Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd u Průhonic
Tel.: 272690692, | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

Den dětí

DĚTSKÝ DEN 2018

V pátek 22. června 2018 pořádala městská část dětský den. Letošní ročník byl inspirován tématem „ze života hmyzu“. Děti si zpestřily odpoledne nejen soutěžemi s beruškou, Ferdou mravencem nebo s hovniválem, ale i sledováním ukázek práce záchranných složek. Velice naučný byl program vodních záchranářů nebo Policie ČR. Strážníci městské policie předvedli ukázku výcviku služebních psů, jehož součástí byl i zásah psa proti pachateli trestného činu. Velice zajímavou ukázku připravili újezdští dobrovolní hasiči, kteří trénují s našimi nejmenšími dětmi. Děti jsou opravdovými malými profesionály, předvedly odborné hašení hořících objektů.
Samozřejmě i letos bylo nevětší atrakcí přistání a prohlídka vrtulníku Policie ČR. I přes nepřízeň počasí, které nás opravdu potrápilo, odcházely děti plné zážitků a s malým dárečkem, který si vybraly.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2017

Městská část pořádala v pátek 16. června 2017 dětský den. Soutěže a různé hry se tentokrát nesly ve znamení pirátů. Děti při zaregistrování u stánku městské části dostaly kartičku s úkoly, a po jejich splnění si mohly vybrat nejen sladkou odměnu, ale i dárek.
Celé odpoledne bylo plné překvapení. Poprvé v historii oslav dne dětí přijela malá pouť. Sbor dobrovolných hasičů připravil střelnici, na které si každý mohl vystřelit něco sladkého. Na připravené dráze si mohli malí vyznavači motorek vyzkoušet jízdu na motorkách.
Jako každý rok se na Návesním rybníku proháněli vodní záchranáři a pohotovostní jednotka policie předvedla zákrok při porušení pořádku.
Největší překvapení ale přiletělo. Policejní vrtulník předvedl několik přeletů a pak k radosti dětí přistál na přilehlé louce, kde si ho také mohly prohlédnout.
Na závěr celého odpoledne nám naši malí hasiči předvedli útok s proudnicí na cíl.
I přes krátkou průtrž mračen se odpoledne velice vydařilo a již se těšíme na příští rok.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2016

V pátek 17. června 2016 pořádala městská část dětský den. Ten letošní ovládli mimozemšťané, kteří s sebou měli i létající talíř, aby si děti mohly vyzkoušet, jak se v něm létá.
Kromě soutěžení s mimozemšťany se děti mohly na Návesním rybníku něco přiučit od vodních záchranářů, projet se na ponících, zastřílet si na střelnici u hasičů nebo se podívat na zásahové vybavení Policie České republiky.
Po splnění několika úkolů si děti vybraly dárek, který pro ně městská část připravila. A to nebylo jediné překvapení, dalšími bylo přistání a prohlídka vrtulníku Policie ČR, vystoupení zpěvačky Maky, nebo ukázka zásahu policie při obtěžování dítěte.
Součástí oslav dne dětí bylo i otevření nového dětského hřiště u tenisových kurtů.
Přes prvotní nepřízeň počasí se dětský den velice vydařil a dárky, které si děti odnášely, určitě využijí při prázdninovém dovádění.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2015

V pátek 12. června pořádala městská část na fotbalovém hřišti v Újezdě oslavu dne dětí. Byl pro ně připraven bohatý program, malé občerstvení a dárek dle vlastního výběru.
Na malém hřišti byl umístěn skákací hrad a trampolína, za asistence animátorů probíhaly různé sportovní soutěže. Děti si mohly nechat namalovat obličej nebo ukázat svou šikovnost ve výtvarné dílničce. Svou zručnost také předváděl animátor, který z balonků vyráběl pro děti různá zvířata. Děti se mohly seznámit s prací policie, např. vyzkoušet si části uniformy, pořídit si otisky prstů nebo prohlédnou a osahat policejní zbraně. Atraktivnější byly jistě předváděné zásahy policie při výtržnictví na fotbalovém utkání a zajištění nebezpečného pachatele v autě.
Svou činnost prezentovala také Vodní záchranná služba ČČK Praha 15, která představila vybavení záchranného týmu a ukázku první pomoci. Pořádala také projížďky na raftu nebo motorovém člunu po Návesním rybníku.
V rámci dětského dne nám naši malí hasiči předvedli ukázky svých soutěžních disciplín. Jsou velice šikovní a jejich vystoupení sklidilo velký ohlas.
Celé odpoledne bylo velice krásné počasí a na všech dětech bylo vidět, že si tento den, který jsme pro ně připravili, užívali.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2014

Oslavu Mezinárodního dne dětí, která se uskutečnila v pátek 6. června v areálu Sportovního klubu Újezd Praha 4, provázelo nádherné počasí. I proto jsme na multifunkční hřiště umístili malý bazén s vodou, aby se měly děti kde osvěžit. Byl pro ně připraven bohatý program plný her, soutěží, ukázek z práce městské policie, Policie ČR a Vodní záchranné služby ČČK Praha 15. Každé z dětí dostalo tričko s výšivkou znaku městské části, dárek, sladkosti, opečenou klobásu a džus. Všechny přítomné děti vítal, hrál si a fotil se s nimi méďa Kubík a klaun, který celé odpoledne moderoval.
Děkujeme řeznictví RADEV, které věnovalo klobásy, firmě Maspex, s.r.o., která věnovala dárek a džusy a ostatním sponzorům a zaměstnancům úřadu městské části za pomoc při organizování dětského dne.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2013

Letošní dětský den jsme z důvodu vydatných dešťů museli, z původně naplánovaného termínu 30. května, přesunout na čtvrtek 20. června. Tentokrát nám počasí přálo až příliš. Vysoké teploty přesahující 35 °C lákaly spíše k vodě nebo do klimatizovaných objektů. Ani toto počasí děti neodradilo a ty, které přišly, si mohly kromě trampolíny a skákacího hradu vyzkoušet i osvěžující koupel v bazénku. Na louce u Milíčovského lesa v Kateřinkách byly pro děti připraveny i další soutěže jako např. střelba z kuše, skákání mezi kužely nebo shazování kuželek. Studio GymGym připravilo pro přítomné děti speciální měkké a barevné nářadí a náčiní, na kterém si mohly zábavnou formou vyzkoušet základní gymnastické cviky.

Kdo se nechtěl věnovat sportovním disciplínám, mohl si nechat namalovat na obličej obrázek nebo vymodelovat balónek. Zpestřením dětského dne byla přítomnost pana Huleše, který předvedl jízdu na historickém vysokém kolu „Kostitřas“, které si mohly s jeho pomocí vyzkoušet i děti.

Největší radost v tomto horkém dni udělali dětem dobrovolní hasiči z Jižního Města, kteří nejprve osvěžili přítomné sprškou vody z hadice a následně vytvořili velké množství pěny, ve které pak někteří dováděli tak, že nebyli ani vidět.

Všechny děti si mohly vybrat malý dárek, posilnit se opečenou klobásou a limonádou. Doufáme, že děti, ale i rodiče, s námi strávili příjemné odpoledne. Rádi bych poděkovali všem sponzorům (Eurovia CS, a.s., Rodok – Lomnice na Popelkou, Storm – Dalibor Kubík, Eurospektrum group, a.s., Zavos,s.r.o., Ing. Ivan Fiala – projekty, Petr Děkanovský, RADEV – Denis Radev, Maso Aron, s.r.o., MASPEX Czech, s.r.o.) za poskytnutí finančních příspěvků

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2012

Oslava dětského dne proběhla ve čtvrtek 31.května od 14, 00 hodin u Milíčovského lesa v Kateřinkách. Během celého odpoledne přišlo hodně dětí, nejvíce malých se svými rodiči. Hned po zahájení předvedli psovodi městské policie dovednost svých psů při obraně nebo při hledání předmětů a osob. Pak už se děti rozeběhly k různým atrakcím a soutěžím. Mohly si zaskákat ve skákacím hradu nebo na trampolíně, trefovat se míčkem na cíl, házet kroužky, zastřílet si z kuše nebo si nechat namalovat na obličej obrázek a odnést balónek vymodelovaný do různých tvarů. U stánků Lesů hlavního města Prahy se dozvěděly zajímavé věci o zvířátkách a rostlinách žijících na území Prahy, skládaly dřevěné puzzle ve tvaru listů nebo si zkusily foukačkou na uspávání zvířat trefit na terč. Zpestřením dětského dne byla ukázka vybavení hasičského vozu dobrovolných hasičů z Prahy 11.

Všechny děti si mohly vybrat malý dárek, posilnit se opečenou klobásou a limonádou.

Doufáme, že děti, ale i rodiče, s námi strávili příjemné odpoledne.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2011

Ani v letošním roce jsme nezapomněli na děti a k jejich svátku jsme připravili odpoledne plné her a zábavných atrakcí. Slavnost se konala ve středu 1. června od 13.00 do 18.00 hodin v Kateřinkách u Milíčovského lesa. Chladné a větrné počasí, které nás celý den provázelo, dětem vůbec nevadilo a s chutí se zapojily do soutěží, které pro ně byly připraveny. Kromě oblíbeného skákacího hradu si mohly děti zaskákat i na trampolíně nebo si nechat namalovat na obličej obrázek, či si odnést balónek vymodelovaný do různých tvarů. Zpestřením dětského dne bylo vystoupení městské policie – ukázka vybavení a práce poříčního útvaru, prohlídka policejního terénního auta a motorky nebo účast jízdního oddílu.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÉ ODPOLEDNE – ZÁŘÍ 2010

V červnu jsme byli nuceni kvůli velmi nepříznivému počasí zrušit oslavu dětského dne. 8.září jsme proto připravili dětské odpoledne. Od rána jsme sledovali oblohu a doufali, že opět nezačne pršet. Nakonec se vše podařilo. Děti si mohly zaskákat v nafukovacím hradu nebo se zúčastnit různých soutěží. Celým odpolednem je provázel šašek s vodníkem, který i podle přání maloval dětem na obličeje různé motivy. Moderátor Jiří Votava ml. pouštěl dětské písničky a organizoval soutěže. K občerstvení byly připraveny grilované klobásy, limonáda a zmrzlina, pro rodiče pivo. Doufáme, že se všem dětem odpoledne líbilo, a že jim udělal radost i malý dárek, který si mohly vybrat.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

DĚTSKÝ DEN 2010

Na středu 2. června jsme připravili pro děti z naší městské části oslavu k Mezinárodnímu dni dětí. Nakoupili jsme dárky, zajistili občerstvení a objednali oblíbené atrakce. Od rána vydatně pršelo. Stále jsme doufali, že se počasí do odpoledne umoudří. Bohužel se tak nestalo a my jsme museli oslavu odvolat. Přesto jsme na místě konání začali grilovat klobásy, připravili místo limonády teplý čaj a přivezli dárečky pro ty, kteří i přes nepřízeň počasí dorazí. Přece jen některé děti s rodiči přijely, občerstvily se, převzaly si dárečky a všichni pospíchali domů. Po 16 hodině jsme i my všichni byli tak zmrzlí, že jsme se po úklidu vypravili domů.

Mrzí nás to, v historii pořádání dětských dnů byl tento na počasí nejhorší. Děti ale o dárečky nepřišly, většina si je vyzvedla na úřadu.

Pokusíme se podobnou akci zorganizovat např. v září po zahájení školního roku.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2009

I v letošním roce úřad městské části uspořádal u příležitosti „dne dětí“ odpoledne plné her a zábavných atrakcí. Slavnost se tentokrát konala výjimečně v Kateřinkách u Milíčovského lesa na křižovatce ulice Na Křtině a Vodnická, a to ve středu 3. června od 15,00 do 18,00 hodin. Zaměstnanci úřadu s předstihem roznesli jednotlivým dětem do schránek na dětský den pozvánky s poukázkami na odběr dárku nebo menu u McDonald’s. Děti od 1 do 10 let získaly za odevzdanou poukázku tričko, drobnou hračku a sladkosti. Každé dítě si mohlo zdarma napít limonády a pochutnat si na dvou pečených klobásách. Starší děti ve věku od 12 do 15 let dostaly poukázku na odběr menu u McDonald’s. Pro dospělé bylo za symbolickou cenu kromě klobás připraveno i pivo. Celým odpolednem děti provázel moderátor Martin Laštovička. Děti si mohly zaskákat na nafukovacím hradu, sklouznout se na skluzavce nebo pod dohledem pohádkových bytostí a klauna Ronalda soutěžit v různých disciplínách (přetahování lanem, hod na cíl a další). Součástí programu byla i ukázka jízdní policie, kdy se děti mohly prohlédnout a pohladit koně, na kterých přijeli strážníci Městské policie z Prahy 11. Doufáme, že děti s námi strávily příjemné odpoledne a těšíme se na další setkání při některé z dalších plánovaných akcí (rybářské závody, cyklistický závod, mikulášský karneval). Děkujeme všem sponzorům, díky kterým můžeme podobné akce pořádat a zároveň všem zaměstnancům úřadu a dobrovolníkům, kteří s námi při organizaci dětského dne spolupracovali.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2008

Ani v letošním roce jsme nezapomněli na děti bydlící v naší městské části a připravili jsme pro ně odpoledne plné her a zábavných atrakcí. Tentokrát jsme s dětmi slavili jejich den ve středu 4. června, a to na tradičním místě na fotbalovém hřišti SK Újezd. S více než týdenním předstihem roznesli zaměstnanci úřadu jednotlivým dětem do schránek na dětský den pozvánky. Děti od 1 roku do 10 let dostaly pozvánku s poukázkou na odběr dárku a občerstvení. Za ni získaly tričko se znakem městské části, drobnou hračku a sladkost. Každé dítě si mohlo zdarma napít limonády a pochutnat si na dvou pečených klobásách. Starší děti ve věku od 12 do 15 let dostaly poukázku na odběr menu u McDonald’s. Pro dospělé bylo za symbolickou cenu kromě klobás připraveno i pivo. Vybraná částka 1 693,– Kč bude poslána na konto speciálně zřízené pro výstavbu první újezdské mateřské školy.

Odpoledne začalo již tradičně deštěm, takže naše nálada klesla k bodu mrazu. Slavnost zahájil v 15,00 hodin přítomný klaun Ála, který v dešti přivítal první rodiče s dětmi. Děti si nenechaly počasím znepříjemnit „svůj“ den a ihned se zapojily do soutěží, které pro ně měl klaun připravené. A tak kromě přetahování lanem, děti zpívaly nebo házely balóny na cíl.

Postupně se počasí přece jen umoudřilo, a tak se mohl rozbalit a nafouknout skákací hrad pro menší děti a skluzavka pro děti větší. Součástí programu byla i ukázka práce psovodů Městské policie hl. m. Prahy s výkladem. Děti si také mohly prohlédnout a pohladit koně, na kterých přijeli strážníci Městské policie z Prahy 11. V 18,00 hodin byla celá akce starostou ukončena.

Věříme, že děti s námi strávily příjemné odpoledne a těšíme se na další setkání při některé z plánovaných akcí (nejbližší bude podzimní cyklistický závod Kateřinky – Újezd).

Děkujeme všem sponzorům, díky kterým můžeme podobné akce pořádat a zároveň všem zaměstnancům úřadu a dobrovolníkům, kteří s námi při organizaci dětského dne spolupracovali.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2007

Moderátor Martin Laštovička spolu se starostou Václavem Drahorádem zahájili dne 6. června v 15 hodin oslavu dětského dne, která se odehrávala na fotbalovém hřišti SK Újezd Praha 4. Pro děti byly připraveny nafukovací atrakce, různé sportovní soutěže a také spousta dárků. V zákulisí se líčil klaun, který měl připravený zábavný program. Připravena byla také Městská policie s ukázkou výcviku služebních psů. Zaměstnanci úřadu a dobrovolníci se starali o rozdávání dárků, grilování párků a točení limonády, pro dospělé bylo připraveno pivo. Zhruba po patnácti minutách se zvedl silný vítr, přihnala se bouřka s prudkým deštěm a kroupami. Všechny děti i dospělí se běželi schovat do nedalekých kabin. Moderátor a organizátoři se pokoušeli držet stany, aby neulétly. Stan, který byl určen pro vydávání hraček, byl poničen a do hraček napršelo. I přes velké úsilí pořadatelů se tomu nepodařilo zabránit. Zaměstnanci Mc Donald´s byli doslova promočeni na kost a dárky připravené pro děti byly zničené. Ozvučovací techniku se nepodařilo včas ukrýt, vodou byla poškozena. Vzduchové motory nafukovacích atrakcí přestaly pracovat. Oslavy dětského dne byl starosta nucen ukončit. Za necelou hodinu se počasí umoudřilo a děti s rodiči, kteří přečkaly nepřízeň počasí ve svých domovech, začaly přicházet. Grilování a točení limonády a piva pokračovalo. Děti dostaly sladké buchty od Mc Donald´s.

Pracovníci úřadu začali sušit vše, co bylo mokré. Mokré hračky byly na přání rodičů dětem vydávány. Ostatní si mohou dárek vyzvednout v úředních hodinách na Úřadu městské části Praha – Újezd, Kateřinské nám. 465/1.

Děkujeme všem rodičům, organizátorům a dobrovolníkům, kteří pomáhali v prudkém dešti a větru zachraňovat, co se dalo.

JUDr. Martina Maříková

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2006

I v letošním roce 2006 mohly děti strávit příjemné odpoledne plné her při oslavě dětského dne. Ve středu 7. června se na fotbalovém hřišti v Újezdu „skákalo“ na nafukovacích atrakcích nebo tančilo na dětské diskotéce. Psovodi Městské policie hl. m. Prahy předvedli ukázky výcviku služebních psů. Novinkou bylo vystoupení šermířské skupiny Armagedon. Každé z dětí dostalo pěkný dárek, malé občerstvení a spoustu sladkostí.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2005

Jako každoročně byly pozvány děti od 2 do 12 let s trvalým pobytem v naší městské části. Starší děti obdržely od úřadu poukázky na občerstvení.

Děkujeme sponzorům dětského dne, díky kterým mohly děti strávit příjemné odpoledne a těšíme se na další spolupráci:

 • Pražská plynárenská a.s.
 • MCA a.s.
 • Skanska a.s.
 • České nemovitosti a.s.
 • RD Rýmařov
 • G. Radev
 • P. Děkanovský
 • J. Štimák
 • Ing. J. Barák
 • N. Korotkov
 • Honební spol. Křeslice
 • P. Zuna
 • BcB s.r.o.
 • Stamet s.r.o.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2004

Jako každý rok, tak i letos připravil úřad městské části u příležitosti „Mezinárodního dne dětí“ pro děti malou oslavu. Tento rok se slavnost konala ve středu 2. června na fotbalovém hřišti v Újezdě. I přes nepřízeň počasí se na hřišti sešlo mnoho dětí a rodičů. Díky našim sponzorům jsme mohli pro děti k jejich svátku připravit mnoho zábavných atrakcí, krásných dárků, mohly si pochutnat na pečených buřtech a limonádě. Letos měli velký úspěch zástupci útvaru psovodů Městské policie hl. m. Prahy, kteří předvedli ukázky výcviku služebních psů.

Děkujeme všem, kteří i přes vytrvalý silný déšť ochotně pomáhali s přípravou a organizováním dětského dne.

Dále děkujeme sponzorům dětského dne a těšíme se na další spolupráci:

 • ČS Reality a.s.
 • Skanska CZ a. s.
 • BcB s. r. o.
 • RD Rýmařov
 • G. Radev
 • P. Děkanovský
 • J. Štimák
 • Ing. J. Barák
 • N. Korotkov
 • Sindat Engineering s. r. o.
 • Honební spol. Křeslice
 • McDonalds
 • Hospůdka U Vendyse

Fotografie si můžete prohlédnout zde.

Dětský den 2003

Letos stejně jako minulé roky jsme uspořádali oslavu dětského dne. Letos nebylo možné uspořádat dětský den v Újezdě na fotbalovém hřišti. V Újezdě probíhá výstavba kanalizace a ulice jsou částečně neprůjezdné. Dětský den jsme proto uspořádali v Kateřinkách.

Přesné místo konání a hodinu se děti dozvěděli z osobních pozvánek, které byly rozesílány včetně tradičního poukazu na dárek.

Rádi bychom do budoucna přišli s novými soutěžemi a atrakcemi. Uvítáme nové nápady. Také bychom rádi požádali rodiče dobrovolníky, zda-li by nám mohli moci s organizací (grilování, čepování limonády, pomoc u jednotlivých atrakcí u vydávání dárků apod.).

Letos byly dárky skutečně bohaté a to díky sponzorům:

 • JUDr. M. Drbal,
 • Ing. Jindřich Barák,
 • Vodomont a.s.,
 • Manhart s.r.o.,
 • IPS Skanska závod 09,
 • ACE Media Ventures,
 • Restaurace U Srbů,
 • Karpet s.r.o.,
 • Stamet – ing. Vácha,
 • RD Rýmařov – J. Zahrádka,
 • Pivovar Lobkowitz.

Fotografie si můžete prohlédnout zde.