Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd u Průhonic
Tel.: 272690692, | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

Dětské rybářské závody

Městská část Praha 11 a městská část Praha – Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák každoročně připravují zajímavou akci pro děti „Dětské rybářské závody v lovu ryb na udici“. Uvedená akce se koná na Návesním rybníku v Újezdu. Každý přihlášený závodník obdrží svůj průkaz, kam se zaznamenává počet a délka ulovených ryb. Pokud nemá své rybářské náčiní, bude mu bezplatně zapůjčeno. Nástraha je jednotná a je vydávána každému závodníkovi v dostatečném množství.

10. ročník dětských rybářských závodů

Městská část Praha – Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák uspořádala v sobotu 7. října 2017 již 10. ročník dětských rybářských závodů v lovu ryb na udici. Akce se tradičně konala na Návesním rybníku v Újezdu a i přes nepříznivé počasí se jí zúčastnilo 39 dětí z naší městské části. Pro děti bylo připraveno občerstvení a na závěr jsme předali ceny nejlepším rybářům. Hodnocení bylo provedeno podle jasného klíče – sčítaly se délky všech nachytaných ryb.
1. místo obsadil Andrej Turok (8 let), na 2. místě byl Josef Hrabánek (12 let), který zároveň ulovil největší rybu, a na 3. místě se umístil Tomáš Votava (8 let).
Nejmladší závodnicí byla Ema Křížová (5 let) a nejmladším závodníkem Adam Drahorád (2,5 roku).

9. ročník dětských rybářských závodů

Městské části Praha – Újezd a Praha 11 ve spolupráci s občanským sdružením Požerák pořádaly v sobotu 15. října 2016 již 9. dětské rybářské závody. Účastnilo se jich 64 dětí, z nichž nejúspěšnější nachytal ryby v délce 159 cm. Akci zahájil starosta městské části Praha – Újezd Václav Drahorád a místostarosta městské části Praha 11 Jakub Lepš. Počasí se až na pár dopoledních kapek vydařilo.
Děkujeme všem zúčastněným dětem, rodičům i sponzorům a těšíme se na další ročník.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

8. ročník dětských rybářských závodů

Městské části Praha – Újezd a Praha 11 ve spolupráci s občanským sdružením Požerák uspořádaly pro děti již 8. dětské rybářské závody v lovu ryb na udici.
Akce se konala na Návesním rybníku v Újezdu v sobotu 26. září 2015 v době od 10.00 do 16.00 hodin.
Celkem se zúčastnilo 44 dětí, které nachytaly v součtu 13,56 m délky ryb.
Fotografie si můžete prohlédnout zde

7. ročník dětských rybářských závodů

Letošní ročník dětských rybářských závodů se uskutečnil v sobotu 14. června 2014 od 10.00 hodin. 51 dětských závodníků zahájilo závody rybářským pozdravem „Petrův zdar“.
Týden před závody probíhala v rámci oslavy dětského dne na rybníku ukázka práce vodních záchranářů, kdy děti měly mimo jiné možnost projet se na motorovém člunu. Lodní šroub člunu přispěl k okysličení stojaté vody a také se postaral o vytrhání vodních řas, které byly překážkou pro mladé rybáře. Ryby se více jak měsíc nekrmily. Městská část a Občanské sdružení Požerák udělaly maximum pro to, aby ryby braly co nejvíce. Přes velkou snahu pořadatelů do 16.00 hodin mladí závodníci v celkovém součtu délek ulovili jen cca 9 m ryb. Odborníci tvrdili, že ryby neberou, protože je špatný tlak.
Pro závodníky zajistilo Občanské sdružení Požerák zdarma občerstvení. Děkujeme všem organizátorům.
Pořadí oceněných naleznete zde
Fotografie si můžete prohlédnout zde

6. ročník dětských rybářských závodů

Letos se akce konala 8.června 2013 od 10.00 do 16.00 hodin na Návesním rybníku v Újezdu. Ještě týden před plánovaným konáním akce jsme z důvodu povodní zvažovali, zda ji nemáme přeložit na pozdější termín, ale s ohledem na příznivou předpověď počasí jsme se rozhodli, že závody uspořádáme. A udělali jsme dobře, sobotní počasí bylo nádherné.

Registrace závodníků probíhala u rybníka od 9.30 hod. Nástraha byla jednotná a vydávala se každému závodníkovi v dostatečném množství.

V krátkém úvodu byli závodníci seznámeni s rybářským řádem a v 10.00 hod se dětské rybářské závody zahájily pozdravem „Petrův zdar“! Pro děti bylo důležité, že ryby hodně braly a malí rybáři tak měli hojné úlovky. Celkem se závodů zúčastnilo 37 dětských rybářů.

Pro závodníky připravilo Občanské sdružení Požerák občerstvení zdarma. Děkujeme všem organizátorům závodů a již dnes se těšíme na další ročník.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

5.ročník dětských rybářských závodů

MČ Praha – Újezd a MČ Praha 11 ve spolupráci s Občanským sdružením Požerák uspořádaly v sobotu 9.6.2012 rybářské závody, kterých se zúčastnilo 50 dětí. Letos nás navštívil Jakub Vágner, slavný rybář a cestovatel, a na úvod všem účastníkům popřál mnoho úspěchů v rybolovu a prohlásil, že je špatný tlak a ryby nebudou moc brát. Opravdu ryby moc nebraly, až na nějaké výjimky. Počasí bylo příznivé, nezapršelo po celou dobu závodů.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

4. dětské rybářské závody

V sobotu 11.6.2011 se konaly již po čtvrté dětské rybářské závody na Návesním rybníku v Újezdě u Průhonic. Jde o společnou akci pořádanou městskou částí Praha 11, městskou částí Praha – Újezd a Občanským sdružením Požerák.

Účast byla podobná jako v loňském roce, celkem bylo registrováno 43 dětských závodníků ve věku od 3 do 14 let. Závody řídilo kolegium 8 rozhodčích, kteří nejen zapisovali výsledky, ale pomáhali jak radou, tak i prakticky při seřizování prutů a navijáků a vyprošťování některých menších závodníků ze zamotaných vlasců. 25 závodníkům byla zapůjčena všechna potřebná rybářská technika a několik z nich chytalo ryby vůbec poprvé ve svém životě a ku podivu většinou úspěšně.

Počasí závodům přálo, až při vyhodnocení přišel pořádný liják, který však rozhodně celkový dojem ze závodů nezkazil. Závodníkům bylo poskytováno občerstvení zdarma (zmrzliny, párky v rohlíku, limonády), početný doprovod a řada přihlížejících výletníků se při povzbuzování závodníků občerstvovala mimo jiné limonádou, 12 stupňovým ležákem Rychtář z pivovaru Hlinsko, který všem chutnal a výbornými masnými specialitami od místní uzenářské firmy Radev.

Ze 43 závodníků jen 9 neulovilo žádnou rybu, ostatní byli úspěšní. Kdyby se všechny ulovené ryby položily za sebou do řady, překračovaly by vzdálenost 17 metrů. Někteří závodníci vsadili na lov menších ryb, které ve svém součtu vynesly Simoně Váňové 2. místo za 180 cm, jiní spoléhali hlavně na lov kaprů, jako vítězka celých závodů Natalie Šafránková, která nachytala většinou kapry o celkové délce 355 cm. Největší ulovenou rybou byl kapr 63 cm (to představuje cca 5 kg hmotnosti) ulovený Danielem Fixou, pro kterého to ale byla ryba bohužel jediná a nestačila na lepší umístění než na 9. místě.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.

3. dětské rybářské závody

Městská část Praha 11 a městská část Praha–Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák připravují pro děti již „3. dětské rybářské závody v lovu ryb na udici“. Uvedená akce se bude konat na Návesním rybníku v Újezdu v sobotu 12.června 2010 v době od 10:00 hod do 16:00 hod. Závodníci se mohou přihlásit (omezený počet 80 dětí) prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na Úřadu městské části Praha 11, odbor školství a kultury, Vidimova 1324 nebo na recepci Úřadu městské části Praha–Újezd, Kateřinské nám 465/1.

Formulář si můžete rovněž stáhnout zde.

2. dětské rybářské závody

Městská část Praha 11 a městská část Praha – Újezd ve spolupráci s občanským sdružením Požerák připravují pro děti již „2. dětské rybářské závody v lovu ryb na udici“. Uvedená akce se bude konat na Návesním rybníku v Újezdu v sobotu 13. června 2009 v době od 10.00 hod do 16.00 hod. Závodníci se mohou přihlásit (omezený počet 80 dětí) prostřednictvím formuláře, který je k dispozici na Úřadu městské části Praha 11, odbor školství a kultury, Vidimova 1324 nebo na recepci Úřadu městské části Praha – Újezd, Kateřinské nám 465/1.

Formulář si můžete rovněž stáhnout zde.

Po odevzdání vyplněného formuláře obdrží závodník svůj závodní průkaz. Každý závodník musí mít při závodech doprovod dospělé osoby, nesmí být mladší tří let a starší 14 let. Pokud nebude mít závodník vlastní náčiní, bude mu zapůjčeno. Registrace je přímo u rybníka od 9.30 hod. Nástraha je jednotná a bude vydána každému závodníkovi v dostatečném množství. Pro závodníky je zajištěno bezplatné občerstvení a rovněž zajímavé ceny pro vítěze.

Dopravní spojení najdete na www.praha11.cz v sekci Volný čas – sport nebo na www.praha-ujezd.cz v sekci OS Požerák – Nový revír otevřen.

Závodní řád včetně hodnocení výsledků nalezenete zde.

Závodu se zúčastnilo 41 závodníků a závodnic ve věku cca 3 až 14 let, asi 60 doprovázejících dospělých a několik desítek diváků. Zejména menší děti ocenily také možnost soutěžit v poznávání našich ryb ve stánku Lesů Praha a lov magnetických rybiček.

1. dětské rybářské závody

V sobotu 27.9.2008 se uskutečnil za krásného podzimního počasí na Návesním rybníku v Újezdu 1. dětský rybářský závod. Uspořádaly jej úřady městské části Praha 4 – Újezd a Praha 11 ve spolupráci s občanským sdružením Požerák, které tento rybník provozuje jako sportovní rybářský revír, přístupný veřejnosti v sobotu a neděli (více na www.rybari-ujezd.cz ).

Děti měly buď vlastní rybářské náčiní a nebo jim bylo na místě zapůjčeno. Nad regulérností závodu a dodržováním závodního řádu dohlíželo 8 rozhodčích. Dětem bylo poskytnuto občerstvení a nealkoholické nápoje zdarma, doprovod závodníků ocenil možnost nákupu tradičních opečených špekáčků a piva.

Vítězové byli odměněni hodnotnými věcnými cenami, většinou pruty s navijáky. Všichni zúčastnění se shodli na tom, že prožili bezvadný den na zdravém vzduchu a že rozhodně nebude chybou zopakovat tyto závody i v příštím roce.

Výsledková listina k nahlédnutí zde. Fotografie si můžete prohlédnout zde.