Městská část Praha - Újezd - Kateřinské náměstí 465/1, 149 00 Praha 4 - Újezd
Tel.: 272690692, 272690545 | e-mail: info@praha-ujezd.cz | datová schránka: 2w9bx6s

VÝLET NA ZÁMEK MANĚTÍN A DO PIVOVARU CHYŠE – 21. 9. 2016

Již podruhé v tomto roce pořádala naše městská část zájezd pro seniory. Tentokrát jsme se vypravili směrem na západ naší republiky, a cílem byl zámek Manětín a méně známý zámek a pivovar v Chyši.
V barokním zámku Manětín jsme si prohlédli velice krásně zařízený interiér s velkým množstvím původního inventáře. Já i ostatní účastníci jsme byli opravdu nadšeni. Zahrada, která prošla rozsáhlou rekonstrukcí, byla také velice krásná.
Obec Chyše, kde jsme měli v zámeckém pivovaru objednán oběd, je nehezká, ale zámek, pivovar a zámecká zahrada jsou velice krásně zrekonstruované. Někteří účastníci se procházeli v zahradě, někdo byl na prohlídce zámku. Všichni jsme byli na dobrém obědě v zámeckém pivovaru a ochutnali jsme i pivo, které zda vaří velice dobré.
Podle reakce všech zúčastněných se výlet vydařil a již se těším na jaro, kam se zase vydáme. Pokud máte nějaký námět, ráda si ho poslechnu. Jana Draštíková, zástupce starosty
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

VÝLET DO PÍSKU A NA ZÁMEK ORLÍK – 25. 5. 2016

Městská část uspořádala ve středu 25. května 2016 výlet pro seniory do Písku a na zámek Orlík.
V Písku jsme si prohlédli Prácheňské muzeum a samozřejmě jsme nemohli zapomenout na nejstarší kamenný most v Evropě, jehož historii nám přiblížil kronikář pan Bartoň. Po prohlídce města jsme odjeli na oběd do pěkné restaurace – Schwarzenberský panský dvůr.
Od 15.00 hodin jsme měli naplánovanou návštěvu zámku Orlík. Trochu nás zdržel místní páv, který se předváděl v celé své kráse, a evidentně ho těšila pozornost všech. Prohlídka byla velice hezká, ale docela náročná, protože velké filcové pantofle dokázaly chůzi pěkně zkomplikovat.
Vše dopadlo dobře a návrat autobusem byl bez problémů. Ohlas na náš výlet byl pozitivní, i když jedna kritika zazněla.
Fotografie si můžete prohlédnout zde.

VÝLET NA VÁNOČNÍ TRHY DO DRÁŽĎAN – 11. 12. 2015

Vánoční trhy v Drážďanech mají opravdu krásnou atmosféru adventu.
Všichni, kteří se v pátek 11.12.2015 s námi na trhy vypravili si to opravdu užili, což dokazují fotografie.

NÁVŠTĚVA MUZEA HRAČEK V PŘÍSECE U JIHLAVY – 26. 10. 2015

26. října 2015 uspořádala MČ Praha – Újezd návštěvu muzea autíček v nově zrekonstruovaném zámku Příseka u Jihlavy.
V zámku je umístěno muzeum historických hraček a modelů autíček od roku 1910 až po současnost. Celkem je vystaveno 10.000 exponátů s nevyčíslitelnou hodnotou. Většina z nás si při prohlídce zavzpomínala na své mládí a připomněla si hračky, se kterými jsme si jako malí hráli.
Na zpáteční cestě jsme navštívili nedaleké město Brtnice, které je známé historickými památkami, viděli jsme Brtnický zámek, renesanční radnici, Paulánský klášter a Židovský most.
Výlet pro všechny účastníky, včetně prohlídky expozic a občerstvení, sponzorovala společnost ABREX, s. r. o., která se zabývá výrobou modelů autíček, motocyklů a dalších hraček. Mnohokrát děkujeme!
Poděkování patří také našemu kronikáři, panu PhDr. Jiřímu Bartoňovi, který nás doprovázel a vyprávěl o historii a zajímavostech vztahujícím se k místům, která jsme projeli (Újezd, Jihlava, Příseka, Brtnice).
Odkaz na muzeum autíček: http://www.muzeumauticek.cz/…priseka.html
Fotografie si můžete prohlédnout zde.