměř všichni přítomní zatancovali.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2008

Letošní rok byl již druhým, kdy úřad městské části pořádal pro děti mikulášský karneval. Ve středu 3. prosince přišlo do sálu restaurace U Srbů více jak 30 dětí v krásných maškarních maskách. Kromě mnoha princezen jsme viděli například kouzelníka, rytíře, tygříka, myšky, víly, berušku, čertíka, indiány, kostlivce, piráta, supermana, čarodějnici nebo červenou karkulku.

Členové spolku Fištrón, kteří letos děti karnevalem provázeli, měli kromě hudebního doprovodu připravené různé soutěže a kouzelnické vystoupení. V závěru večera přišel i Mikuláš s andělem a čertem. Každý, kdo slíbil, že bude hodný a přednesl básničku, dostal malou sladkou nadílku.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.

Mikulášský karneval 2007

V letošním roce úřad městské části pořádal poprvé mikulášský karneval. V pondělí 3. prosince v sále restaurace U Srbů příchozí děti nejprve bavil klaun Ála a k tanci zpívala slečna Martina Černá. Děti měly krásné karnevalové masky, a tak kromě celé řady princezen se mohl klaun pozdravit i třeba s myškou, vílou, kouzelníky, indiány, čertíky, beruškou, zajíčkem, čmelákem, dalmatinem, čarodějnicemi, medvídkem, bílou paní, spidermanem nebo s kolegy klauny.

V závěru večera přišel i Mikuláš s čerticí. I když se některé děti čertice hodně bály, nakonec si všechny pěkně zatancovaly, dostaly malou sladkou nadílku a přednesly básničky. Doufáme, že už nyní se všichni těší na příští rok.

Fotografie z mikulášského karnevalu si můžete prohlédnout zde.


Kateřinský Halloween aneb ať žijí duchové

Kateřinský Halloween

2014

KATEŘINSKÝ HALLOWEEN aneb Princové z Kateřinek nejsou na draka… (převzato ze ZŠ Ke Kateřinkám)

Ve středu 22. října 2014 uspořádal Klub přátel školy společně s pedagogy a dalšími pomocníky 3. ročník kateřinských halloweenských slavností, které se letos nesly v duchu známé pohádky Princové jsou na draka. Přestože vycházely z osvědčené tradice, byly úplně jiné… zmrzlé, deštivé, zamračené. Od ranních hodin hustě pršelo, a tak přípravy Halloweenu byly značně improvizované. Pečení buřtů vystřídalo grilování, stezka odvahy vedla školou, celá akce se odehrála v atriu, které se podařilo alespoň částečně zastřešit.
I navzdory nepříznivému počasí se akce zúčastnilo téměř 500 návštěvníků. Vydlabalo se a ozdobilo 90 halloweenských dýní. Autoři těch nejlepších, stejně jako nejhezčí dětské masky, dostali drobné věcné odměny. Snědlo se několik kilo grilovaných buřtů a klobás, vypilo mnoho litrů teplých nápojů. Občerstvení zajistila Městská část Praha Újezd, která se již tradičně na této akci podílí. Co říci závěrem? Vyzkoušeli jsme si, že i v dešti se dá užít spousta legrace.

Za Výbor KPŠ Jana Svobodová

2013

KATEŘINSKÝ HALLOWEEN aneb Po stopách ducha Caspera (převzato z ZŠ Ke Kateřinkám)

Ve středu 23. října 2013 uspořádaly Klub přátel školy při Základní škole Ke Kateřinkám 1400 a Městská část Praha – Újezd druhý ročník halloweenské oslavy, tentokrát v duchu filmu Casper. A tak se toto středeční odpoledne na louce ve Vodnické ulici sešlo velké množství duchů a dalších strašidelných bytostí. Oslava začala tradičním dlabáním dýní, kterých byla v letošním roce rovná stovka. Za krátkou chvíli vznikla neuvěřitelná výtvarná díla, která postoupila dále do soutěže a porota z nich vybrala a odměnila deset nejzdařilejších.
Po dlabání dýní se rodinné týmy i skupinky kamarádů a známých vydaly na lesní stezku odvahy. Musely stezkou nejen projít, ale vyřešit i devět úkolů spojených s příběhem ducha Caspera. Pokud znaly správné odpovědi, podařilo se jim vyluštit tajenku. V cíli pak byla pro soutěžící děti připravena malá sladká odměna a buřt, kterého si mohly za pomoci rodičů opéct na připraveném ohništi. Ani dospělci nepřišli zkrátka, pro ně byly určeny oblíbené nápoje – káva, pivo i svařené víno, děti si mohly pochutnat na točené malinovce. Na závěr nechyběla ani soutěž masek a malá diskotéka.
A co říci závěrem?
O tom, že se akce povedla, svědčí neočekávané množství účastníků. Soutěžilo více než 350 rodinných týmů, celkový počet návštěvníků se pohybuje okolo 1000 lidí. Opeklo se 40 kg buřtů, vydlabalo 100 dýní, vypil se sud malinovky… Děkujeme tedy všem, kdo přiložili ruku k dílu a jakýmkoli způsobem pomohli při přípravě i organizaci Halloweenu. Velký dík patří i Městské části Praha – Újezd za obrovskou pomoc, vstřícnost i finanční podporu. Děkujeme všem „v zákulisí", bez jejichž pomoci by podobné akce nebylo možné upořádat.

Za Hlavní výbor KPŠ Jana Svobodová

2012

KATEŘINSKÝ HALLOWEEN aneb ať žijí duchové (převzato ze ZŠ Ke Kateřinkám)

Na páteční podvečer dne 19. října připravil Klub přátel školy při ZŠ Ke Kateřinkám ve spolupráci se školou a MČ Praha-Újezd pro děti a jejich rodiče halloweenskou oslavu spojenou s lampionovým průvodem, stezkou odvahy a dlabáním tradičních dýní.
Na louce vedle dětského hřiště ve Vodnické ulici bylo od odpoledních hodin živo. Parta nadšenců pod vedením hlavního organizátora celé akce, předsedy KPŠ pana Ivana Křížka, chystala vše potřebné. A tak zde během chvilky vyrostlo několik plátěných přístřešků, stánek s občerstvením i dvě velká ohniště. Před sedmnáctou hodinou se začaly scházet první rodinné týmy. Zájemci měli možnost vydlabat si dýni, tu pak přihlásili do soutěže a v závěru akce si ji mohli odnést domů. Každý, kdo se dlabání dýní zúčastnil, byl za svoji práci odměněn.
Když se setmělo, vyrazily početné skupinky dětí a rodičů do lesa na stezku odvahy. Zde byly umístěny otázky týkající se děje známého českého filmu Ať žijí duchové. Pokud děti znaly správnou odpověď, vyluštily tajenku a v cíli si mohly vybrat symbolickou odměnu. Každý úspěšný řešitel dostal také buřta, kterého si za pomoci rodičů opekl na jednom ze dvou velkých ohnišť. Během celé akce byl k dispozici čaj, malinovka a další drobné občerstvení pro děti i rodiče.
Na závěr lze konstatovat, že se Kateřinský Halloween opravdu vydařil. Jistě i díky pěknému počasí se přišlo pobavit a zasoutěžit si téměř 300 rodinných týmů. Velké poděkování patří všem, kdo akci zorganizovali a jakýmkoli způsobem pomohli. Dík patří též městské části Praha – Újezd za finanční, materiální i organizační podporu, bez níž by se akce v takovémto rozsahu neuskutečnila. Věříme, že se Halloween líbil i všem dětem a rodičům, kteří spolu s námi strávili tento večer třeba trochu jinak, než bývá zvykem, a že se stane tradiční kateřinskou akcí.

Jana Svobodová, zástupkyně ŘŠ
Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Cyklistický závod Kateřinky - Újezd

Cyklistický závod Kateřinky – Újezd

Cyklistický závod 2018

V sobotu 20. října 2018 uspořádala městská část Praha-Újezd již 14. ročník dětských cyklistických závodů. Všichni závodníci se úspěšně vypořádali nejen s členitým terénem, ale i se záludnými otázkami na stanovištích. Nejmladšímu závodníkovi přitom ještě nebyly ani 2 roky. V cíli pak všichni radostně uvítali občerstvení a společné opékání přichystaných buřtů. Děti se vyřádily ve skákacím hradu. Každému závodníkovi pan starosta Václav Drahorád předal na stupních vítězů medaili, tašku s pozornostmi od městské části a diplom. Vzhledem k hojné účasti, rozzářeným dětským očím a nadšeným ohlasům městská část určitě příští rok uspořádá i další ročník této vydařené tradiční akce.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2017

Městské části Praha – Újezd a Praha – Křeslice ve spolupráci s Královstvím Kateřinským pořádali v sobotu 14. října již 13. ročník dětských cyklistických závodů. Pro Křeslice to byly závody čtvrté. Díky hezkému počasí se zúčastnilo 60 dětských závodníků, na jejichž bezpečnost při jízdě dohlíželi strážníci městské policie z Prahy 11.
Závod byl odstartován v 10,00 hodin od dětského hřiště v Kateřinkách u Milíčovského lesa. Trasa vedla lesem kolem Milíčovského rybníku a pokračovala po ulici Josefa Bíbrdlíka směrem do Křeslic. Závodníci dále sjeli lesní cestou k Botiči a přes dřevěný můstek pokračovali Křeslicemi až k betonové cestě směrem k Dendrologické zahradě, u které se napojili na upravenou cyklostezku vedoucí k cíli závodu „u skály“.
V cíli starostové městských částí Václav Drahorád a Martin Trefný předali každému závodníkovi medaili, diplom za účast, sladkou odměnu a drobné dárky. Děti měly k dispozici malé občerstvení a mohly si na ohni opéct buřty. Komu ještě zbyly síly, mohl si zaskákat na nafukovacím hradu.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2016

V sobotu 22. října 2016 se uskutečnil již 10. ročník cyklistického závodu Kateřinky – Újezd, který pořádaly úřady městských částí Praha – Újezd a Praha – Křeslice ve spolupráci s Královstvím Kateřinským. Závod se tradičně jel přes Milíčovský les a dále údolím Botiče k bývalému lomu, k tzv. Skále. Trasa byla dlouhá přibližně 5 km a absolvovalo ji celkem 52 dětských závodníků pod dohledem rodičů. V cíli děti dostaly medaile, diplomy, drobné upomínkové předměty a k dispozici bylo i malé občerstvení.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2015

V sobotu 10. 10. 2015 pořádala městská část společně s Královstvím kateřinským jedenáctý ročník cyklistických závodů. Podruhé se k nám přidala městská část Praha-Křeslice. Pět kilometrů dlouhou trasu z Kateřinek do Újezdu projelo celkem 56 dětských závodníků. Každý účastník obdržel na startu mapku s trasou závodu a v jeho průběhu na určených stanovištích odpovídal na připravené otázky. V cíli na každého závodníka čekala zasloužená medaile, diplom za účast a drobná odměna. Po „vysilujícím“ výkonu se mohl každý občerstvit. Byly připravené buřty, které děti opékaly na ohni, čaj, sušenky a pro dospělé káva a pivo. Kromě toho si v cíli děti mohly zadovádět na nafukovací skákací atrakci. Akci moderoval DJ Goro.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Cyklistický závod 2014

Městské části Praha – Újezd a Praha – Křeslice ve spolupráci s Královstvím Kateřinským pořádali v sobotu 4. října již 10. ročník dětských cyklistických závodů. Pro Křeslice to byly závody první.
Start závodu byl v 10,00 od dětského hřiště u Milíčovského lesa, kde účastníky přivítal klaun Ála. Trasa vedla lesem kolem Milíčovského rybníku a pokračovala po ulici Josefa Bíbrdlíka směrem do Křeslic. Tam závodníci před chatičkami odbočili vpravo a lesní cestou sjeli až k Botiči, kde přes dřevěný můstek pokračovali proti proudu po nově upravené cyklostezce směrem ke skále, kde byl cíl závodu.
V cíli starosta MČ Praha – Újezd Václav Drahorád a starosta MČ Praha – Křeslice Martin Trefný předali každému závodníkovi medaili, diplom za účast, sladkou odměnu a drobné dárky. Děti měly k dispozici malé občerstvení a na ohni si opékaly buřty. Díky hezkému počasí se zúčastnilo 63 dětských závodníků. V prostoru cíle byla pro děti připravena veliká nafukovací skluzavka. Klaun Ála v průběhu akce bavil nejen děti, ale i rodiče. Připravil soutěž v přetahování lanem mezi dětmi a rodiči, kterou děti vyhrály.
Na bezpečnost závodníků při jízdě po ulici J. Bíbrdlíka dohlíželi strážníci Městské policie z Prahy 11.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2013

V sobotu 12. října proběhl tradiční cyklistický závod pro děti. Již devátým rokem děti překonávaly trasu v délce 5 km z Kateřinek do Újezda a cestou odpovídaly na připravené otázky. V cíli na závodníky čekal malý dárek, diplom s medailí a malé občerstvení. Ti nejmenší si ještě mohli zaskákat na nafukovacím hradu. Děkujeme nejen všem pořadatelům, ale i zúčastněným 30 dětským závodníkům a doufáme, že s námi strávili příjemné dopoledne.

Fotografie si můžete prohlédnout zde

Cyklistický závod 2012

V sobotu 6. října proběhl již 8. ročník dětských cyklistických závodů. Na startu bylo připraveno 37 závodníků, kteří projeli 5 km dlouhou trasu vedoucí Milíčovským lesem až k brodu přes Botič v Újezdu. V průběhu závodu děti odpovídaly na otázky, které pro ně byly připravené na kontrolních stanovištích. V cíli každý závodník obdržel z rukou starosty medaili s diplomem a malý dárek. Po vyčerpávajícím výkonu se mohli děti i se svými rodiči občerstvit limonádou nebo čajem a posílit se klobásou a sušenkou. Komu ještě zbyly síly, mohl si zaskákat na trampolíně nebo na nafukovacím hradu.

Děkujeme všem pořadatelům a strážníkům městské policie, kteří na závodníky dohlíželi.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2011

Městská část Praha – Újezd ve spolupráci s Královstvím Kateřinským pořádala v sobotu 8. října již 7. ročník dětských cyklistických závodů. Start závodu byl tradičně u dětského hřiště u Milíčovského lesa, kde klaun Goro dětem nejdříve zkontroloval technický stav kol a poté závod v 10,05 hodin odstartoval. Menší dětské závodníky doprovázeli rodiče. Trasa vedla lesem, kolem Milíčovského rybníku a pokračovala po ulici Josefa Bíbrdlíka směrem do Újezdu. Tam závodníci odbočili na polní cestu a napojili se na ulici Ke Mlýnu, kde po mírném sjezdu projeli kolem Mlýnského rybníka. Po krátké jízdě děti musely zdolat přejezd přes můstek Botiče a cílovou rovinkou uháněly do cíle. Bezpečnost účastníků závodu zajišťovali strážníci městské policie z Prahy 11.

V cíli účastníky cyklistického závodu čekala sladká odměna a malé občerstvení. Starosta Václav Drahorád jednotlivě všem dětem poděkoval a předal zlatou medaili s diplomem. Přes nepříznivé počasí se zúčastnilo 32 dětských závodníků. V prostoru cíle byla pro děti připravena trampolína a malý skákací hrad. Přibližně ve 12 hodin začalo poprchávat a tímto byla akce ukončena.

Pořadatelé Všem zúčastněným dětem a rodičům moc děkují a již dnes se těší na 8. ročník v roce 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2010

Letošnímu ročníku opět přálo pěkné počasí. Přihlášeno bylo 36 závodníků. Účastníci závodu v doprovodu rodičů startovali od dětského hřiště v Kateřinkách. Prvního a následně všechny závodníky odstartoval klaun Ála. les, kde byla umístěna tři kontrolní stanoviště a zde byly dětem položeny otázky. Dále závodníci pokračovali ulicí J.Bíbrdlíka a v Újezdu odbočili na polní cestu, která je dovedla do ulice Ke Mlýnu. Cíl byl v prostoru zadního vstupu do Dendrologické zahrady. Délka celé trasy měřila cca 4,5 km. V prostoru cíle byly pro všechny děti připraveny medaile, diplomy a dárečky. Všichni grilované klobáse a zmrzlině. Pro děti byla připravena limonáda a pro dospělé pivo. Na louce klaun Ála bavil děti a na závěr došlo k přetahování lanem mezi dětmi a rodiči. Děti vyhrály. Nejmenší závodníci mohli využít skákací atrakci. Celou akci moderoval Jiří Votava ml. Rád bych poděkoval všem organizátorům z Království Kateřinského, zaměstnancům Úřadu městské části Praha – Újezd, a také strážníkům Městské policie, kteří dohlíželi na bezpečný průjezd ulicí J.Bíbrdlíka. Trasa vedla přes Milíčovský účastníci si mohli pochutnat na grilované klobáse a zmrzlině. Pro děti byla připravena limonáda a pro dospělé pivo. Na louce klaun Ála bavil děti a na závěr došlo k přetahování lanem mezi dětmi a rodiči. Děti vyhrály. Nejmenší závodníci mohli využít skákací atrakci. Celou akci moderoval Jiří Votava ml. Rád bych poděkoval všem organizátorům z Království Kateřinského, zaměstnancům Úřadu městské části Praha – Újezd, a také strážníkům Městské policie, kteří dohlíželi na bezpečný průjezd ulicí J.Bíbrdlíka.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2009

Letošní rok byl pátým v pořadí, kdy Úřad městské části Praha – Újezd pořádal společně s Královstvím Kateřinským cyklistický závod pro děti. Čtyři kilometry dlouhou trasu vedoucí z Kateřinek do Újezdu projelo celkem 48 dětských závodníků (ti menší samozřejmě s doprovodem rodičů). Každý účastník obdržel na startu mapku s trasou závodu a v jeho průběhu na určených stanovištích odpovídal na připravené otázky organizátorů.

V cíli na každého závodníka čekala zasloužená medaile, diplom za účast a sladkosti. Pro všechny přítomné bylo připraveno občerstvení. Novinkou tohoto ročníku byla možnost projet se s instruktorem na čtyřkolce. Podmínkou bylo splnění několika soutěžních úkolů (např. střelba z kuše nebo poznávání dopravních značek), které pro děti připravila firma Icar auto. Doufáme, že se dětem i rodičům toto sportovní dopoledne líbilo a těšíme se s Vámi na další setkání příští rok. Touto cestou také děkujeme všem organizátorům a sponzorům závodu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2008

V sobotu 11. října 2008 pořádal Úřad městské části Praha – Újezd společně s Královstvím Kateřinským již 4. ročník cyklistického závodu z Kateřinek do Újezdu.

Závod byl určen dětem, přičemž ty mladší jeli v doprovodu rodičů. Děti absolvovaly 5 km dlouhou trasu, jely podle plánku a cestou u průjezdních kontrol odpovídaly na otázky organizátorů.

Do cíle dojelo 43 dětských závodníků. Každý z nich dostal medaili s diplomem a mohl si vybrat drobnou hračku nebo upomínkový předmět. Pro všechny přítomné bylo připraveno občerstvení. Na startu i v cíli děti bavil klaun, který pro ně měl připravené různé soutěže a hry. Kromě toho si v cíli děti mohly zaskákat na nafukovací atrakci. Dovolte mi touto cestou poděkovat organizátorům a účastníkům závodu a těšíme se na další setkání s Vámi příští rok!

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2007

Letos již potřetí pořádala městská část společně s Královstvím Kateřinským cyklistický závod. Pět kilometrů dlouhou trasu z Kateřinek do Újezdu projelo celkem 29 dětských závodníků (ti menší samozřejmě s doprovodem rodičů). Každý účastník obdržel na startu mapku s trasou závodu a v jeho průběhu na určených stanovištích odpovídal na připravené otázky.

V cíli na každého závodníka čekala zasloužená medaile, diplom za účast a drobná hračka. Po „vysilujícím“ výkonu se mohl každý občerstvit. Byly připravené klobásy, limonáda, čaj a pro dospělé káva a pivo.

Na startu i v cíli děti bavil klaun, který pro ně měl připravené různé soutěže a hry. Kromě toho si v cíli děti mohly zadovádět na nafukovacích skákacích atrakcích.

Letošní novinkou bylo závěrečné slosování čísel všech účastníků závodu v tombole. Ceny darovala firma Clonet Computers sdružení.

Děkujeme zároveň dalším sponzorům, díky kterým jsem mohli tento závod uspořádat. Tj. České Nemovitosti, a.s., Betosan, s.r.o., Nemovitosti Polanský, s.r.o., Denis Radev – výroba uzenin, Eurospektrum Group, a.s., ing. Daniel Hakl-architektonický atelier, Petr Děkanovský, ČS reality, a.s., JMH Development, a.s., Karpet, s.r.o., Lord Bohemia-N.Korotkov a BcB, s.r.o., ing. Ivan Fiala a ing. Josef Filip.

Dovolte mi touto cestou poděkovat organizátorům a účastníkům závodu a těšíme se na další setkání s Vámi příští rok!

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2006

V sobotu 14. října 2006 se uskutečnil již 2. ročník cyklistického závodu Kateřinky – Újezd, který pořádal úřad Městské části Praha – Újezd ve spolupráci s Královstvím Kateřinským. Trasou dlouhou cca 5 km projelo celkem 47 dětských závodníků společně se svými rodiči. V cíli na ně čekala kromě medaile a diplomu i drobná hračka a malé občerstvení. Na startu i v cíli se mohly děti setkat s klaunem, který měl připravené různé soutěže a hry.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Cyklistický závod 2005

Úřad Městské části Praha – Újezd pořádal v sobotu 8. října 2005 ve spolupráci s Královstvím kateřinským první ročník cyklistického závodu, jehož 5 km dlouhá trasa vedla z Kateřinek přes Milíčovský les do Újezdu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Pražské cyklozvonění

Fotbal golf

TURNAJ VE FOTBALGOLFU 2018


Dětské rybářské závody

Dětské rybářské závody

Městská část Praha 11 a městská část Praha – Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák každoročně připravují zajímavou akci pro děti „Dětské rybářské závody v lovu ryb na udici“. Uvedená akce se koná na Návesním rybníku v Újezdu. Každý přihlášený závodník obdrží svůj průkaz, kam se zaznamenává počet a délka ulovených ryb. Pokud nemá své rybářské náčiní, bude mu bezplatně zapůjčeno. Nástraha je jednotná a je vydávána každému závodníkovi v dostatečném množství.

10. ročník dětských rybářských závodů

Městská část Praha – Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák uspořádala v sobotu 7. října 2017 již 10. ročník dětských rybářských závodů v lovu ryb na udici. Akce se tradičně konala na Návesním rybníku v Újezdu a i přes nepříznivé počasí se jí zúčastnilo 39 dětí z naší městské části. Pro děti bylo připraveno občerstvení a na závěr jsme předali ceny nejlepším rybářům. Hodnocení bylo provedeno podle jasného klíče – sčítaly se délky všech nachytaných ryb.
1. místo obsadil Andrej Turok (8 let), na 2. místě byl Josef Hrabánek (12 let), který zároveň ulovil největší rybu, a na 3. místě se umístil Tomáš Votava (8 let).
Nejmladší závodnicí byla Ema Křížová (5 let) a nejmladším závodníkem Adam Drahorád (2,5 roku).

9. ročník dětských rybářských závodů

Městské části Praha – Újezd a Praha 11 ve spolupráci s občanským sdružením Požerák pořádaly v sobotu 15. října 2016 již 9. dětské rybářské závody. Účastnilo se jich 64 dětí, z nichž nejúspěšnější nachytal ryby v délce 159 cm. Akci zahájil starosta městské části Praha – Újezd Václav Drahorád a místostarosta městské části Praha 11 Jakub Lepš. Počasí se až na pár dopoledních kapek vydařilo.
Děkujeme všem zúčastněným dětem, rodičům i sponzorům a těšíme se na další ročník.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

8. ročník dětských rybářských závodů

Městské části Praha – Újezd a Praha 11 ve spolupráci s občanským sdružením Požerák uspořádaly pro děti již 8. dětské rybářské závody v lovu ryb na udici.
Akce se konala na Návesním rybníku v Újezdu v sobotu 26. září 2015 v době od 10.00 do 16.00 hodin.
Celkem se zúčastnilo 44 dětí, které nachytaly v součtu 13,56 m délky ryb.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

7. ročník dětských rybářských závodů

Letošní ročník dětských rybářských závodů se uskutečnil v sobotu 14. června 2014 od 10.00 hodin. 51 dětských závodníků zahájilo závody rybářským pozdravem „Petrův zdar“.
Týden před závody probíhala v rámci oslavy dětského dne na rybníku ukázka práce vodních záchranářů, kdy děti měly mimo jiné možnost projet se na motorovém člunu. Lodní šroub člunu přispěl k okysličení stojaté vody a také se postaral o vytrhání vodních řas, které byly překážkou pro mladé rybáře. Ryby se více jak měsíc nekrmily. Městská část a Občanské sdružení Požerák udělaly maximum pro to, aby ryby braly co nejvíce. Přes velkou snahu pořadatelů do 16.00 hodin mladí závodníci v celkovém součtu délek ulovili jen cca 9 m ryb. Odborníci tvrdili, že ryby neberou, protože je špatný tlak.
Pro závodníky zajistilo Občanské sdružení Požerák zdarma občerstvení. Děkujeme všem organizátorům.
Pořadí oceněných naleznete zde
Fotografie si můžete prohlédnout zde

6. ročník dětských rybářských závodů

Letos se akce konala 8.června 2013 od 10.00 do 16.00 hodin na Návesním rybníku v Újezdu. Ještě týden před plánovaným konáním akce jsme z důvodu povodní zvažovali, zda ji nemáme přeložit na pozdější termín, ale s ohledem na příznivou předpověď počasí jsme se rozhodli, že závody uspořádáme. A udělali jsme dobře, sobotní počasí bylo nádherné.

Registrace závodníků probíhala u rybníka od 9.30 hod. Nástraha byla jednotná a vydávala se každému závodníkovi v dostatečném množství.

V krátkém úvodu byli závodníci seznámeni s rybářským řádem a v 10.00 hod se dětské rybářské závody zahájily pozdravem „Petrův zdar“! Pro děti bylo důležité, že ryby hodně braly a malí rybáři tak měli hojné úlovky. Celkem se závodů zúčastnilo 37 dětských rybářů.

Pro závodníky připravilo Občanské sdružení Požerák občerstvení zdarma. Děkujeme všem organizátorům závodů a již dnes se těšíme na další ročník.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

5.ročník dětských rybářských závodů

MČ Praha – Újezd a MČ Praha 11 ve spolupráci s Občanským sdružením Požerák uspořádaly v sobotu 9.6.2012 rybářské závody, kterých se zúčastnilo 50 dětí. Letos nás navštívil Jakub Vágner, slavný rybář a cestovatel, a na úvod všem účastníkům popřál mnoho úspěchů v rybolovu a prohlásil, že je špatný tlak a ryby nebudou moc brát. Opravdu ryby moc nebraly, až na nějaké výjimky. Počasí bylo příznivé, nezapršelo po celou dobu závodů.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

4. dětské rybářské závody

V sobotu 11.6.2011 se konaly již po čtvrté dětské rybářské závody na Návesním rybníku v Újezdě u Průhonic. Jde o společnou akci pořádanou městskou částí Praha 11, městskou částí Praha – Újezd a Občanským sdružením Požerák.

Účast byla podobná jako v loňském roce, celkem bylo registrováno 43 dětských závodníků ve věku od 3 do 14 let. Závody řídilo kolegium 8 rozhodčích, kteří nejen zapisovali výsledky, ale pomáhali jak radou, tak i prakticky při seřizování prutů a navijáků a vyprošťování některých menších závodníků ze zamotaných vlasců. 25 závodníkům byla zapůjčena všechna potřebná rybářská technika a několik z nich chytalo ryby vůbec poprvé ve svém životě a ku podivu většinou úspěšně.

Počasí závodům přálo, až při vyhodnocení přišel pořádný liják, který však rozhodně celkový dojem ze závodů nezkazil. Závodníkům bylo poskytováno občerstvení zdarma (zmrzliny, párky v rohlíku, limonády), početný doprovod a řada přihlížejících výletníků se při povzbuzování závodníků občerstvovala mimo jiné limonádou, 12 stupňovým ležákem Rychtář z pivovaru Hlinsko, který všem chutnal a výbornými masnými specialitami od místní uzenářské firmy Radev.

Ze 43 závodníků jen 9 neulovilo žádnou rybu, ostatní byli úspěšní. Kdyby se všechny ulovené ryby položily za sebou do řady, překračovaly by vzdálenost 17 metrů. Někteří závodníci vsadili na lov menších ryb, které ve svém součtu vynesly Simoně Váňové 2. místo za 180 cm, jiní spoléhali hlavně na lov kaprů, jako vítězka celých závodů Natalie Šafránková, která nachytala většinou kapry o celkové délce 355 cm. Největší ulovenou rybou byl kapr 63 cm (to představuje cca 5 kg hmotnosti) ulovený Danielem Fixou, pro kterého to ale byla ryba bohužel jediná a nestačila na lepší umístění než na 9. místě.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

3. dětské rybářské závody

Městská část Praha 11 a městská část Praha–Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák připravují pro děti již „3. dětské rybářské závody v lovu ryb na udici“. Uvedená akce se bude konat na Návesním rybníku v Újezdu v sobotu 12.června 2010 v době od 10:00 hod do 16:00 hod. Závodníci se mohou přihlásit (omezený počet 80 dětí) prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na Úřadu městské části Praha 11, odbor školství a kultury, Vidimova 1324 nebo na recepci Úřadu městské části Praha–Újezd, Kateřinské nám 465/1.

Formulář si můžete rovněž stáhnout zde.

2. dětské rybářské závody

Městská část Praha 11 a městská část Praha – Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák připravují pro děti již „2. dětské rybářské závody v lovu ryb na udici“. Uvedená akce se bude konat na Návesním rybníku v Újezdu v sobotu 13. června 2009 v době od 10.00 hod do 16.00 hod. Závodníci se mohou přihlásit (omezený počet 80 dětí) prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na Úřadu městské části Praha 11, odbor školství a kultury, Vidimova 1324 nebo na recepci Úřadu městské části Praha – Újezd, Kateřinské nám 465/1.

Formulář si můžete rovněž stáhnout zde.

Po odevzdání vyplněného formuláře obdrží závodník svůj závodní průkaz. Každý závodník musí mít při závodech doprovod dospělé osoby, nesmí být mladší tří let a starší 14 let. Pokud nebude mít závodník vlastní náčiní, bude mu zapůjčeno. Registrace je přímo u rybníka od 9.30 hod. Nástraha je jednotná a bude vydána každému závodníkovi v dostatečném množství. Pro závodníky je zajištěno bezplatné občerstvení a rovněž zajímavé ceny pro vítěze.

Dopravní spojení najdete na www.praha11.cz v sekci Volný čas – sport nebo na www.praha-ujezd.cz v sekci OS Požerák – Nový revír otevřen.

Závodní řád včetně hodnocení výsledků nalezenete zde.

Závodu se zúčastnilo 41 závodníků a závodnic ve věku cca 3 až 14 let, asi 60 doprovázejících dospělých a několik desítek diváků. Zejména menší děti ocenily také možnost soutěžit v poznávání našich ryb ve stánku Lesů Praha a lov magnetických rybiček.

1. dětské rybářské závody

V sobotu 27.9.2008 se uskutečnil za krásného podzimního počasí na Návesním rybníku v Újezdu 1. dětský rybářský závod. Uspořádaly jej úřady městské části Praha 4 – Újezd a Praha 11 ve spolupráci s občanským sdružením Požerák, které tento rybník provozuje jako sportovní rybářský revír, přístupný veřejnosti v sobotu a neděli (více na www.rybari-ujezd.cz ).

Děti měly buď vlastní rybářské náčiní a nebo jim bylo na místě zapůjčeno. Nad regulérností závodu a dodržováním závodního řádu dohlíželo 8 rozhodčích. Dětem bylo poskytnuto občerstvení a nealkoholické nápoje zdarma, doprovod závodníků ocenil možnost nákupu tradičních opečených špekáčků a piva.

Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami, většinou pruty s navijáky. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že prožili bezvadný den na zdravém vzduchu a že rozhodně nebude chybou zopakovat tyto závody i v příštím roce.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Den dětí

Den dětí

DĚTSKÝ DEN 2018

V pátek 22. června 2018 pořádala městská část dětský den. Letošní ročník byl inspirován tématem „ze života hmyzu“. Děti si zpestřily odpoledne nejen soutěžemi s beruškou, Ferdou mravencem nebo s hovniválem, ale i sledováním ukázek práce záchranných složek. Velice naučný byl program vodních záchranářů nebo Policie ČR. Strážníci městské policie předvedli ukázku výcviku služebních psů, jehož součástí byl i zásah psa proti pachateli trestného činu. Velice zajímavou ukázku připravili újezdští dobrovolní hasiči, kteří trénují s našimi nejmenšími dětmi. Děti jsou opravdovými malými profesionály, předvedly odborné hašení hořících objektů.
Samozřejmě i letos bylo nevětší atrakcí přistání a prohlídka vrtulníku Policie ČR. I přes nepřízeň počasí, které nás opravdu potrápilo, odcházely děti plné zážitků a s malým dárečkem, který si vybraly.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2017

Městská část pořádala v pátek 16. června 2017 dětský den. Soutěže a různé hry se tentokrát nesly ve znamení pirátů. Děti při zaregistrování u stánku městské části dostaly kartičku s úkoly, a po jejich splnění si mohly vybrat nejen sladkou odměnu, ale i dárek.
Celé odpoledne bylo plné překvapení. Poprvé v historii oslav dne dětí přijela malá pouť. Sbor dobrovolných hasičů připravil střelnici, na které si každý mohl vystřelit něco sladkého. Na připravené dráze si mohli malí vyznavači motorek vyzkoušet jízdu na motorkách.
Jako každý rok se na Návesním rybníku proháněli vodní záchranáři a pohotovostní jednotka policie předvedla zákrok při porušení pořádku.
Největší překvapení ale přiletělo. Policejní vrtulník předvedl několik přeletů a pak k radosti dětí přistál na přilehlé louce, kde si ho také mohly prohlédnout.
Na závěr celého odpoledne nám naši malí hasiči předvedli útok s proudnicí na cíl.
I přes krátkou průtrž mračen se odpoledne velice vydařilo a již se těšíme na příští rok.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2016

V pátek 17. června 2016 pořádala městská část dětský den. Ten letošní ovládli mimozemšťané, kteří s sebou měli i létající talíř, aby si děti mohly vyzkoušet, jak se v něm létá.
Kromě soutěžení s mimozemšťany se děti mohly na Návesním rybníku něco přiučit od vodních záchranářů, projet se na ponících, zastřílet si na střelnici u hasičů nebo se podívat na zásahové vybavení Policie České republiky.
Po splnění několika úkolů si děti vybraly dárek, který pro ně městská část připravila. A to nebylo jediné překvapení, dalšími bylo přistání a prohlídka vrtulníku Policie ČR, vystoupení zpěvačky Maky, nebo ukázka zásahu policie při obtěžování dítěte.
Součástí oslav dne dětí bylo i otevření nového dětského hřiště u tenisových kurtů.
Přes prvotní nepřízeň počasí se dětský den velice vydařil a dárky, které si děti odnášely, určitě využijí při prázdninovém dovádění.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2015

V pátek 12. června pořádala městská část na fotbalovém hřišti v Újezdě oslavu dne dětí. Byl pro ně připraven bohatý program, malé občerstvení a dárek dle vlastního výběru.
Na malém hřišti byl umístěn skákací hrad a trampolína, za asistence animátorů probíhaly různé sportovní soutěže. Děti si mohly nechat namalovat obličej nebo ukázat svou šikovnost ve výtvarné dílničce. Svou zručnost také předváděl animátor, který z balonků vyráběl pro děti různá zvířata. Děti se mohly seznámit s prací policie, např. vyzkoušet si části uniformy, pořídit si otisky prstů nebo prohlédnou a osahat policejní zbraně. Atraktivnější byly jistě předváděné zásahy policie při výtržnictví na fotbalovém utkání a zajištění nebezpečného pachatele v autě.
Svou činnost prezentovala také Vodní záchranná služba ČČK Praha 15, která představila vybavení záchranného týmu a ukázku první pomoci. Pořádala také projížďky na raftu nebo motorovém člunu po Návesním rybníku.
V rámci dětského dne nám naši malí hasiči předvedli ukázky svých soutěžních disciplín. Jsou velice šikovní a jejich vystoupení sklidilo velký ohlas.
Celé odpoledne bylo velice krásné počasí a na všech dětech bylo vidět, že si tento den, který jsme pro ně připravili, užívali.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2014

Oslavu Mezinárodního dne dětí, která se uskutečnila v pátek 6. června v areálu Sportovního klubu Újezd Praha 4, provázelo nádherné počasí. I proto jsme na multifunkční hřiště umístili malý bazén s vodou, aby se měly děti kde osvěžit. Byl pro ně připraven bohatý program plný her, soutěží, ukázek z práce městské policie, Policie ČR a Vodní záchranné služby ČČK Praha 15. Každé z dětí dostalo tričko s výšivkou znaku městské části, dárek, sladkosti, opečenou klobásu a džus. Všechny přítomné děti vítal, hrál si a fotil se s nimi méďa Kubík a klaun, který celé odpoledne moderoval.
Děkujeme řeznictví RADEV, které věnovalo klobásy, firmě Maspex, s.r.o., která věnovala dárek a džusy a ostatním sponzorům a zaměstnancům úřadu městské části za pomoc při organizování dětského dne.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2013

Letošní dětský den jsme z důvodu vydatných dešťů museli, z původně naplánovaného termínu 30. května, přesunout na čtvrtek 20. června. Tentokrát nám počasí přálo až příliš. Vysoké teploty přesahující 35 °C lákaly spíše k vodě nebo do klimatizovaných objektů. Ani toto počasí děti neodradilo a ty, které přišly, si mohly kromě trampolíny a skákacího hradu vyzkoušet i osvěžující koupel v bazénku. Na louce u Milíčovského lesa v Kateřinkách byly pro děti připraveny i další soutěže jako např. střelba z kuše, skákání mezi kužely nebo shazování kuželek. Studio GymGym připravilo pro přítomné děti speciální měkké a barevné nářadí a náčiní, na kterém si mohly zábavnou formou vyzkoušet základní gymnastické cviky.

Kdo se nechtěl věnovat sportovním disciplínám, mohl si nechat namalovat na obličej obrázek nebo vymodelovat balónek. Zpestřením dětského dne byla přítomnost pana Huleše, který předvedl jízdu na historickém vysokém kolu „Kostitřas“, které si mohly s jeho pomocí vyzkoušet i děti.

Největší radost v tomto horkém dni udělali dětem dobrovolní hasiči z Jižního Města, kteří nejprve osvěžili přítomné sprškou vody z hadice a následně vytvořili velké množství pěny, ve které pak někteří dováděli tak, že nebyli ani vidět.

Všechny děti si mohly vybrat malý dárek, posilnit se opečenou klobásou a limonádou. Doufáme, že děti, ale i rodiče, s námi strávili příjemné odpoledne. Rádi bych poděkovali všem sponzorům (Eurovia CS, a.s., Rodok – Lomnice na Popelkou, Storm – Dalibor Kubík, Eurospektrum group, a.s., Zavos,s.r.o., Ing. Ivan Fiala – projekty, Petr Děkanovský, RADEV – Denis Radev, Maso Aron, s.r.o., MASPEX Czech, s.r.o.) za poskytnutí finančních příspěvků

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2012

Oslava dětského dne proběhla ve čtvrtek 31.května od 14, 00 hodin u Milíčovského lesa v Kateřinkách. Během celého odpoledne přišlo hodně dětí, nejvíce malých se svými rodiči. Hned po zahájení předvedli psovodi městské policie dovednost svých psů při obraně nebo při hledání předmětů a osob. Pak už se děti rozeběhly k různým atrakcím a soutěžím. Mohly si zaskákat ve skákacím hradu nebo na trampolíně, trefovat se míčkem na cíl, házet kroužky, zastřílet si z kuše nebo si nechat namalovat na obličej obrázek a odnést balónek vymodelovaný do různých tvarů. U stánků Lesů hlavního města Prahy se dozvěděly zajímavé věci o zvířátkách a rostlinách žijících na území Prahy, skládaly dřevěné puzzle ve tvaru listů nebo si zkusily foukačkou na uspávání zvířat trefit na terč. Zpestřením dětského dne byla ukázka vybavení hasičského vozu dobrovolných hasičů z Prahy 11.

Všechny děti si mohly vybrat malý dárek, posilnit se opečenou klobásou a limonádou.

Doufáme, že děti, ale i rodiče, s námi strávili příjemné odpoledne.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2011

Ani v letošním roce jsme nezapomněli na děti a k jejich svátku jsme připravili odpoledne plné her a zábavných atrakcí. Slavnost se konala ve středu 1. června od 13.00 do 18.00 hodin v Kateřinkách u Milíčovského lesa. Chladné a větrné počasí, které nás celý den provázelo, dětem vůbec nevadilo a s chutí se zapojily do soutěží, které pro ně byly připraveny. Kromě oblíbeného skákacího hradu si mohly děti zaskákat i na trampolíně nebo si nechat namalovat na obličej obrázek, či si odnést balónek vymodelovaný do různých tvarů. Zpestřením dětského dne bylo vystoupení městské policie – ukázka vybavení a práce poříčního útvaru, prohlídka policejního terénního auta a motorky nebo účast jízdního oddílu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÉ ODPOLEDNE – ZÁŘÍ 2010

V červnu jsme byli nuceni kvůli velmi nepříznivému počasí zrušit oslavu dětského dne. 8.září jsme proto připravili dětské odpoledne. Od rána jsme sledovali oblohu a doufali, že opět nezačne pršet. Nakonec se vše podařilo. Děti si mohly zaskákat v nafukovacím hradu nebo se zúčastnit různých soutěží. Celým odpolednem je provázel šašek s vodníkem, který i podle přání maloval dětem na obličeje různé motivy. Moderátor Jiří Votava ml. pouštěl dětské písničky a organizoval soutěže. K občerstvení byly připraveny grilované klobásy, limonáda a zmrzlina, pro rodiče pivo. Doufáme, že se všem dětem odpoledne líbilo, a že jim udělal radost i malý dárek, který si mohly vybrat.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2010

Na středu 2. června jsme připravili pro děti z naší městské části oslavu k Mezinárodnímu dni dětí. Nakoupili jsme dárky, zajistili občerstvení a objednali oblíbené atrakce. Od rána vydatně pršelo. Stále jsme doufali, že se počasí do odpoledne umoudří. Bohužel se tak nestalo a my jsme museli oslavu odvolat. Přesto jsme na místě konání začali grilovat klobásy, připravili místo limonády teplý čaj a přivezli dárečky pro ty, kteří i přes nepřízeň počasí dorazí. Přece jen některé děti s rodiči přijely, občerstvily se, převzaly si dárečky a všichni pospíchali domů. Po 16 hodině jsme i my všichni byli tak zmrzlí, že jsme se po úklidu vypravili domů.

Mrzí nás to, v historii pořádání dětských dnů byl tento na počasí nejhorší. Děti ale o dárečky nepřišly, většina si je vyzvedla na úřadu.

Pokusíme se podobnou akci zorganizovat např. v září po zahájení školního roku.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2009

I v letošním roce úřad městské části uspořádal u příležitosti „dne dětí“ odpoledne plné her a zábavných atrakcí. Slavnost se tentokrát konala výjimečně v Kateřinkách u Milíčovského lesa na křižovatce ulice Na Křtině a Vodnická, a to ve středu 3. června od 15,00 do 18,00 hodin. Zaměstnanci úřadu s předstihem roznesli jednotlivým dětem do schránek na dětský den pozvánky s poukázkami na odběr dárku nebo menu u McDonald’s. Děti od 1 do 10 let získaly za odevzdanou poukázku tričko, drobnou hračku a sladkosti. Každé dítě si mohlo zdarma napít limonády a pochutnat si na dvou pečených klobásách. Starší děti ve věku od 12 do 15 let dostaly poukázku na odběr menu u McDonald’s. Pro dospělé bylo za symbolickou cenu kromě klobás připraveno i pivo. Celým odpolednem děti provázel moderátor Martin Laštovička. Děti si mohly zaskákat na nafukovacím hradu, sklouznout se na skluzavce nebo pod dohledem pohádkových bytostí a klauna Ronalda soutěžit v různých disciplínách (přetahování lanem, hod na cíl a další). Součástí programu byla i ukázka jízdní policie, kdy se děti mohly prohlédnout a pohladit koně, na kterých přijeli strážníci Městské policie z Prahy 11. Doufáme, že děti s námi strávily příjemné odpoledne a těšíme se na další setkání při některé z dalších plánovaných akcí (rybářské závody, cyklistický závod, mikulášský karneval). Děkujeme všem sponzorům, díky kterým můžeme podobné akce pořádat a zároveň všem zaměstnancům úřadu a dobrovolníkům, kteří s námi při organizaci dětského dne spolupracovali.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2008

Ani v letošním roce jsme nezapomněli na děti bydlící v naší městské části a připravili jsme pro ně odpoledne plné her a zábavných atrakcí. Tentokrát jsme s dětmi slavili jejich den ve středu 4. června, a to na tradičním místě na fotbalovém hřišti SK Újezd. S více než týdenním předstihem roznesli zaměstnanci úřadu jednotlivým dětem do schránek na dětský den pozvánky. Děti od 1 roku do 10 let dostaly pozvánku s poukázkou na odběr dárku a občerstvení. Za ni získaly tričko se znakem městské části, drobnou hračku a sladkost. Každé dítě si mohlo zdarma napít limonády a pochutnat si na dvou pečených klobásách. Starší děti ve věku od 12 do 15 let dostaly poukázku na odběr menu u McDonald’s. Pro dospělé bylo za symbolickou cenu kromě klobás připraveno i pivo. Vybraná částka 1 693,– Kč bude poslána na konto speciálně zřízené pro výstavbu první újezdské mateřské školy.

Odpoledne začalo již tradičně deštěm, takže naše nálada klesla k bodu mrazu. Slavnost zahájil v 15,00 hodin přítomný klaun Ála, který v dešti přivítal první rodiče s dětmi. Děti si nenechaly počasím znepříjemnit „svůj“ den a ihned se zapojily do soutěží, které pro ně měl klaun připravené. A tak kromě přetahování lanem, děti zpívaly nebo házely balóny na cíl.

Postupně se počasí přece jen umoudřilo, a tak se mohl rozbalit a nafouknout skákací hrad pro menší děti a skluzavka pro děti větší. Součástí programu byla i ukázka práce psovodů Městské policie hl. m. Prahy s výkladem. Děti si také mohly prohlédnout a pohladit koně, na kterých přijeli strážníci Městské policie z Prahy 11. V 18,00 hodin byla celá akce starostou ukončena.

Věříme, že děti s námi strávily příjemné odpoledne a těšíme se na další setkání při některé z plánovaných akcí (nejbližší bude podzimní cyklistický závod Kateřinky – Újezd).

Děkujeme všem sponzorům, díky kterým můžeme podobné akce pořádat a zároveň všem zaměstnancům úřadu a dobrovolníkům, kteří s námi při organizaci dětského dne spolupracovali.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2007

Moderátor Martin Laštovička spolu se starostou Václavem Drahorádem zahájili dne 6. června v 15 hodin oslavu dětského dne, která se odehrávala na fotbalovém hřišti SK Újezd Praha 4. Pro děti byly připraveny nafukovací atrakce, různé sportovní soutěže a také spousta dárků. V zákulisí se líčil klaun, který měl připravený zábavný program. Připravena byla také Městská policie s ukázkou výcviku služebních psů. Zaměstnanci úřadu a dobrovolníci se starali o rozdávání dárků, grilování párků a točení limonády, pro dospělé bylo připraveno pivo. Zhruba po patnácti minutách se zvedl silný vítr, přihnala se bouřka s prudkým deštěm a kroupami. Všechny děti i dospělí se běželi schovat do nedalekých kabin. Moderátor a organizátoři se pokoušeli držet stany, aby neulétly. Stan, který byl určen pro vydávání hraček, byl poničen a do hraček napršelo. I přes velké úsilí pořadatelů se tomu nepodařilo zabránit. Zaměstnanci Mc Donald´s byli doslova promočeni na kost a dárky připravené pro děti byly zničené. Ozvučovací techniku se nepodařilo včas ukrýt, vodou byla poškozena. Vzduchové motory nafukovacích atrakcí přestaly pracovat. Oslavy dětského dne byl starosta nucen ukončit. Za necelou hodinu se počasí umoudřilo a děti s rodiči, kteří přečkaly nepřízeň počasí ve svých domovech, začaly přicházet. Grilování a točení limonády a piva pokračovalo. Děti dostaly sladké buchty od Mc Donald´s.

Pracovníci úřadu začali sušit vše, co bylo mokré. Mokré hračky byly na přání rodičů dětem vydávány. Ostatní si mohou dárek vyzvednout v úředních hodinách na Úřadu městské části Praha – Újezd, Kateřinské nám. 465/1.

Děkujeme všem rodičům, organizátorům a dobrovolníkům, kteří pomáhali v prudkém dešti a větru zachraňovat, co se dalo.

JUDr. Martina Maříková

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2006

I v letošním roce 2006 mohly děti strávit příjemné odpoledne plné her při oslavě dětského dne. Ve středu 7. června se na fotbalovém hřišti v Újezdu „skákalo“ na nafukovacích atrakcích nebo tančilo na dětské diskotéce. Psovodi Městské policie hl. m. Prahy předvedli ukázky výcviku služebních psů. Novinkou bylo vystoupení šermířské skupiny Armagedon. Každé z dětí dostalo pěkný dárek, malé občerstvení a spoustu sladkostí.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2005

Jako každoročně byly pozvány děti od 2 do 12 let s trvalým pobytem v naší městské části. Starší děti obdržely od úřadu poukázky na občerstvení.

Děkujeme sponzorům dětského dne, díky kterým mohly děti strávit příjemné odpoledne a těšíme se na další spolupráci:

 • Pražská plynárenská a.s.
 • MCA a.s.
 • Skanska a.s.
 • České nemovitosti a.s.
 • RD Rýmařov
 • G. Radev
 • P. Děkanovský
 • J. Štimák
 • Ing. J. Barák
 • N. Korotkov
 • Honební spol. Křeslice
 • P. Zuna
 • BcB s.r.o.
 • Stamet s.r.o.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2004

Jako každý rok, tak i letos připravil úřad městské části u příležitosti „Mezinárodního dne dětí“ pro děti malou oslavu. Tento rok se slavnost konala ve středu 2. června na fotbalovém hřišti v Újezdě. I přes nepřízeň počasí se na hřišti sešlo mnoho dětí a rodičů. Díky našim sponzorům jsme mohli pro děti k jejich svátku připravit mnoho zábavných atrakcí, krásných dárků, mohly si pochutnat na pečených buřtech a limonádě. Letos měli velký úspěch zástupci útvaru psovodů Městské policie hl. m. Prahy, kteří předvedli ukázky výcviku služebních psů.

Děkujeme všem, kteří i přes vytrvalý silný déšť ochotně pomáhali s přípravou a organizováním dětského dne.

Dále děkujeme sponzorům dětského dne a těšíme se na další spolupráci:

 • ČS Reality a.s.
 • Skanska CZ a. s.
 • BcB s. r. o.
 • RD Rýmařov
 • G. Radev
 • P. Děkanovský
 • J. Štimák
 • Ing. J. Barák
 • N. Korotkov
 • Sindat Engineering s. r. o.
 • Honební spol. Křeslice
 • McDonalds
 • Hospůdka U Vendyse

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2003

Letos stejně jako minulé roky jsme uspořádali oslavu dětského dne. Letos nebylo možné uspořádat dětský den v Újezdě na fotbalovém hřišti. V Újezdě probíhá výstavba kanalizace a ulice jsou částečně neprůjezdné. Dětský den jsme proto uspořádali v Kateřinkách.

Přesné místo konání a hodinu se děti dozvěděli z osobních pozvánek, které byly rozesílány včetně tradičního poukazu na dárek.

Rádi bychom do budoucna přišli s novými soutěžemi a atrakcemi. Uvítáme nové nápady. Také bychom rádi požádali rodiče dobrovolníky, zda-li by nám mohli moci s organizací (grilování, čepování limonády, pomoc u jednotlivých atrakcí u vydávání dárků apod.).

Letos byly dárky skutečně bohaté a to díky sponzorům:

 • JUDr. M. Drbal,
 • Ing. Jindřich Barák,
 • Vodomont a.s.,
 • Manhart s.r.o.,
 • IPS Skanska závod 09,
 • ACE Media Ventures,
 • Restaurace U Srbů,
 • Karpet s.r.o.,
 • Stamet – ing. Vácha,
 • RD Rýmařov – J. Zahrádka,
 • Pivovar Lobkowitz.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.


Májová veselice

Májová veselice

Májová veselice 2018

Jedenáctý ročník májové veselice se uskutečnil tradičně na újezdském náměstí, a to v sobotu 26. května 2018.
Celodenní kulturní program moderoval Jiří Votava, který ho zahájil uvedením rockové skupiny Rain. Následoval blok věnovaný dětem. Aleš Bílek zahrál ztřeštěnou pohádku O princezně a drakovi. Dětem se dále věnovala dívčí kouzelnice Sára, která měla dva pomocníky: čtyřletou agamu a dvouletou krajtu královskou. Kouzlila, vyráběla z balonků zvířátka a různé předměty. V prostoru stanu probíhalo malování na obličej a ruce. Pro všechny odvážné děti, které si vyzkoušely zpěv na velkém pódiu, byla připravena malá sladká odměna.
V průběhu akce návštěvníky oslovil svou výškou chůdař hrající výborně na housle. Po dalším vstupu rockové skupiny Rain následovala ukázka z muzikálu „Židle v kruhu“, který složili, nazpívali a zatančili žáci z Gymnázia Evolution Jižní Město. Všichni účinkující se zřekli honoráře ve prospěch nadačního fondu GEVO podporující projekt „davamžidlidokruhu“ za lepší duševní zdraví. Městská část vložila celý jejich honorář ve výši 10 000 Kč na účet GEVO. Ukázka z muzikálu se přítomným velmi líbila, byla velice oživující a obohatila program Májové veselice.
Následovalo tradiční kácení májky. Místní hasiči se domluvili s místními obyvateli a společně se složili na její vydražení. Celkem byla vybrána částka ve výši 19 000 Kč (přispívajícími byli V. Drahorád st. 5 000 Kč, J. Draštíková 2 000 Kč, A. Kanocz 2 000 Kč, členové SHD Praha–Újezd 8 000 Kč a J. Peterka 2 000 Kč). Polovina částky bude předána řediteli Základní školy Formanská, za kterou pořídí pomůcku pro naše prvňáčky. Druhou polovinu využijí místní senioři na organizovaný výlet.
Na závěr celého programu hrála k tanci a k poslechu osvědčená hudební skupina Horváth Band.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2017

V sobotu 27. května pořádala městská část Praha – Újezd na náměstí v Újezdu 10. ročník Májové veselice. Nádherné počasí přilákalo hodně malých i velkých návštěvníků. Od 14.00 hodin byl připraven program pro děti, vystoupení kouzelníka, divadélko s Vodnickou pohádkou, malování na obličej, nafukování a modelování balonků a dětská pěvecká soutěž. Hudební program odstartovala skupina Rain. Svou dovednost ve sportovním aerobiku předvedla Nikola Spálenková a skvělým sólovým zpěvem všechny zaujala talentovaná Markéta Zdeňková.
Kolem půl sedmé začalo kácení májky a následně její dražba. Obou činností se ujal starosta Václav Drahorád. Májka byla nakonec vydražena za 10 000 Kč, což se místním obyvatelům zdálo málo, tak navrhli, aby přítomní přispěli částkou 100 Kč. Nakonec byla vybrána částka 4 750 Kč. Všechny vybrané peníze byly vloženy na účet SDH Praha – Újezd a budou použity na činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd, konkrétně na náklady spojené s letním soustředěním mladých hasičů. Děkujeme všem za finanční podporu.
Večerní program pokračoval vystoupením osvědčené skupiny Horváth Band. Celou akcí nás provázel moderátor Jiří Votava.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Májová veselice 2016

V sobotu 28. května byla ve 13 hodin moderátorem Jiřím Votavou zahájena již 9. Májová veselice. Odpoledne bylo určené dětem. Vystoupil kouzelník, Aleš Bílek zahrál loutkovou pohádku „O Loupežnících“ a samozřejmě nechyběla možnost nechat si obličej a ruce pomalovat obrázky. Dobrovolní hasiči děti seznamovali s technickou výbavou hasičského dodávkového vozidla a předváděli, jak se oblékají do zásahového obleku před hašením požáru. Děti si vyzkoušely držet hasičskou proudnici a tlakem vody kropily hladinu Návesního rybníku.
V odpoledním programu hrála hudební skupina Tomáše Mudry s názvem Kapka. Sportovní aerobik předvedla Nikola Spálenková a skvělým sólovým zpěvem všechny zaujala Markéta Zdeňková.
V 18.00 hodin hasiči pokáceli májku. Následovala dražba a licitátorem se na pár okamžiků stal i starosta. Májku vydražila paní Váňová za 3 500 Kč. Prostředky získané dražbou a sbírkou návštěvníků budou použity na činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd.
Zbytek večerního a nočního programu hrála a zpívala osvědčená hudební skupina Horváth Band pod vedením kapelníka Emila Horvátha.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2015

Poslední květnovou sobotu se na újezdském náměstí uskutečnil již 8. ročník Májové veselice.
Veselice byla zahájena 30. května ve 14.00 hodin programem pro děti, které nejprve prostřednictvím plastových lahví naplněných vodou dobyly papírový hrad. Rozbité krabice pak sloužily jako sedáky při sledování loutkové pohádky, kterou hrál a vyprávěl Jan Bílek. Následovala dětská pěvecká soutěž a představení kouzelníka, který kromě předvádění kouzel tvaroval i zvířátka z balonků. Děti si také mohly nechat od kašpárka namalovat obrázek na ruce nebo obličej, povozit se na ponících, sklouznout se na nafukovací skluzavce nebo si pochutnat na cukrové vatě.
Hudební program odstartovala skupina Jazz Bastards a po ní skupina Majáles Band, která byla založena při příležitosti tohoto ročníku veselice.
V půl sedmé začalo kácení májky a její dražba. Zisk z dražby byl letos určen na činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd. Májka byla nakonec vydražena za 5.000,– Kč, což se na činnost SDH místním obyvatelům zdálo málo, tak navrhli, aby přítomní přispěli částkou 100,– Kč. Nakonec byla vybrána částka 9 200,– Kč, která byla vložena na účet SDH Praha – Újezd. Děkujeme.
Večerní program pokračoval vystoupením Pierra Desfilhes a na závěr večera zahrála skupina Horváth Band.
Celou akcí nás provázel moderátor Jiří Votava.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2014

V sobotu 24. května se uskutečnil 7. ročník Májové veselice, a to tradičně na újezdském náměstí. Po krátkém zahájení a úvodním slovu moderátora J. Votavy děti dobývaly hrad postavený z papírových krabic. Vtipnou loutkovou pohádkou O statečném vojáčkovi a malé tanečnici pobavil herec Aleš Bílek nejen děti, ale také přihlížející dospělé diváky. Děti se mohly zúčastnit pěvecké soutěže a od starosty Václava Drahoráda pak obdržely malý dárek.
V průběhu odpoledne předváděl kouzelník karetní kouzla a z nafouknutých balonků tvaroval různá zvířátka. Kašpárek Aleš maloval dětem i odvážným rodičům na obličeje různé obrázky. Děti se také mohly povozit na ponících.
Kolem šestnácté hodiny vystoupila hudební skupina Akapela. Následovalo vystoupení skupiny Jaksesejdem, se kterou si zazpívali a zahráli starosta Václav Drahorád (zpěv) a zástupce starosty Daniel Hakl (kytara).
Májku letos vydražil za 6.000,– Kč Jiří Pátek a tato částku bude použita na výlet seniorů.
Od večerních až do ranních hodin hrála osvědčená skupina Horváth Band. Všechny přítomné mile překvapila náhodně procházející skupina dívek a chlapců z Opavy, kteří na Májové veselici skupinově zatancovali.
Děkujeme všem sponzorům za poskytnutí finančních příspěvků: Zavos, s.r.o., Eurospektrum group, a.s., Ing. Ivan Fiala – projekty, Petr Děkanovský, JMH Development, a.s. – pan Havrda, pan Miloschewsky.
Fotografie si můžete prohlédnout na facebooku městské části

Májová veslice 2013

Již 6.ročník Májové veselice se tradičně uskutečnil poslední květnovou sobotu, která letos připadla na 25. května 2013. Při ranních přípravách to vypadalo, že se špatná předpověď počasí nevyplní. Opak byl pravdou. V půl druhé začalo pršet a déšť ustal až krátce po druhé hodině. Začátek akce se nepatrně zdržel a po krátkém zahájení děti zhlédly loutkovou pohádku. Následovala dětská pěvecká soutěž, ve které zúčastněné děti obdržely od starosty dáreček a sladkost. V průběhu akce vystoupil i kouzelník, který dětem předváděl karetní kouzla a učil je z balonků tvarovat zvířátka. Menší děti mohly využít k odpolední zábavě nafukovací skákací hrad se skluzavkou nebo si nechat od klauna Aleše namalovat na obličej různé obrázky. Kolem šestnácté hodiny vystoupilo 16 členné hudební těleso BJ Band ZUŠ Jižní Město. Následovalo vystoupení skupiny Orchestr posledního dne. Odpoledne rychle utíkalo a chvilkové pěkné počasí střídal déšť a naopak. Po osmnácté hodině se počasí konečně umoudřilo a mohlo nastat kácení a dražba májky, kterou uváděl společně se starostou jeho zástupce Daniel Hakl. Májku vydražil za 7.400,– Kč zástupce starosty Filip Ranoš. Tato částka bude použita na výstavbu nové mateřské školy v Újezdu a dřevo z májky použijeme příští rok jako základ hranice pro pálení čarodějnic. Program byl ukončen v podvečer vystoupením skupiny Horváth band. Věříme, že se v průběhu celého večera všichni přítomní dobře bavili, a že k této příjemné atmosféře přispělo i večerní vystoupení starosty a jeho zástupce Daniela Hakla. Ti společně se skupinou Horvát band zahráli a zazpívali dvě písničky. Rádi bych poděkovali všem sponzorům (Eurovia CS, a.s., Rodok – Lomnice na Popelkou, Storm – Dalibor Kubík, Eurospektrum group, a.s., Zavos,s.r.o., Ing. Ivan Fiala – projekty, Petr Děkanovský) za poskytnutí finančních příspěvků a všem účinkujícím a organizátorům za skvěle odvedenou práci. Těšíme se na další 7. ročník Májové veselice v roce 2014.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

2012 – MÁJOVÁ VESELICE

2011 – MÁJOVÁ VESELICE

2010 – MÁJOVÁ VESELICE

2009 – MÁJOVÁ VESELICE

2008 – MÁJOVÁ VESELICE


Stavění májky a pálení čarodějnic

STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

Městská část od roku 2006 udržuje tradici stavění májky a pálení čarodějnic. Každoročně se 30. dubna v odpoledních hodinách na újezdském náměstí staví májka a ve večerních hodinách v prostoru brodu přes Botič zapaluje hranice s čarodějnicí.

ROK 2018 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2017 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2016 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2015 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2014 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2013 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2012 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2011 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2010 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2009 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2008 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2007 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC

ROK 2006 – STAVĚNÍ MÁJKY A PÁLENÍ ČARODĚJNIC


Běžecké závody

Běžecké závody

Městská část pořádá od roku 2011 běžecké závody, kterých se mohou zúčastnit všechny dětské věkové kategorie i dospělí. V Milíčovském lese a jeho okolí jsou připraveny okruhy o různých délkách, aby každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost.

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2019

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2018

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2016

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2015

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2014

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2013

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2012

BĚŽECKÉ ZÁVODY 2011


Běžecké závody - výsledky

Běžecké závody – výsledky

První dětské běžecké závody

Jednotlivé kategorie a umístění v nich:

do 6 let

 1. Martin Ševít
 2. Ema Haklová
 3. Matěk Sojka

6–10 let

 1. Lukáš Lamač
 2. Alice Skálová
 3. Anna Haklová

10–15 let

 1. Andrea Duchoňová
 2. Eliška Skálová
 3. Lukáš Rizzo

od 15 let

 1. Daniel Hakl
 2. David Duchoň
 3. Pavel Prostředník
 4. Martin Mareš a Terezka (zároveň první ve speciální kategorii rodič s kočárkem)

Hokejová utkání Újezd - Šeberov

HOKEJOVÁ UTKÁNÍ

Městská část Praha-Újezd pořádá společně s městskou částí Praha-Šeberov od roku 2006 přátelská utkání amatérských hokejistů. V zápase proti sobě nastupují zastupielé, zaměstnanci a občané z výše uvedených městských částí.

2016 – 11. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2015 – 10. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2014 – 9. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2013 – 8. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2012 – 7. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2011 – 6. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2010 – 5. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2009 – 4. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2008 – 3. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2007 – 2. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ

2006 – 1. ROČNÍK HOKEJOVÉHO UTKÁNÍ


Vynášení Morany

Vynášení Morany

„Nesem Smrtku ze vsi. Kde jsi jaro, kde jsi? Byla zima mezi náma, ale už je za horama.“

Vynášení Morany, jako symbolické rozloučení se zimou a přivítání toužebného jara pořádá městská část od roku 2012.

VYNÁŠENÍ MORANY 2018

VYNÁŠENÍ MORANY 2017

VYNÁŠENÍ MORANY 2016

VYNÁŠENÍ MORANY 2015

VYNÁŠENÍ MORANY 2014

VYNÁŠENÍ MORANY 2013

VYNÁŠENÍ MORANY 2012


Masopust

MASOPUST

Městská část pořádá od roku 2013 masopustní průvody. Průvod masek prochází městskou částí z Kateřinek do Újezdu.

MASOPUST 2019

MASOPUST 2018

MASOPUST 2017

MASOPUST 2016

MASOPUST 2015

MASOPUST 2014

MASOPUST 2013


Taneční zábava

Taneční zábava

Městská část pořádala v sobotu 4.dubna „Jarní taneční zábavu“, která se konala v restauraci U Srbů. Přítomní si mohli zatancovat v doprovodu hudební skupiny Horváth Band až do ranních hodin. Kolem půlnoci byla tradičně losována tombola.
V průběhu večera mohly ženy využít přítomnosti profesionální kosmetičky a nechal se nalíčit.


Setkání se seniory

Setkání se seniory

Společenská akce „Setkání se seniory“ probíhá od roku 2007, a to vždy čtyřikrát ročně. Na úřad městské části jsou zváni senioři, kteří v daném čtvrtletí oslavili 70, 75 nebo 80 narozeniny. Od 80 let se se seniory setkáváme každý rok. Kromě oslavy výročí, spojené s malým občerstvením, dávají tato setkání příležitost seznámit seniory s děním v naší městské části, jako je např. plánovaná výstavba v dané lokalitě nebo chystané kulturní akce. Součástí této akce je také předání peněžitého daru oslavencům.

Setkání se seniory 2018

Setkání se seniory 2017

Setkání se seniory 2016

Setkání se seniory 2015

Setkání se seniory 2014

Setkání se seniory 2013

Setkání se seniory 2012

Setkání se seniory 2011

Setkání se seniory 2010

Setkání se seniory 2009

Setkání se seniory 2008

Setkání se seniory 2007


Vítání občánků

Vítání občánků

Poslední vítání občánků proběhlo v městské části Praha – Újezd v roce 1991, kdy byl starostou Jiří Votava. Po 14 letech byla tato tradice obnovena.

VÍTÁNÍ OBČÁNKŮ NOVĚ
Vážení rodiče nově narozených dětí, informace o pozvání na slavnostní přivítání spoluobčánků naleznete zde.