Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd u Průhonic
Tel.: 272690692, 272690545 | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

Májová veselice

Májová veselice 2018

Jedenáctý ročník májové veselice se uskutečnil tradičně na újezdském náměstí, a to v sobotu 26. května 2018.
Celodenní kulturní program moderoval Jiří Votava, který ho zahájil uvedením rockové skupiny Rain. Následoval blok věnovaný dětem. Aleš Bílek zahrál ztřeštěnou pohádku O princezně a drakovi. Dětem se dále věnovala dívčí kouzelnice Sára, která měla dva pomocníky: čtyřletou agamu a dvouletou krajtu královskou. Kouzlila, vyráběla z balonků zvířátka a různé předměty. V prostoru stanu probíhalo malování na obličej a ruce. Pro všechny odvážné děti, které si vyzkoušely zpěv na velkém pódiu, byla připravena malá sladká odměna.
V průběhu akce návštěvníky oslovil svou výškou chůdař hrající výborně na housle. Po dalším vstupu rockové skupiny Rain následovala ukázka z muzikálu „Židle v kruhu“, který složili, nazpívali a zatančili žáci z Gymnázia Evolution Jižní Město. Všichni účinkující se zřekli honoráře ve prospěch nadačního fondu GEVO podporující projekt „davamžidlidokruhu“ za lepší duševní zdraví. Městská část vložila celý jejich honorář ve výši 10 000 Kč na účet GEVO. Ukázka z muzikálu se přítomným velmi líbila, byla velice oživující a obohatila program Májové veselice.
Následovalo tradiční kácení májky. Místní hasiči se domluvili s místními obyvateli a společně se složili na její vydražení. Celkem byla vybrána částka ve výši 19 000 Kč (přispívajícími byli V. Drahorád st. 5 000 Kč, J. Draštíková 2 000 Kč, A. Kanocz 2 000 Kč, členové SHD Praha–Újezd 8 000 Kč a J. Peterka 2 000 Kč). Polovina částky bude předána řediteli Základní školy Formanská, za kterou pořídí pomůcku pro naše prvňáčky. Druhou polovinu využijí místní senioři na organizovaný výlet.
Na závěr celého programu hrála k tanci a k poslechu osvědčená hudební skupina Horváth Band.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2017

V sobotu 27. května pořádala městská část Praha – Újezd na náměstí v Újezdu 10. ročník Májové veselice. Nádherné počasí přilákalo hodně malých i velkých návštěvníků. Od 14.00 hodin byl připraven program pro děti, vystoupení kouzelníka, divadélko s Vodnickou pohádkou, malování na obličej, nafukování a modelování balonků a dětská pěvecká soutěž. Hudební program odstartovala skupina Rain. Svou dovednost ve sportovním aerobiku předvedla Nikola Spálenková a skvělým sólovým zpěvem všechny zaujala talentovaná Markéta Zdeňková.
Kolem půl sedmé začalo kácení májky a následně její dražba. Obou činností se ujal starosta Václav Drahorád. Májka byla nakonec vydražena za 10 000 Kč, což se místním obyvatelům zdálo málo, tak navrhli, aby přítomní přispěli částkou 100 Kč. Nakonec byla vybrána částka 4 750 Kč. Všechny vybrané peníze byly vloženy na účet SDH Praha – Újezd a budou použity na činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd, konkrétně na náklady spojené s letním soustředěním mladých hasičů. Děkujeme všem za finanční podporu.
Večerní program pokračoval vystoupením osvědčené skupiny Horváth Band. Celou akcí nás provázel moderátor Jiří Votava.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

Májová veselice 2016

V sobotu 28. května byla ve 13 hodin moderátorem Jiřím Votavou zahájena již 9. Májová veselice. Odpoledne bylo určené dětem. Vystoupil kouzelník, Aleš Bílek zahrál loutkovou pohádku „O Loupežnících“ a samozřejmě nechyběla možnost nechat si obličej a ruce pomalovat obrázky. Dobrovolní hasiči děti seznamovali s technickou výbavou hasičského dodávkového vozidla a předváděli, jak se oblékají do zásahového obleku před hašením požáru. Děti si vyzkoušely držet hasičskou proudnici a tlakem vody kropily hladinu Návesního rybníku.
V odpoledním programu hrála hudební skupina Tomáše Mudry s názvem Kapka. Sportovní aerobik předvedla Nikola Spálenková a skvělým sólovým zpěvem všechny zaujala Markéta Zdeňková.
V 18.00 hodin hasiči pokáceli májku. Následovala dražba a licitátorem se na pár okamžiků stal i starosta. Májku vydražila paní Váňová za 3 500 Kč. Prostředky získané dražbou a sbírkou návštěvníků budou použity na činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd.
Zbytek večerního a nočního programu hrála a zpívala osvědčená hudební skupina Horváth Band pod vedením kapelníka Emila Horvátha.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2015

Poslední květnovou sobotu se na újezdském náměstí uskutečnil již 8. ročník Májové veselice.
Veselice byla zahájena 30. května ve 14.00 hodin programem pro děti, které nejprve prostřednictvím plastových lahví naplněných vodou dobyly papírový hrad. Rozbité krabice pak sloužily jako sedáky při sledování loutkové pohádky, kterou hrál a vyprávěl Jan Bílek. Následovala dětská pěvecká soutěž a představení kouzelníka, který kromě předvádění kouzel tvaroval i zvířátka z balonků. Děti si také mohly nechat od kašpárka namalovat obrázek na ruce nebo obličej, povozit se na ponících, sklouznout se na nafukovací skluzavce nebo si pochutnat na cukrové vatě.
Hudební program odstartovala skupina Jazz Bastards a po ní skupina Majáles Band, která byla založena při příležitosti tohoto ročníku veselice.
V půl sedmé začalo kácení májky a její dražba. Zisk z dražby byl letos určen na činnost Sboru dobrovolných hasičů Praha – Újezd. Májka byla nakonec vydražena za 5.000,– Kč, což se na činnost SDH místním obyvatelům zdálo málo, tak navrhli, aby přítomní přispěli částkou 100,– Kč. Nakonec byla vybrána částka 9 200,– Kč, která byla vložena na účet SDH Praha – Újezd. Děkujeme.
Večerní program pokračoval vystoupením Pierra Desfilhes a na závěr večera zahrála skupina Horváth Band.
Celou akcí nás provázel moderátor Jiří Votava.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2014

V sobotu 24. května se uskutečnil 7. ročník Májové veselice, a to tradičně na újezdském náměstí. Po krátkém zahájení a úvodním slovu moderátora J. Votavy děti dobývaly hrad postavený z papírových krabic. Vtipnou loutkovou pohádkou O statečném vojáčkovi a malé tanečnici pobavil herec Aleš Bílek nejen děti, ale také přihlížející dospělé diváky. Děti se mohly zúčastnit pěvecké soutěže a od starosty Václava Drahoráda pak obdržely malý dárek.
V průběhu odpoledne předváděl kouzelník karetní kouzla a z nafouknutých balonků tvaroval různá zvířátka. Kašpárek Aleš maloval dětem i odvážným rodičům na obličeje různé obrázky. Děti se také mohly povozit na ponících.
Kolem šestnácté hodiny vystoupila hudební skupina Akapela. Následovalo vystoupení skupiny Jaksesejdem, se kterou si zazpívali a zahráli starosta Václav Drahorád (zpěv) a zástupce starosty Daniel Hakl (kytara).
Májku letos vydražil za 6.000,– Kč Jiří Pátek a tato částku bude použita na výlet seniorů.
Od večerních až do ranních hodin hrála osvědčená skupina Horváth Band. Všechny přítomné mile překvapila náhodně procházející skupina dívek a chlapců z Opavy, kteří na Májové veselici skupinově zatancovali.
Děkujeme všem sponzorům za poskytnutí finančních příspěvků: Zavos, s.r.o., Eurospektrum group, a.s., Ing. Ivan Fiala – projekty, Petr Děkanovský, JMH Development, a.s. – pan Havrda, pan Miloschewsky.
Fotografie si můžete prohlédnout na facebooku městské části

Májová veslice 2013

Již 6.ročník Májové veselice se tradičně uskutečnil poslední květnovou sobotu, která letos připadla na 25. května 2013. Při ranních přípravách to vypadalo, že se špatná předpověď počasí nevyplní. Opak byl pravdou. V půl druhé začalo pršet a déšť ustal až krátce po druhé hodině. Začátek akce se nepatrně zdržel a po krátkém zahájení děti zhlédly loutkovou pohádku. Následovala dětská pěvecká soutěž, ve které zúčastněné děti obdržely od starosty dáreček a sladkost. V průběhu akce vystoupil i kouzelník, který dětem předváděl karetní kouzla a učil je z balonků tvarovat zvířátka. Menší děti mohly využít k odpolední zábavě nafukovací skákací hrad se skluzavkou nebo si nechat od klauna Aleše namalovat na obličej různé obrázky. Kolem šestnácté hodiny vystoupilo 16 členné hudební těleso BJ Band ZUŠ Jižní Město. Následovalo vystoupení skupiny Orchestr posledního dne. Odpoledne rychle utíkalo a chvilkové pěkné počasí střídal déšť a naopak. Po osmnácté hodině se počasí konečně umoudřilo a mohlo nastat kácení a dražba májky, kterou uváděl společně se starostou jeho zástupce Daniel Hakl. Májku vydražil za 7.400,– Kč zástupce starosty Filip Ranoš. Tato částka bude použita na výstavbu nové mateřské školy v Újezdu a dřevo z májky použijeme příští rok jako základ hranice pro pálení čarodějnic. Program byl ukončen v podvečer vystoupením skupiny Horváth band. Věříme, že se v průběhu celého večera všichni přítomní dobře bavili, a že k této příjemné atmosféře přispělo i večerní vystoupení starosty a jeho zástupce Daniela Hakla. Ti společně se skupinou Horvát band zahráli a zazpívali dvě písničky. Rádi bych poděkovali všem sponzorům (Eurovia CS, a.s., Rodok – Lomnice na Popelkou, Storm – Dalibor Kubík, Eurospektrum group, a.s., Zavos,s.r.o., Ing. Ivan Fiala – projekty, Petr Děkanovský) za poskytnutí finančních příspěvků a všem účinkujícím a organizátorům za skvěle odvedenou práci. Těšíme se na další 7. ročník Májové veselice v roce 2014.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2012

V sobotu 26. května se na újezdském náměstí již popáté uskutečnila Májová veselice. Pro návštěvníky byla od 10.00 hod připravena zajímavá podívaná – porcování prasete, vaření ovaru, výroba jitrnic a vaření prdelačky. Zájemci si samozřejmě mohli všechny výrobky zakoupit a ochutnat. Ve 14.00 hod moderátor Jiří Votava zahájil celou akci a všechny přítomné seznámil s programem a doprovodnými akcemi, jako je např. malování na obličej nebo výroba keramiky na hrnčířském kruhu. Jako první zatančila děvčata ze Základní umělecké školy Jižní Město pod vedením pí. učitelky Simony Janotové. Dále svým vystoupením zabavil děti i rodiče kouzelník Čaryfuk a kašpárek, Aleš Bílek, který zahrál loutkovou pohádku. Následovalo vystoupení hudební skupiny z Gymnázia Jižní Město – Náhodnej Výbjer. Před kácením májky zahrála přítomným skupina Loco Mosquito, kterou vede člen zastupitelstva městské části Jakub Lepš. Skupina připravila pro diváky překvapení spočívající ve vystoupení starosty Václava Drahoráda (zpěv) a zástupce starosty Daniela Hakla (kytara), kteří s velkým úspěchem společně zazpívali a zahráli skladbu Traktor od skupiny Visací Zámek Následně byla Vladimírem Hříbkem pokácena a vydražena májka. Letos se licitátorem na malou chvíli stal starosta a zástupce starosty. Májku vydražili za 4.000,– Kč a majitelem se stal Vasil Turok. Částka bude věnována na přípravu nové mateřské školy, která by měla být umístěna v Újezdu. Posledním účinkujícím byla skupina Horváth Band, jejíž vystoupení probíhalo do pozdních nočních hodin. Průběh Májové veselice byl velice vydařený a celý den organizátorům a divákům vyšlo nádherné počasí. Za rok na 6.ročníku Májové veselice nashledanou!

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2011

Májovou veselici tradičně zahájil starosta Václav Drahorád, a to v sobotu 28. května ve 14,00 hodin. Odpolední i večerní program moderoval Jiří Votava ml. Po celou dobou konání akce nám přálo počasí, a tak mohly jednotlivá vystoupení probíhat podle plánu až do pozdních nočních hodin. Odpoledne bylo určené dětem. Mohly si prohlédnou a pohladit dravé ptáky a sokolník jim při statické ukázce podával odborný výklad. V divadélku pod otevřenou oblohou se hrála pohádka o Červené karkulce, která se líbila nejen dětem, ale i starší diváci se výborně bavili. Kromě malování na obličej, ruce a nohy si děti mohly vyzkoušet svou zručnost při montáži dřevěných hraček nebo při střelbě z kuše, samostřílu nebo luku na papírového divočáka. Odpolední program zaplnily exotické tanečnice, které předváděly egyptské starověké tance. Dále vystoupila skupina Vysoké napětí, složená z mladých hudebníků a následně si přítomní mohli poslechnout hudební produkci skupiny My Own Story. Kolem 18,00 hodiny byla panem Vl. Hříbkem pokácena májka, která padla přesně do předurčeného místa. Následovala dražba a licitátorem se na pár okamžiků stal starosta a J. Votava ml. Po napínavé dražbě májku vydražil p. Ježek za 8.500,– Kč. Tyto prostředky budou použity na nákup hraček do nové mateřské školy ve Vodnické ulici. Po zbytek večerního a nočního programu hrála a zpívala k tanci a k poslechu hudební skupina Horváth Band pod vedením Emila Horvátha. Akce se vydařila a již dnes se můžeme těšit na 5. ročník Májové veselice v roce 2012.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2010

V sobotu 22. května se uskutečnil již 3. ročník Májové veselice spojené s kácením a dražbou májky na náměstí v Újezdu. Program byl zahájen starostou Václavem Drahorádem ve 14.30 hodin a ukončen kolem půlnoci. Pro děti vystoupil se svým programem kouzelník, zatančily si na dětské diskotéce, ale největší zájem byl o malování na obličeje. Dále návštěvníci mohli vidět výrobu keramiky na hrnčířském kruhu, hraček na dobovém soustruhu, výrobu svíček z včelího vosku a ochutnat domácí medovinu. V průběhu odpoledne vystoupili teenager skupina Vysoké napětí a host z dalekého Peru Vlado Urlich, hráč na peruánské flétny. Pokácenou májku vydražil Luboš Aron za 18 000,– Kč. Peníze budou použity na výstavbu mateřské školy. Pro dospělé ve večerních hodinách zahrála k tanci hudební skupina Horváth band pod vedením kapelníka Emila Horvátha. Celou akcí provázel moderátor Jiří Votava ml.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Májová veselice 2009

V sobotu 30. května 2009 uspořádal Úřad městské části Praha – Újezd druhý ročník Májové veselice na náměstí v Újezdu. Při přípravě v dopoledních hodinách všichni doufali, že se počasí umoudří a přestane pršet. I přes chladno a občasný déšť se sešlo hodně lidí, kteří strávili příjemné odpoledne. Od 14,00 hod byl připraven program. Pro děti bylo učeno vystoupení kouzelníka, diskotéka pro nejmenší a během celého odpoledne zábavně poučný program na téma pravidla silničního provozu. Po splnění úkolů se mohly projet pod odborným dozorem na čtyřkolce. Na závěr byli starostou vylosováni tři dětští účastníci soutěže a obdrželi ceny, které věnoval pan Ivan Křížek, majitel firmy Icar. Pod dohledem odborníka si děti a dospělí mohli zastřílet lukem nebo kuší. Velmi pěkné bylo vystoupení folklórního souboru Hájíček ze Základní umělecké školy Jižní Město. Členové Veteran Car Clubu přijeli předvést svoje automobily a rádi je každému zájemci předvedli. Po celý den si návštěvníci mohli koupit ozdobené perníky nebo se zahřát teplou medovinou. Pro zájemce měl medař připraveny různé druhy medoviny a svíčky z vosku. Pan Jiří Bartoň, kronikář z Jižního Města, připomněl 690 let od první písemné zmínky o Újezdu a společně s panem Filipem Ranošem připravili mnoho zajímavých informací k 70 letům od zahájení výstavby dálnice D1. V 17,00 hod byla úspěšně pokácena májka a licitátorem panem Jiřím Sukem vydražena za částku 6 000,– Kč. Boj o májku mezi dražiteli paní Martou Šourkovou a panem Pavlem Procházku byl urputný a vítěz pan Procházka měl radost, že vydražená částka bude použita pro výstavbu mateřské školy v naší městské části. Hudební program zajistila na závěr celé slavnosti country skupina Byzoni. Tanečníky neodradil ani občasný déšť. Děkujeme všem, kteří přišli i přes chladné a deštivé počasí a doufáme, že se pobavili. Dík patří pomocníkům z Království kateřinského za organizaci celé akce.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.

Májová veselice 2008

Úřad městské části Praha – Újezd ve spolupráci s Královstvím kateřinským pořádal v sobotu 31. května 2008 první ročník Májové veselice na náměstí v Újezdu. V tento den shodou okolností projížděli naší městkou částí účastníci akce Týden na kole a tradiční propagační cyklojízdy po Greenways Praha – Vídeň, která vedla ze saských Drážďan přes čtyři kraje České republiky do Dolního Rakouska a Vídně. Přesně ve 12,00 hod peloton dorazil na náměstí v Újezdu, kde byl přivítán starostou Václavem Drahorádem spolu se svými zástupci paní Julií Mikolášovou a ing. Jiřím Hrubým. Po malém občerstvení se cyklisté vydali na dlouhou cestu, která je čekala. Ve 14,00 hod zahájila moderátorka se starostou vlastní Májovou veselici. Pokácená májka byla licitátorem panem Jiřím Sukem vydražena za historicky nejvyšší částku 10 000,– Kč. Společně ji vydražili starostové MČ Praha 11 Dalibor Mlejnský a MČ Praha – Újezd Václav Drahorád. Finanční částka bude použita pro výstavbu mateřské školy v naší městské části. V průběhu horkého odpoledne se návštěvníci dověděli informace o plánované realizaci přestavby sportoviště SK Újezd Praha 4 a od nájemce rybníků zástupce občanského sdružení Požerák pana Suka možnosti jejich využití. Celou akci v rámci dětského programu navštívil kníže z Království kateřinského, který měl připravený pro děti program a za správné odpovědi na jeho otázky nebo zazpívanou písničku jim rozdával odměny. Kulturní program zajistila bývalá členka skupiny Holki zpěvačka Klára Kolomazníková, harmonikář svoje vystoupení oživil hrou na pilu. Závěr celé slavnosti patřil country skupině Byzoni. Tanečníky neodradily ani první kapky přicházející bouřky. Bohužel v 21,30 hod všechny zahnal silný déšť a akce musela být předčasně ukončena. I přes velmi horký den a závěrečnou bouřku se první ročník Májové veselice vydařil. Děkujeme všem, kteří přišli a doufáme, že se pobavili. Zvláštní dík patří pomocníkům z Království kateřinského za organizaci celé akce.

Fotografie si můžete prohlédnou zde.