Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd u Průhonic
Tel.: 272690692, 272690545 | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

Běžecké závody

DĚTSKÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – DUBEN 2018

Letošní běžecké závody uspořádal v sobotu 14. dubna spolek AC SAKÉ KATEŘINKY, z. s. Část technického zázemí a občerstvení pro účastníky zajistil Sbor dobrovolných hasičů Praha-Újezd. Běh se konal tradičně v Milíčovském lese a v jeho těsné blízkosti, a závodilo se v různých věkových kategoriích: dívky do 3 let s doprovodem (11 zúčastněných), dívky 4–5 let (17 zúč.), dívky 6–7 let (15 zúč.), dívky 8–10 let (12 zúč.), dívky 11–15 let (6 zúč.), ženy (9 zúč.) a chlapci do 3 let s doprovodem (10 zúč.), chlapci 4–5 let (15 zúč.), chlapci 6–7 let (11 zúč.), chlapci 8–10 let (11 zúč.), chlapci 11–15 let (14 zúč.), muži (10 zúčastněných). Celkem závod dokončilo 141 závodníků.
Moc děkujeme organizátorům za skvěle připravené závody.
Fotografie, výsledky a diplomy

DVANÁCTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2016

1. října 2016 se uskutečnily již dvanácté běžecké závody organizované městskou částí Praha – Újezd v Milíčovském lese. Tato akce probíhá již od roku 2010 a to vždy dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Tentokrát byla opět hojná účast přes 60 startujících ve všech věkových kategoriích. Výsledková listina č. 1
Výsledková listina č. 2
Fotografie na facebooku městské části.

DEVÁTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2015

Deváté běžecké závody organizované městskou částí Praha – Újezd se uskutečnily v sobotu 11. dubna 2015 v Milíčovském lese. Zúčastnilo se přes 80 startujících. Počet běžců neustále roste a to především v kategorii dospělých. Jak je vidět, běh se stává oblíbeným, dá se říci módním sportem.
Výsledková listina.
Fotografie najdete na facebooku městské části.

OSMÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2014

V neděli 5. října městská část pořádala běžecké závody. A konalo se velké překvapení. Počet závodníků byl 101 a tím jsme dosáhli rekordu. I přes tuto nezvykle vysokou účast si organizátoři poradili a doufejme, že všichni byli spokojeni. Dokonce i kategorie dospělých dosáhla počtu závodníků okolo dvaceti. Je vidět, že běh obecně se stává oblíbeným a módním sportem. Snad to takto vydrží, a to hlavně dětem. Ty daly do závodů všechno a odměnou za to jim byly drobné věcné ceny od organizátora a sponzorů.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

SEDMÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2014

V sobotu dopoledne 17. května se uskutečnily možno říct již tradiční běžecké závody. Byly to sedmé v pořadí a zúčastnilo se 56 běžců převážně dětí. Počasí nám opět příliš nepřálo, ale přesto myslím, že se akce vydařila. Děkujeme všem účastníkům a pomocníkům a těšíme se na další závody, které by měly proběhnout v září.
Výsledková listina
Fotografie si můžete prohlédnout na facebooku

ŠESTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2013

Šesté dětské běžecké závody proběhly 26. října 2013. Zaběhnutý pořadatelský tým si bez problémů poradil se zatím největší účastí v historii závodů v počtu 64 startujících. Překvapivě vysokého počtu startujících dosáhla kategorie dospělých, ač se jednalo o dětské závody.
Fotografie si můžete prohlédnout na facebookovém profilu Městská část Praha – Újezd

PÁTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2013

V sobotu 18. května 2013 se uskutečnily již páté běžecké závody organizované naší městskou částí a konané v Milíčovském lese. Ten byl po vydatných deštích ze začátku května silně rozbahněn, takže tratě byly oproti zvyklostem mírně upraveny. Opět bylo zajištěno občerstvení a drobné dárky pro účastníky závodu.
Fotografie naleznete zde.

ČTVRTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2012

Po půl roce, 22. září 2012, proběhly již čtvrté běžecké závody pořádané naší městskou částí. Jsou to závody především pro nejmenší, ale i někteří dospělí se dali přemluvit. Celkem startovalo na šedesát závodníků. Počasí nám opět přálo. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit grilovanou klobásou, sušenkami, limonádou i pivem. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom, drobný dárek a na památku své startovní číslo. Jako ukázkový sport předvedli tři účastníci závodu canicross. Jedná se o běh, kdy je člověk tažen psem. V příštích závodech se snad můžeme těšit na celou kategorii canicrossu za účasti většího počtu závodníků.

TŘETÍ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2012

Původní dubnový termín závodů byl z důvodu předpovědi nepříznivého počasí přeložen na sobotu 12. května 2012. Ani v náhradním termínu nám ale počasí nevyšlo. Přesto se zúčastnil hojný počet běžců všech věkových kategorií, celkový počet startujících dosáhl skoro padesáti. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit vynikající grilovanou klobásou a limonádou. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom, drobný dárek a na památku své startovní číslo.
Výsledky třetích běžeckých závodů Praha-Újezd (jaro 2012).
Fotografie naleznete na zde.

DRUHÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2011

Krásné počasí v sobotu 24. září přilákalo velké množství závodníků a diváků na již druhé běžecké závody konané v naší městské části. Organizátoři na poslední chvíli museli vytvořit nové kategorie a nakonec 50 startovních čísel nestačilo. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a tak každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit vynikající grilovanou klobásou a limonádou. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom a drobný dárek. Úřad městské části se již připravuje další závody a nechává vyrobit startovní čísla 51 až 100. Takže zase na jaře 2012 a v hojnějším počtu!
Výsledky druhých běžeckých závodů Praha-Újezd (podzim 2011)

DĚTSKÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – 2011

Městská část Praha – Újezd pořádala 1. dětské běžecké závody, které se uskutečnily v sobotu 16. dubna. Závod byl rozdělen do několika kategorií a každá z nich měla jinou délku tratě. V kategorii od 15 let se přihlásili čtyři tatínkové a dokonce jeden tatínek závodil s kočárkem. Závody se vydařily, a to nejen díky pěknému počasí, ale i z důvodu velkého zájmu rodičů s dětmi.
Výsledky prvních běžeckých závodů Praha-Újezd (jaro 2011)
Pro děti i dospělé městská část zajistila malé občerstvení. Děkujeme všem, kteří se podíleli na spoluorganizaci dětských běžeckých závodů.