Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd u Průhonic
Tel.: 272690692, 272690545 | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

Běžecké závody

DVANÁCTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2016

1. října 2016 se uskutečnily již dvanácté běžecké závody organizované městskou částí Praha – Újezd v Milíčovském lese. Tato akce probíhá již od roku 2010 a to vždy dvakrát do roka, na jaře a na podzim. Tentokrát byla opět hojná účast přes 60 startujících ve všech věkových kategoriích. Výsledková listina č. 1
Výsledková listina č. 2
Fotografie na facebooku městské části.

DEVÁTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2015

Deváté běžecké závody organizované městskou částí Praha – Újezd se uskutečnily v sobotu 11. dubna 2015 v Milíčovském lese. Zúčastnilo se přes 80 startujících. Počet běžců neustále roste a to především v kategorii dospělých. Jak je vidět, běh se stává oblíbeným, dá se říci módním sportem.
Výsledková listina.
Fotografie najdete na facebooku městské části.

OSMÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2014

V neděli 5. října městská část pořádala běžecké závody. A konalo se velké překvapení. Počet závodníků byl 101 a tím jsme dosáhli rekordu. I přes tuto nezvykle vysokou účast si organizátoři poradili a doufejme, že všichni byli spokojeni. Dokonce i kategorie dospělých dosáhla počtu závodníků okolo dvaceti. Je vidět, že běh obecně se stává oblíbeným a módním sportem. Snad to takto vydrží, a to hlavně dětem. Ty daly do závodů všechno a odměnou za to jim byly drobné věcné ceny od organizátora a sponzorů.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

SEDMÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2014

V sobotu dopoledne 17. května se uskutečnily možno říct již tradiční běžecké závody. Byly to sedmé v pořadí a zúčastnilo se 56 běžců převážně dětí. Počasí nám opět příliš nepřálo, ale přesto myslím, že se akce vydařila. Děkujeme všem účastníkům a pomocníkům a těšíme se na další závody, které by měly proběhnout v září.
Výsledková listina
Fotografie si můžete prohlédnout na facebooku

ŠESTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2013

Šesté dětské běžecké závody proběhly 26. října 2013. Zaběhnutý pořadatelský tým si bez problémů poradil se zatím největší účastí v historii závodů v počtu 64 startujících. Překvapivě vysokého počtu startujících dosáhla kategorie dospělých, ač se jednalo o dětské závody.
Fotografie si můžete prohlédnout na facebookovém profilu Městská část Praha – Újezd

PÁTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2013

V sobotu 18. května 2013 se uskutečnily již páté běžecké závody organizované naší městskou částí a konané v Milíčovském lese. Ten byl po vydatných deštích ze začátku května silně rozbahněn, takže tratě byly oproti zvyklostem mírně upraveny. Opět bylo zajištěno občerstvení a drobné dárky pro účastníky závodu.
Fotografie naleznete zde.

ČTVRTÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2012

Po půl roce, 22. září 2012, proběhly již čtvrté běžecké závody pořádané naší městskou částí. Jsou to závody především pro nejmenší, ale i někteří dospělí se dali přemluvit. Celkem startovalo na šedesát závodníků. Počasí nám opět přálo. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit grilovanou klobásou, sušenkami, limonádou i pivem. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom, drobný dárek a na památku své startovní číslo. Jako ukázkový sport předvedli tři účastníci závodu canicross. Jedná se o běh, kdy je člověk tažen psem. V příštích závodech se snad můžeme těšit na celou kategorii canicrossu za účasti většího počtu závodníků.

TŘETÍ BĚŽECKÉ ZÁVODY – JARO 2012

Původní dubnový termín závodů byl z důvodu předpovědi nepříznivého počasí přeložen na sobotu 12. května 2012. Ani v náhradním termínu nám ale počasí nevyšlo. Přesto se zúčastnil hojný počet běžců všech věkových kategorií, celkový počet startujících dosáhl skoro padesáti. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit vynikající grilovanou klobásou a limonádou. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom, drobný dárek a na památku své startovní číslo.
Výsledky třetích běžeckých závodů Praha-Újezd (jaro 2012).
Fotografie naleznete na zde.

DRUHÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – PODZIM 2011

Krásné počasí v sobotu 24. září přilákalo velké množství závodníků a diváků na již druhé běžecké závody konané v naší městské části. Organizátoři na poslední chvíli museli vytvořit nové kategorie a nakonec 50 startovních čísel nestačilo. V Milíčovském lese byly vytvořeny čtyři okruhy o délkách 200 m, 900 m, 1700 m a 3400 m, a tak každá kategorie běžela odpovídající vzdálenost. Po výkonu se všichni mohli občerstvit vynikající grilovanou klobásou a limonádou. Každý z účastníků obdržel medaili, diplom a drobný dárek. Úřad městské části se již připravuje další závody a nechává vyrobit startovní čísla 51 až 100. Takže zase na jaře 2012 a v hojnějším počtu!
Výsledky druhých běžeckých závodů Praha-Újezd (podzim 2011)

DĚTSKÉ BĚŽECKÉ ZÁVODY – 2011

Městská část Praha – Újezd pořádala 1. dětské běžecké závody, které se uskutečnily v sobotu 16. dubna. Závod byl rozdělen do několika kategorií a každá z nich měla jinou délku tratě. V kategorii od 15 let se přihlásili čtyři tatínkové a dokonce jeden tatínek závodil s kočárkem. Závody se vydařily, a to nejen díky pěknému počasí, ale i z důvodu velkého zájmu rodičů s dětmi.
Výsledky prvních běžeckých závodů Praha-Újezd (jaro 2011)
Pro děti i dospělé městská část zajistila malé občerstvení. Děkujeme všem, kteří se podíleli na spoluorganizaci dětských běžeckých závodů.